Relacja z meczu OKS II Stomilowcy Olsztyn - Mrągowia Mrągowo

godz. 10:00

OKS II Stomilowcy Olsztyn 2:1 Mrągowia Mrągowo
0:1
53' Piotr Żurawel
90' (s) Tomasz Żakowski
Bramki Jakub Sierzputowski 21'
Bramki OKS II Stomilowcy Olsztyn: Jakub Koledziński (46 Marek Maleszewski) - Paweł Podhorodecki, Sławomir Przybyliński (46 Krystian Wojciechowski), Tomasz Aziewicz, Jakub Prusik - Konrad Rusiecki (82 Paweł Kaszubski), Tomasz Laskowski, Michał Ruszkiewicz (85 Łukasz Woźniak), Maciej Szostek, Mateusz Różowicz - Piotr Żurawel.
Mrągowia Mrągowo: Paweł Lubowiecki - Oskar Osika (46 Karol Lemecha), Tomasz Żakowski, Marcin Żbikowski (25 Dawid Wiśniewski..." class="playerVote">Dawid Wiśniewski), Łukasz Jarząbek - Adam Grala (46 Michał Kościuczuk), Igor Biedrzycki, Jakub Sierzputowski (55 Radosław Rogowski), Damian Widuto (46 Mariusz Krech) - Łukasz Kurta (46 Łukasz Sosna), Piotr Karłowicz.
Szczegóły Widzów: 15.

W sobotę Stomilowcy pokonali Mrągowię Mrągowo 2:1 (0:1). Spotkanie miało dwa oblicza dla podopiecznych Dariusza Maleszewskiego. Była to czwarta wygrana w sparingach rozgrywanych w 2011 roku.

Przed spotkaniem można było się zastanawiać czy spotkanie się odbędzie. Spore opady w nocy spowodowały, że na boisku zalegała spora ilość śniegu. Od samego rana na szczęście boisko odśnieżał pług i piłkarze obydwu drużyn mogły w normalnych warunkach rozegrać mecz.

- Był to kolejny sparing z dobrym przeciwnikiem. Cieszy wygrana, jednak podchodzimy do tego spokojnie, bo w takich meczach najważniejsze jest zdobyte doświadczenie, późniejsza analiza i wyciągnięcie odpowiednich wniosków - powiedział po meczu trener Dariusz Maleszewski.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do piłkarzy Mrągowii Mrągowo. Zawodnicy Andrzeja Biedrzyckiego mogli w pierwszej połowie strzelić kilka bramek. Udało się tylko raz. Do siatki trafił Jakub Sierzputowski z podania Piotra Karłowicza (wypożyczony z OKS 1945, jesienią grał także w barwach Stomilowców). - W pierwszej połowie zagraliśmy mało aktywnie i nerwowo. Było w naszych poczynaniach widać dużo niedokładności i strat. Specjalnie dopiero w szatni zareagowałem na taki stan, bo chciałem zobaczyć jak sobie drużyna poradzi w trudnej sytuacji - ocenia pierwszą część spotkania trener Maleszewski.

W szatni trener Maleszewski miał sporo pretensji do swoich piłkarzy. - Po analizie błędów wyszliśmy z nastawieniem na zwycięstwo - dodaje olsztyński szkoleniowiec. Ostre słowa trenera podziałały na piłkarzy mobilizująco. W drugiej połowie Stomilowcy zagrali zupełnie inaczej i praktycznie nie schodzili z połowy rywala. Przyniosło to skutek w postaci bramki wyrównującej. W zamieszaniu w polu karnym idealnie nogę dostawił Piotr Żurawel i doprowadził do remisu. Zwycięska bramka padła w ostatniej minucie gry. Mateusz Różowicz dośrodkował z boku boiska, a Tomasz Żakowski tak niefortunnie wybił piłkę, że ta trafiła do bramki.

- Pierwsza połowa zdecydowana przewaga Mrągowii, w drugiej odsłonie meczu zespół gości został przez nas zdominowany - podsumowuje spotkanie Dariusz Maleszewski.

W następnym spotkaniu sparingowym OKS II Stomilowcy Olsztyn zagrają w liderem III ligi - Huraganem Morąg. Na mecz rozegrany na Dajtkach zapraszamy w następną sobotę (26 lutego) o godz. 18:00.

Mrągowia Mrągowo przeciwnikiem Stomilowców Podopieczni Dariusza Maleszewskiego w sobotę o godz. 10:00 rozegrają kolejny sparing w okresie przygotowawczym.

Przeciwnikiem będzie prowadzona przez Andrzeja Biedrzyckiego - Mrągowia Mrągowo. W ostatnim sparingu Stomilowcy wygrali 4:0 z Motorem Lubawa. Był to dość sensacyjny wynik. Jak wygrać w sparingu z Mrągowią Mrągowo także wiedzą piłkarze Dariusza Maleszewskiego.W lipcu 2010 w Mrągowie "biało-niebiescy" wygrali 3:1.

Z różnych powodów w sobotę nie zagrają: Marcin Bender, Lubomir Wasilewski, Karol Miller, Jacek Gabrusewicz, Jarosław Kaszuba, Tomasz Aziewicz oraz Mateusz Banaś.