Relacja z meczu OKS II Stomilowcy Olsztyn - Rominta Gołdap

Trzecia wygrana Stomilowców

2010/2011 - IV liga Olsztyn - stadion Stomilu
OKS II Stomilowcy Olsztyn 1:0 Rominta Gołdap
1:0
3' Piotr Żurawel Bramki
ż 76' Paweł Podhorodecki
ż 78' Patryk Stadnicki
ż 86' Patryk Stadnicki
cz 86' Patryk Stadnicki
ż 87' Tomasz Laskowski
ż 89' Oskar Osika
kartki Wojciech Rynkiewicz 49' ż
Paweł Aleksandrowicz 84' ż
Bramki OKS II Stomilowcy Olsztyn: 77. Marek Maleszewski - 3. Paweł Podhorodecki, 23. Szymon Niestatek, 22. Łukasz Wasilewicz, 8. Sebastian Spychała - 20. Mateusz Różowicz (30, 18. Andrzej Skindel), 10. Tomasz Laskowski, 6. Wojciech Kardaś, 4. Krzysztof Filipek (46, 5. Piotr Głowacki), 9. Jarosław Kaszuba (68, 19. Oskar Osika) - 21. Piotr Żurawel (74, 3. Patryk Stadnicki).
Rominta Gołdap: Karol Piaścik - Tomasz Chmielewski, Wojciech Rynkiewicz, Łukasz Kiler (30 Paweł Aleksandrowicz), Dawid Karniłowicz - Mateusz Dyniszuk, Rafał Naruszewicz, Przemysław Chmielewski, Damian Ołów - Arkadiusz Cichocki (46 Sebastian Kołodziej), Mateusz Wierzbowski (87 Patryk Szlaszyński).
Szczegóły sędzia: Patryk Kępka (Miłomłyn).

Relacja

W pierwszym meczu przed własną publicznością Stomilowcy pokonali 1:0 Romintę Gołdap. Jedyną bramkę w meczu zdobył grający na szpicy Piotr Żurawel. Rezerwy OKS-u 1945 wzmocnili Krzysztof Filipek i Piotr Głowacki, którzy zagrali po jednej połowie.

Mecz świetnie się rozpoczął dla podopiecznych Dariusza Maleszewskiego. Z lewego skrzydła z piłką zszedł Jarosław Kaszuba, podał prostopadle do wychodzącego na czystą pozycję Piotra Żurawela, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę w długi róg prosto do siatki. Podwyższyć wynik mógł trzy minuty później, jednak na piątym metrze został zablokowany przez obrońcę Rominty. Trzy lub cztery stuprocentowe sytuacje zmarnował Mateusz Różowicz. W każdej sytuacji napastnik OKS-u próbował uderzać na siłę, lecz tylko raz udało mu się w coś trafić (i był to słupek podtrzymujący siatkę). Różowicz długo nie męczył się ze swoją nieskutecznością, bo już po 30 minutach opuścił plac gry z powodu odnowienia się kontuzji barku. Podobać się mogła postawa Krzysztofa Filipka, który pokazał, jak wielka przepaść dzieli II od IV ligi. W pierwszych 45 minutach Rominta na boisku nie istniała i rzadko wychodziła ze swojej połowy.

Po przerwie zaś goście z wielkim animuszem rzucili się do odrabiania strat. Ale bramek się nie zdobędzie, jeśli się marnuje idealne kontry. Rominta raz wychodziła nawet 3 na 1, ale okazało się, że i takiej okazji można nie wykorzystać. W drugiej połowie Stomilowcom pomogła jeszcze poprzeczka po dośrodkowaniu pomocnika gości. Kilkanaście minut przed końcem spotkania z całej siły z dystansu uderzył Kaszuba, ale i on trafił tylko w poprzeczkę. Żurawel zdołał nawet strzelić Romincie drugiego gola, ale sędzia dopatrzył się jego faulu na rywalu tuż przed oddaniem strzału. Warto zaznaczyć, że tylko 12 minut pograł wprowadzony w drugiej połowie Patryk Stadnicki. Pomocnik Stomilowców zobaczył przez ten czas dwie żółte kartki i został wyrzucony z boiska.

Autor: kom

Spotkanie odbyło się dzięki sponsorowi strategicznemu Stomilowców - firmie PHU Pilecki. Boisko do gry starannie przygotowali pracownicy OSiR-u. Przy organizacji meczu czynnie włączyli się kibice i przyjaciele drużyny. Stomilowcy wystąpili w strojach marki R-GOL. Dziękujemy wszystkim za okazałą pomoc!

Autor: em


Zapowiedź

W IV lidze swoje spotkania OKS II Stomilowcy będą rozgrywać na stadionie Stomilu. Boisko na Dajtkach nie spełnia wymogów licencyjnych. Po dwóch spotkania Stomilowcy mają na koncie komplet punktów. Na inaugurację pokonali 2:1 Błękitnych Pasym, a tydzień temu 5:2 wygrali w Biskupcu z miejscową Tęczą. W niedzielę zabranie w kadrze Karola Millera (sprawy osobiste) oraz Łukasza Bogdanowicza (kontuzja).

Rominta Gołdap po dwóch kolejkach plasuje się na ósmej pozycji w tabeli z trzema punktami. W drugiej kolejce Rominta na własnym boisku pokonała 3:1 Błękitnych Pasym. W pierwszej kolejce natomiast przegrali 0:1 z Wisielcem.

Wstęp na spotkanie darmowy. 

Autor: em


Piłkarz meczu

Paweł Podhorodecki

Ocena: 4.3

Oceny piłkarzy wg kibiców

Imię i nazwisko Ocena
1. Paweł Podhorodecki
4.29
2. Marek Maleszewski
4.13
3. Sebastian Spychała
3.86
4. Piotr Żurawel
3.8
5. Tomasz Laskowski
3.63
6. Szymon Niestatek
3.5
7. Łukasz Wasilewicz
3.33
8. Krzysztof Filipek
3.29
9. Wojciech Kardaś
3.14
10. Andrzej Skindel
3.13
11. Jarosław Kaszuba
2.88
12. Piotr Głowacki
2.78
13. Mateusz Różowicz
2.75
14. Oskar Osika
2.5
Głosów: 112

Jak stawiali typerzy

1
X
  • 90.91% na zwycięstwo gospodarzy
  • 9.09% na remis
  • 0% na zwycięstwo gości

Typowanie

Wynik poprawnie wytypowali:

  • Xyz
  • zicoo

Gratulujemy!Najczęściej typowane wyniki

  • 2:0 - 27.3%
  • 3:1 - 24.2%
  • 2:1 - 21.2%
  • 1:0 - 6.1%
  • 3:0 - 6.1%