Relacja z meczu OKS II Stomilowcy Olsztyn - Rominta Gołdap

Trzecia wygrana Stomilowców

2010/2011 - IV liga Olsztyn - stadion Stomilu
OKS II Stomilowcy Olsztyn 1:0 Rominta Gołdap
1:0
3' Piotr Żurawel Bramki
Paweł Aleksandrowicz 84' ż
Bramki OKS II Stomilowcy Olsztyn: 77. Marek Maleszewski - 3. Paweł Podhorodecki, 23. Szymon Niestatek, 22. Łukasz Wasilewicz, 8. Sebastian Spychała - 20. Mateusz Różowicz (30, 18. Andrzej Skindel), 10. Tomasz Laskowski, 6. Wojciech Kardaś, 4. Krzysztof Filipek (46, 5. Piotr Głowacki), 9. Jarosław Kaszuba (68, 19. Oskar Osika) - 21. Piotr Żurawel (74, 3. Patryk Stadnicki).
Rominta Gołdap: Karol Piaścik - Tomasz Chmielewski, Wojciech Rynkiewicz, Łukasz Kiler (30 Paweł Aleksandrowicz), Dawid Karniłowicz - Mateusz Dyniszuk, Rafał Naruszewicz, Przemysław Chmielewski, Damian Ołów - Arkadiusz Cichocki (46 Sebastian Kołodziej), Mateusz Wierzbowski (87 Patryk Szlaszyński).
Szczegóły sędzia: Patryk Kępka (Miłomłyn).

W pierwszym meczu przed własną publicznością Stomilowcy pokonali 1:0 Romintę Gołdap. Jedyną bramkę w meczu zdobył grający na szpicy Piotr Żurawel. Rezerwy OKS-u 1945 wzmocnili Krzysztof Filipek i Piotr Głowacki, którzy zagrali po jednej połowie.

Mecz świetnie się rozpoczął dla podopiecznych Dariusza Maleszewskiego. Z lewego skrzydła z piłką zszedł Jarosław Kaszuba, podał prostopadle do wychodzącego na czystą pozycję Piotra Żurawela, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę w długi róg prosto do siatki. Podwyższyć wynik mógł trzy minuty później, jednak na piątym metrze został zablokowany przez obrońcę Rominty. Trzy lub cztery stuprocentowe sytuacje zmarnował Mateusz Różowicz. W każdej sytuacji napastnik OKS-u próbował uderzać na siłę, lecz tylko raz udało mu się w coś trafić (i był to słupek podtrzymujący siatkę). Różowicz długo nie męczył się ze swoją nieskutecznością, bo już po 30 minutach opuścił plac gry z powodu odnowienia się kontuzji barku. Podobać się mogła postawa Krzysztofa Filipka, który pokazał, jak wielka przepaść dzieli II od IV ligi. W pierwszych 45 minutach Rominta na boisku nie istniała i rzadko wychodziła ze swojej połowy.

Po przerwie zaś goście z wielkim animuszem rzucili się do odrabiania strat. Ale bramek się nie zdobędzie, jeśli się marnuje idealne kontry. Rominta raz wychodziła nawet 3 na 1, ale okazało się, że i takiej okazji można nie wykorzystać. W drugiej połowie Stomilowcom pomogła jeszcze poprzeczka po dośrodkowaniu pomocnika gości. Kilkanaście minut przed końcem spotkania z całej siły z dystansu uderzył Kaszuba, ale i on trafił tylko w poprzeczkę. Żurawel zdołał nawet strzelić Romincie drugiego gola, ale sędzia dopatrzył się jego faulu na rywalu tuż przed oddaniem strzału. Warto zaznaczyć, że tylko 12 minut pograł wprowadzony w drugiej połowie Patryk Stadnicki. Pomocnik Stomilowców zobaczył przez ten czas dwie żółte kartki i został wyrzucony z boiska.

Autor: kom

Spotkanie odbyło się dzięki sponsorowi strategicznemu Stomilowców - firmie PHU Pilecki. Boisko do gry starannie przygotowali pracownicy OSiR-u. Przy organizacji meczu czynnie włączyli się kibice i przyjaciele drużyny. Stomilowcy wystąpili w strojach marki R-GOL. Dziękujemy wszystkim za okazałą pomoc!

W IV lidze swoje spotkania OKS II Stomilowcy będą rozgrywać na stadionie Stomilu. Boisko na Dajtkach nie spełnia wymogów licencyjnych. Po dwóch spotkania Stomilowcy mają na koncie komplet punktów. Na inaugurację pokonali 2:1 Błękitnych Pasym, a tydzień temu 5:2 wygrali w Biskupcu z miejscową Tęczą. W niedzielę zabranie w kadrze Karola Millera (sprawy osobiste) oraz Łukasza Bogdanowicza (kontuzja).

Rominta Gołdap po dwóch kolejkach plasuje się na ósmej pozycji w tabeli z trzema punktami. W drugiej kolejce Rominta na własnym boisku pokonała 3:1 Błękitnych Pasym. W pierwszej kolejce natomiast przegrali 0:1 z Wisielcem.