Relacja z meczu Okocimski KS Brzesko - Stomil Olsztyn

0d 0:3 do 3:3. Łukasik ratuje 1 punkt dla Stomilu

godz. 14:00

Okocimska 34, 32-800 Brzesko
Okocimski KS Brzesko 3:3 Stomil Olsztyn
3:1
1' (s) Arkadiusz Koprucki
7' Iwan Łytwyniuk
10' Paweł Smółka
Bramki Szymon Kaźmierowski 17'
Łukasz Jegliński (k) 50'
Paweł Łukasik 84'
49' cz Rafał Cegliński
ż Paweł Smółka
ż Robert Trznadel
kartki Szymon Kaźmierowski ż
Paweł Głowacki ż
Radosław Stefanowicz ż
Paweł Łukasik ż
Bramki Okocimski KS Brzesko: 1. Dawid Mieczkowski - 4. Mateusz Wawryka, 32. Radosław Jacek, 14. Rafał Cegliński, 20. Mateusz Pawłowicz - 16. Paweł Pyciak, 6. Valentin Jeriomenko (46, 26. Tomasz Baliga), 11. Wojciech Wojcieszyński, 8. Piotr Darmochwał (55, 25. Mateusz Urbański), 17. Iwan Łytwyniuk - 10. Paweł Smółka (87, 23. Robert Trznadel).
Stomil Olsztyn: 29. Tomasz Ptak - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki (77, 77. Paweł Łukasik) - 9. Łukasz Suchocki, 11. Robert Tunkiewicz, 21. Łukasz Jegliński, 8. Mindaugas Kalonas (90, 6. Krzysztof Filipek), 95. Radosław Stefanowicz - 87. Szymon Kaźmierowski (90, 20. Michał Świderski).
Szczegóły sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź).
widzów: 500.

Stomil Olsztyn zremisował na wyjeździe 3:3 z Okocimskim KS Brzesko. Pod koniec meczu bramkę na wagę remisu strzelił Paweł Łukasik.

Piłkarze Stomilu Olsztyn fatalnie rozpoczęli mecz. Przez pierwsze 10. minut wyglądało to tak jakby ich nie było na boisku. Gospodarze strzelili szybko trzy bramki i zanosiło się na powtórzenie wyniku z II ligi. Wtedy Stomil przegrał 0:5. Jeszcze w pierwszej połowie bramkę dla Stomilu strzelił Szymon Kaźmierowski, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Łukasza Suchockiego.

W drugiej połowie przełomową sytuacją był faul w polu karnym Rafała Ceglińskiego. Zawodnik z Brzeska wyleciał z boiska, a pewnie rzut karny wykorzystał Łukasz Jegliński. Stomil miał idealną sytuację żeby doprowadzić do remisu. Udało się to dopiero w 84. minucie za sprawą Pawła Łukasika, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku.

- Wejście w mecz mieliśmy fatalny. Rywale pierwszą bramkę strzelili już w pierwszej minucie i na nas to źle podziałało. Po dziesięciu minutach przegrywaliśmy 0:3 i wydawało się, że jest już po meczu. Jednak zaczęliśmy grać inaczej. Lepiej. Z większym zaangażowaniem. Przejęliśmy inicjatywę. Jeszcze w pierwszej połowie strzeliliśmy bramkę, która przybliżyła nas do celu. W drugiej połowie początek mieliśmy zdecydowanie lepszy. W 50. minucie sam na sam wychodził Kalonas i został sfaulowany. Obrońca gospodarzy ujrzał czerwoną kartkę i dzięki temu grało się nam zdecydowanie łatwiej. Paweł Łukasik doprowadził pod koniec meczu do remisu - mówił po meczu Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 18:13:30

90+4' Koniec meczu. Zremisowaliśmy 3:3.
90+2' Michał Świderski wszedł za Szymona Kaźmierowskiego.
90' Cztery minuty dłużej potrwa mecz.
90+1' Robert Trznadel otrzymał żółtą kartkę.
90' Krzysztof Filipek wszedł za Kalonasa.
87' Robert Trznadel wszedł za Pawła Smółkę.
84' GOOOOOOOOOOOOL! Paweł Łukasik doprowadza do remisu!
78' Paweł Łukasik wszedł i... obejrzał żółtą kartkę.
77' Jest zmiana! W 77 minucie Paweł Łukasik wszedł za Pawła Głowackiego.
70' Połowa czasu gry w przewadze za nami, a Stomil bez bramek oraz bez zmian w składzie.
65' Paweł Smółka zobaczył żółtą kartkę.
63' Chyba kierownik Ryszard Świderski kartki na zmiany zostawił w Olsztynie...
57' Radosław Stefanowicz ukarany żółtą kartką.
55' Zmiana w zespole gospodarzy. Mateusz Urbański wchodzi za Piotr Darmochwał. Kiedy zmiany w Stomilu?
50' GOOOL! W 50. minucie karnego wykorzystuje Łukasz Jegliński.
48' Rafał Cegliński wylatuje z boiska
48' Karny dla Stomilu!
46' W 46 minucie na boisko wszedł Tomasz Baliga. Zszedł Valentin Jeriomenko. W Stomilu bez zmian. Przecież wszystko jest okej...
46' Początek drugiej połowy meczu.
45+1' Koniec pierwszej połowy. Przegrywamy 1:3.
41' Paweł Głowacki otrzymał żółtą kartkę.
30' Szymon Kaźmierowski otrzymał żółtą kartkę.
17' GOOOL! Szymon Kaźmierowski strzela bramkę, która daje nadzieję na... remis, który zadowoli trenera Zbigniewa Kaczmarka.
10' GOOOL! Zapowiada się mega klęska w Brzsku. Na 3:0 trafia Radosław Jacek.
7' GOOOL! Kolejna bramka dla gospodarzy. Stomil przegrywa 0:2...
1' GOOOL! Stomil traci bramkę w pierwszej minucie spotkania! SZOOOOOOOOOOOOK! Bramkę dla gospodarzy strzela: Mateusz Wawryka.
1' Początek meczu! Będziemy informować o najważniejszych wydarzeniach ze spotkania.
300 widzów na meczu ;) Dużo...
Ekstraklasa.net informuje: "Obecnie w Brzesko pada niewielki deszcz, jednak wcześniejsze mocne opady spowodowały, że warunki na obiekcie Okocimskiego będą trudne".
Skład gospodarzy: Dawid Mieczkowski - Mateusz Pawłowicz, Radosław Jacek, Rafał Cegliński, Mateusz Wawryka, Valentin Jeriomenko, Wojciech Wojcieszyński, Iwan Litwiniuk, Paweł Pyciak, Piotr Darmochwał, Paweł Smółka.
Skład Stomilu: Tomasz Ptak - Janusz Bucholc, Arkadiusz Koprucki, Paweł Baranowski, Paweł Głowacki - Radosław Stefanowicz, Łukasz Jegliński, Robert Tunkiewicz, Mindaugas Kalonas, Łukasz Suchocki - Szymon Kaźmierowski.
Tylko zwycięstwo! OKS tylko zwycięstwo!

W sobotę (godz. 14:00) piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają bardzo ważne spotkanie w Brzesku z miejscowym Okocimski KS. Tego meczu nie możemy przegrać! Wiedzą o tym doskonale wszyscy.

- Jesteśmy świadomi jakiej rangi jest sobotnie spotkanie. Przygotowujemy się solidnie do tego meczu. Jedziemy do Brzeska po zwycięstwo, chociaż uważam, że remis nie byłby złym wynikiem. Przygotowani jesteśmy na wszelkie ewentualności. Dobrze znamy przeciwnika. Zespół z Brzeska nam ewidentnie nie leży, dlatego jest to idealny moment, żeby zdobyć punkty z nimi - mówił w czwartek Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Piłkarze w piątek rano odbyli jeszcze trening, zjedli śniadanie i ruszyli w daleką podróż do Brzeska.