Relacja z meczu Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn

godz. 16:00

Olimpia Grudziądz 3:0 Stomil Olsztyn
2:0
20' Piter-Bučko
39' Maciej Kowalczyk
72' Piter-Bučko
Bramki Olimpia Grudziądz: 26. Bartosz Fabiniak - 3. Adrian Bielawski, 2. Michał Łabędzki, 28. Michal Piter-Bučko, 27. Marcin Woźniak - 8. Łukasz Suchocki (78, 17. Konrad Kaczmarek), 14. Dariusz Kłus, 9. Piotr Ruszkul (80, 21. Mateusz Górka), 10. Maciej Kowalczyk, 7. Robert Szczot - 18. Adam Cieśliński (55, 16. Dariusz Gawęcki).
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 23. Arkadiusz Koprucki, 51. Marcin Warcholak - 10. Piotr Darmochwał (72, 17. Adrian Korzeniewski), 16. Dawid Szymonowicz, 7. Paweł Głowacki (46, 55. Grzegorz Lech), 21. Łukasz Jegliński, 5. Yasuhiro Katō - 77. Paweł Łukasik (67, 9. Tomasz Bzdęga).

Piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrali kolejne słabe spotkanie w I lidze. Tym razem podopieczni Adama Łopatki przegrali 0:3 w Grudziądzu z miejscową Olimpią.

W Grudziądzu piłkarze mieli zagrać zdecydowanie lepiej niż w ostatnim meczu z Chojniczanką Chojnice. Niestety dla olsztyńskich kibiców zagrali tak samo, albo i gorzej.

Już w pierwszych minutach Stomil mógł przegrywać 0:2, ale dogodnych sytuacji nie wykorzystali byli piłkarze olsztyńskiego klubu: Adam Cieśliński oraz Piotr Ruszkul.

Bramki zaczęła padać trochę później i wszystkie strzelali zawodnicy gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli odnieść w sobotę zwycięstwo. Bramki dla Olimpii strzelali: Michal Piter-Bučko (2) oraz Maciej Kowalczyk.

Stomil miał kilka sytuacji do strzelenia bramki, ale po strzałach Kato oraz Kopruckiego piłka zatrzymała się na słupku. Najbardziej wyróżniającym się piłkarzem Stomilu na boisku był dzisiaj najmłodszy w naszej ekipie Dawid Szymonowicz. W następnym meczu trener Stomilu będzie musiał najbardziej zastanowić się kto powinien zagrać w środku obrony. Poniżej oczekiwań zagrali Arkadiusz Czarnecki oraz Arkadiusz Koprucki.

Było to trzecie spotkanie z rzędu, w którym "Biało-niebiescy" nie potrafią pokonać bramkarza rywali. Efekt? Zdobyty tylko jeden punkt na dziewięć możliwych! To musiało się odbić na pozycji w tabeli. Stomil spadł do strefy spadkowej.

Po meczu bardzo zdenerwowany był trener Stomilu Adam Łopatko, który mocno zaakcentował to na konferencji prasowej po meczu. - Dostaliśmy solidne manto i lekcję tego, jak się wykorzystuje sytuacje. Jeżeli my mieliśmy dośrodkowanie to z tego nic nie wynikało, a Olimpia każdą piłkę kończyła uderzeniem na bramkę. Trzeba się zastanowić, czy nam brakuje jakości, determinacji czy po prostu się boimy, (tutaj trener używał wulgarnego słowa), własnego cienia. To nie wygląda tak, jak powinno. Dostajemy bramkę ze stałych fragmentów; pierwszą kuriozalną, a następnie drugą i trzecią z rzutu rożnego - nie wyglądając gorzej fizycznie, na pewno. Tutaj nikt mi nie powie, że zespół nie walczył - czy jak śpiewają po swojemu kibice - że zespół nie gonił. Gonił, tylko po prostu brakuje jakości i determinacji, bo nie może być tak, że dzieciak 95 rocznik (Dawid Szymonowicz - red.) wygrywa wszystkie pojedynki główkowe i jest wyróżniającą się postacią w zespole I-ligowym. Jest mi bardzo przykro, jestem bardzo zły i nie wiem, czy zespołowi jest potrzebny psycholog, ale mi to niedługo będzie potrzebny... psychiatra. My sobie nie potrafimy poradzić z presją, która tak naprawdę będzie na nas do samego końca i my nie mamy się czego bać. Mamy wyjść i robić swoje, ale nie popełniać takich błędów, że mamy krycie ustawione jeden na jeden i wołamy jeszcze defensywnego pomocnika, bo się boimy. My nie gramy z Barceloną tylko z Grudziądzem, z całym szacunkiem do zespołu pana trenera, który grał bardzo dobrze w piłkę. Jak my się będziemy bać to już niedługo odwrócimy się i strzelimy sobie samobója.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 19:54:32

93' Koniec meczu. Przegraliśmy 0:3.
73' Adrian Korzeniewski wszedł za Piotra Darmochwała.
73' Stomil II strzela kontaktową bramkę w Ełku.
72' Stomil stracił trzecią bramkę..............
67' Tomasz Bzdęga wchodzi za Pawła Łukasika.
61' Mazur Ełk prowadzi 3:1.
58' Koprucki trafia w słupek. Do trzech razy sztuka?
57' Żółta kartka dla Arkadiusza Czarneckiego.
53' Rezerwy strzelają kontaktową bramkę w Ełku.
46' Grzegorz Lech wchodzi za Pawła Głowackiego.
46' Rozpoczęcie drugiej połowy.
46' Koniec pierwszej połowy. dwadozera w Ełku, dwadozera w Grudziądzu. Masakra.
39' Kowalczyk strzela bramkę dla Olimpii.
27' Kato trafia w słupek.
22' Mazur Ełk prowadzi już 2:0.
20' Stomil traci bramkę w Grudziądzu :( Michal Piter-Bučko strzela bramkę dla gospodarzy!
15' W Grudziądzu bez bramek, natomiast w Ełku Mazur obejmuje prowadzenie 1:0.
9' Póki co mamy nadal remis 0:0.
5' Olimpia Grudziądz powinna już prowadzić. Mieli dwie dobre sytuacje bramkowe. Sam na sam był Ruszkul.
1' Zaczęli! JAZDA PO TRZY PUNKTY!
TYLKO ZWYCIĘSTWO!
Spotkanie poprowadzi Sebastian Krasny z Krakowa.
Będziemy także informować o wyniku meczu rezerw Stomilu Olsztyn. Przypomnijmy, że podopieczni Michała Alancewicza grają w Ełku z Mazurem.
Na stadion zajechała "banda" Stomilu Olsztyn!
Piłkarze Stomilu Olsztyn już na rozgrzewce.
Skład Olimpii: 26. Bartosz Fabiniak - 3. Adrian Bielawski, 2. Michał Łabędzki, 28. Michal Piter-Bučko, Marcin Woźniak, 14. Dariusz Kłus, 9. Piotr Ruszkul, 7. Robert Szczot, 8. Łukasz Suchocki, Maciej Kowalczyk, 18. Adam Cieśliński. Na ławce rezerwowych: 69. Maciej Wróbel, 92. Mateusz Wrana, 21. Mateusz Górka, 22. Robert Pisarczuk, 16. Dariusz Gawęcki, 20. Adrian Rakowski, 17. Konrad Kaczmarek.
Skład Stomilu: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 23. Arkadiusz Koprucki, 51. Marcin Warcholak, - 10. Piotr Darmochwał, 7. Paweł Głowacki, 16. Dawid Szymonowicz, 21. Łukasz Jegliński, 5. Yasuhiro Katō - 77. Paweł Łukasik. Na ławce rezerwowych: 33. Dawid Mieczkowski, 4. Dawid Kucharski, 9. Tomasz Bzdęga, 17. Adrian Korzeniewski, 95. Patryk Kun, 55. Grzegorz Lech, 14. Piotr Łysiak.
Stomil w zmienionym składzie niż ostatnio. Od pierwszej minuty zagrają m.in. Dawid Szymonowicz, Paweł Łukasik oraz Kato.
Rozpoczynamy mini relację na żywo z meczu w Grudziądzu.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę zagrają wyjazdowe spotkanie z Olimpią Grudziądz. Podopieczni Adama Łopatki jadą odrobić punkty stracone w ostatnią niedzielę. Początek meczu o godzinie 16:00.

- Jesteśmy takim zespołem, który musi dostać po dupie, aby w następnym meczu zagrać lepiej - mówił w niedzielę na konferencji prasowej Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn.

Zespół Stomilu jest po gruntownej i burzliwej analizie niedzielnej porażki z Chojniczanką Chojnice. Błędy z pierwszej połowy już nie powinny się przytrafić olsztyńskiej drużynie. W przeciwnym wypadku o punktach w Grudziądzu można zapomnieć.

- Było co analizować - nie ukrywa Piotr Darmochwał, pomocnik Stomilu Olsztyn. - Zagraliśmy bardzo kiepskie spotkanie. Dobrze chyba się stało, że na najbliższy mecz musimy czekać nieco krócej. Będzie okazja do szybkiego udowodnienia, że porażka z Chojniczanką to tylko wypadek przy pracy. Jedziemy do Grudziądza po punkty. Porażka w tym meczu spowoduje, że znajdziemy się w strefie spadkowej, a wtedy to będzie bardzo źle. Każdy z nas da z siebie jak najwięcej, żeby w sobotę osiągnąć zamierzony cel.

Do treningów z zespołem po kontuzji wrócili: Rafał Remisz oraz Dawid Mieczkowski. Z zespołem nadal nie trenują Michał Trzeciakiewicz oraz Karol Żwir.

Do podstawowego składu wraca Arkadiusz Czarnecki, który ostatnie dwa spotkania rozegrał w drużynie rezerw (jedno z musu, drugie po decyzji trenera - red.). Po słabym występie w niedzielę na boisku w wyjściowej jedenastce nie wybiegnie młodzieżowiec Patryk Kun. Jego miejsce zajmie najprawdopodobniej Dawid Szymonowicz, w obwodzie trenera pozostaje także Piotr Łysiak. W wyjściowej jedenastce powinno znaleźć się miejsce dla Yasuhiro Katō, który zastąpi Grzegorza Lecha będącego ostatnio w słabej dyspozycji.

Olimpia Grudziądz ma za sobą także słabszy okres. Podopieczni Dariusza Kubickiego przegrali dwa ostatnie spotkania w I lidze i na pewno będą chcieli wygrać przed własną publicznością. Smaczku temu spotkaniu dodaje fakt, że w kadrze Olimpii jest trzech byłych zawodników Stomilu: Łukasz Suchocki, Piotr Ruszkul oraz Adam Cieśliński.

Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie, a z trybun obejrzy ich spora grupa fanatyków Stomilu Olsztyn. Szczegóły wyjazdu znajdziecie tutaj.