Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Ruch Chorzów

Remis na własne życzenie

I liga 2017/2018 (21. kolejka, 31.III.2018) Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn 2:2 Ruch Chorzów
2:1
9' (s) Mateusz Zawal
21' Adrian Karankiewicz
Bramki Miłosz Przybecki 45'
Mateusz Majewski 65'
ż Adrian Karankiewicz
ż Łukasz Sołowiej
kartki Kamil Słoma ż
Bramki Stomil Olsztyn: 13. Michał Leszczyński - 11. Lukáš Kubáň, 23. Paweł Baranowski, 16. Łukasz Sołowiej, 71. Remigiusz Szywacz - 29. Tomasz Zając (58, 3. Marcel Ziemann), 8. Marcin Stromecki (83, 97. Wiktor Biedrzycki), 44. Adrian Karankiewicz, 5. Grzegorz Lech (73, 6. Dani Ramírez), 10. Piotr Głowacki - 9. Artur Siemaszko.
Ruch Chorzów: 33. Libor Hrdlička - 87. Jakub Kowalski, 19. Marcin Kowalczyk, 7. Bojan Marković, 3. Mateusz Hołownia - 16. Miłosz Przybecki, 4. Mateusz Zawal (76, 71. Mateusz Bogusz), 17. Maciej Urbańczyk, 28. Mello (71, 44. Paweł Wojciechowski), 11. Kamil Słoma - 14. Mateusz Majewski (90, 34. Artur Balicki).
Szczegóły sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).
widzów: 2573.

w pierwotnym terminie (10 marca, 17:00) odwołany z powodu złego stanu boiska

Piłkarze Stomilu Olsztyn prowadzili z Ruchem Chorzów 2:0, by ostatecznie zremisować tylko 2:2. Obydwa gole olsztyński zespół stracił na własne życzenie.

Tym razem mecz się odbył, bo żadne niespodziewane zjawiska pogodowe nie przeszkodziło w rozegraniu kolejnego ligowe spotkania przy Piłsudskiego 69a. Do składu powrócił po pauzie za żółte kartki Adrian Karankiewicz, w składzie zastąpił Pawła Głowackiego. Cały czas w szpitalu z ogromnym bólem pleców leży bramkarz Piotr Skiba.

Stomil po 22 minutach prowadził z Ruchem już 2:0. Najpierw goście sami sobie strzelili bramkę, a drugiego gola dla Stomilu strzelił Karankiewicz, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Grzegorza Lecha. Niestety w ostatniej minucie pierwszej połowy Ruch zdobył kontaktową bramkę.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Stomilu, ale świetnych okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystali ani Piotr Głowacki ani Grzegorz Lech. Chorzowianie nie poddawali się i w końcu w 66. minucie doszło do kuriozalnej sytuacji, gdy Michał Leszczyński wybijając piłkę nabił napastnika Ruchu Mateusza Majewskiego. Futbolówka wtoczyła się do olsztyńskiej bramki i dała remis chorzowianom.

W niedzielę Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Mecz rozpocznie się o godz. 13:15. Kibice Stomilu organizują pociągowy wyjazd na ten mecz, zachęcamy do udziału!

W sobotę Stomil Olsztyn zagra ważne spotkanie z kontekście utrzymania w I lidze. Podopieczni Kamila Kieresia zagrają z Ruchem Chorzów. Początek rywalizacji o godz. 17.

W sobotę dojdzie do pojedynku dwóch zespół walczących o utrzymanie w I lidze. Oprócz tego Stomil z Ruchem łączy to, że w tym sezonie obydwa kluby zostały ukarane minusowymi punktami za zaległości finansowe. Stomil otrzymał karę 1 minusowego punktu, a Ruch został łącznie pozbawiony 11 punktów, chociaż ostatnio kara 6 punktów została wstrzymana. Klub ze Śląska do końca marca musi spłacić zaległości i wtedy kara z początku tego roku zostanie cofnięta.

Obydwa zespoły zupełnie inaczej zainaugurowały rundę wiosenną. Ruch Chorzów na własnym obiekcie pokonał 2:0 Drutex Bytovię Bytów. Stomil natomiast przegrał 0:1 w Bielsku-Białej z Podbeskidziem. Przypomnijmy, że Stomil w tym spotkaniu został skrzywdzony przez arbitra Sebastiana Jarzębaka. Olsztyński klub wystosował nawet oficjalne pismo do Polskiego Związku Piłki Nożnej, w którym skarży się na pracę arbitra. W Stomilu są świadomi, że nikt klubowi nie zwróci straconych punktów w meczu, ale liczą, że sędzia poniesie konsekwencje za swoje złe i niezrozumiałe decyzje.

Od poniedziałku kibice zastanawiają się w jakim stanie jest murawa olsztyńskiego stadionu. Na pewno będzie jej bardzo daleko od ideału, ale mecz musi się w sobotę odbyć. W Olsztynie nikt innego scenariusza nie przewiduje. Murawa jest strasznie twarda, przy liniach w środku tygodniach były jeszcze wybrzuszenia, ale warunki będą takie same dla obydwu drużyn.

W meczu nie zobaczymy Wiktora Biedrzyckiego, który musi odcierpieć karę za żółte kartki.

- - -

We wtorek piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają zaległe spotkanie z Ruchem Chorzów. Początek meczu o godz. 19.

Pierwotnie spotkanie miało się odbyć w marcu, ale wtedy po obwitych opadach deszczu murawa olsztyńskiego stadionu nie nadawała się do rozegrania spotkania. Działacze Ruchu Chorzów domagali się ukarania walkowerem olsztyńskiego zespołu, ale Polski Związek Piłki Nożnej nie przystał na żądania spadkowicza z Ekstraklasy. Skończyło się na tym, że Stomil Olsztyn ma zwrócić koszty dojazdu za marcową podróż Ruchu do stolicy regionu.

Po ostatniej ligowej kolejce obydwa zespoły są w zgoła odmiennych nastrojach. Podopieczni Kamila Kieresia wygrali w końcu ligowe spotkanie na wiosnę. Po dwóch bramkach Artura Siemaszki olsztynianie pokonali Puszczę Niepołomice.

W piątek Ruch Chorzów obchodził 98. urodziny, ale zamiast urodzinowej zabawy, była bardziej stypa, bo chorzowski klub przegrał na własnym stadionie 0:6 z Pogonią Siedlce.

Do szerokiego składu olsztyńskiej drużyny powraca pauzujący ostatnio za żółte kartki Adrian Karankiewicz. W najbliższym meczu nie zagra ponownie Piotr Skiba, który cały czas odczuwa poważne bóle pleców. Nie wiadomo nadal kiedy będzie mógł wrócić do normalnych treningów z zespołem.