Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Ruch Chorzów

I liga 2017/2018 (21. kolejka, 10.III.2018) Olsztyn (stadion OSiR)
10-569 Olsztyn, Al. Piłsudskiego 69a
Stomil Olsztyn -:- Ruch Chorzów
Bramki
kartki
Bramki Stomil Olsztyn:
Ruch Chorzów:
Szczegóły

Zapowiedź

W sobotę Stomil Olsztyn zagra ważne spotkanie z kontekście utrzymania w I lidze. Podopieczni Kamila Kieresia zagrają z Ruchem Chorzów. Początek rywalizacji o godz. 17.

W sobotę dojdzie do pojedynku dwóch zespół walczących o utrzymanie w I lidze. Oprócz tego Stomil z Ruchem łączy to, że w tym sezonie obydwa kluby zostały ukarane minusowymi punktami za zaległości finansowe. Stomil otrzymał karę 1 minusowego punktu, a Ruch został łącznie pozbawiony 11 punktów, chociaż ostatnio kara 6 punktów została wstrzymana. Klub ze Śląska do końca marca musi spłacić zaległości i wtedy kara z początku tego roku zostanie cofnięta.

Obydwa zespoły zupełnie inaczej zainaugurowały rundę wiosenną. Ruch Chorzów na własnym obiekcie pokonał 2:0 Drutex Bytovię Bytów. Stomil natomiast przegrał 0:1 w Bielsku-Białej z Podbeskidziem. Przypomnijmy, że Stomil w tym spotkaniu został skrzywdzony przez arbitra Sebastiana Jarzębaka. Olsztyński klub wystosował nawet oficjalne pismo do Polskiego Związku Piłki Nożnej, w którym skarży się na pracę arbitra. W Stomilu są świadomi, że nikt klubowi nie zwróci straconych punktów w meczu, ale liczą, że sędzia poniesie konsekwencje za swoje złe i niezrozumiałe decyzje.

Od poniedziałku kibice zastanawiają się w jakim stanie jest murawa olsztyńskiego stadionu. Na pewno będzie jej bardzo daleko od ideału, ale mecz musi się w sobotę odbyć. W Olsztynie nikt innego scenariusza nie przewiduje. Murawa jest strasznie twarda, przy liniach w środku tygodniach były jeszcze wybrzuszenia, ale warunki będą takie same dla obydwu drużyn.

W meczu nie zobaczymy Wiktora Biedrzyckiego, który musi odcierpieć karę za żółte kartki.

em


Mecz w obiektywie kamery

zobacz pozostałe filmy

Jak stawiali typerzy

1
X
2
  • 64.1% na zwycięstwo gospodarzy
  • 20.51% na remis
  • 15.38% na zwycięstwo gości

Typowanie

Nikt poprawnie nie wytypował wyniku tego spotkania.Najczęściej typowane wyniki

  • 2:0 - 20.5%
  • 1:0 - 12.8%
  • 2:1 - 12.8%
  • 1:1 - 12.8%
  • 3:1 - 12.8%