Relacja z meczu Pisa Barczewo - Stomil II Olsztyn

godz. 15:00

Plac Ratuszowy 1, 11-010 Barczewo
Pisa Barczewo 2:1 Stomil II Olsztyn
1:1
44' Sebastian Spychała
79' Przemysław Czerwiński
Bramki Michał Świderski 24'
ż Jacek Gabrusewicz
ż Rafał Maciążek
kartki Michał Leszczyński ż
Michał Świderski ż
Bramki Pisa Barczewo: 1. Konstanty Karkulowski - 5. Łukasz Michałowski, 3. Dawid Maciążek, 11. Grzegorz Kulpaka, 18. Adam Borkowski (46, 14. Artur Kostrubski), 7. Michał Sajnach, 13. Sebastian Spychała, 8. Jacek Gabrusewicz, 2. Mateusz Różowicz (89, 4. Rafał Maciążek), 6. Przemysław Czerwiński (87, 10. Marek Karwowski), 9. Michał Ruszkiewicz (86, 16. Daniel Bruchalski).
Stomil II Olsztyn: 25. Michał Leszczyński - 17. Tomasz Strzelec (18, 24. Oskar Osika), 6. Arkadiusz Mroczkowski, 5. Adrian Żukiewicz, 3. Wojciech Dziemidowicz - 7. Patryk Kun, 14. Piotr Łysiak, 9. Dominik Kun (68, 18. Dawid Szymonowicz), 11. Karol Żwir, 20. Michał Świderski (68, 25. Mateusz Sienikowski) - 10. Paweł Łukasik (68, 23. Patryk Nowak).
Szczegóły sędziował: Piotr Dudkiewicz (Elbląg).
widzów: 100.

Stomil II Olsztyn przegrał w meczu 11. kolejki czwartej ligi z Pisą Barczewo 1:2 (1:1). Honorową bramkę dla "biało-niebieskich" zdobył Michał Świderski.

Stomil II pojechał do Barczewa wzmocniony jedenastoma zawodnikami pierwszej drużyny, z czego dziesięciuzagrał w podstawowej "jedenastce". Pierwsi bramkę zdobyli olsztynianie - Michał Świderski otrzymał dobre podanie i przelobował golkipera gospodarzy. Pisa do wyrównania doprowadziła tuż przed przerwą za sprawą Sebastiana Spychały.

Po zmianie stron rezerwy Stomilu miały swoją sytuację w 61. minucie, kiedy piłka po strzale z około 20 metrów przez Świderskiego trafiła w poprzeczkę. Dwanaście minut później Konstanty Karkulowski z trudem sobie poradził z interwencją po strzale Piotra Łysiaka. W 79. minucie Przemysław Czerwiński zdobył zwycięskiego gola dla Pisy.

- Pisa była bardziej dojrzałym zespołem, lepiej ułożonym taktycznie. Mój zespół miał bardzo dużo niewymuszonych strat. Pisa Barczewo w każdym elemencie była dzisiaj od nas lepsza - powiedział po meczu Michał Alancewicz, trener Stomilu II Olsztyn.

mmks

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 23:29:38

90' KONIEC! Stomil przegrywa w Barczewie 1:2.
90' Sędzia dolicza trzy minuty.
89' Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Rafał Maciążek na boisku w miejsce Różowicza.
87' Kolejna zmiana w Pisy - w miejsce strzelca drugiej bramki Czerwińskiego na boisku Karwowski.
86' Bruchalski w miejsce Ruszkiewicza.
80' Z innych boisk: Znicz 4:1 Vęgoria, Drwęca 2:0 Orzeł.
79' GOOOL - Przemysław Czerwiński. Pisa przeprowadziła szybką kontrą, która zakończyła się bramką. Na listę strzelców wpisał się Czerwiński.
76' W pole karne gospodarzy wpadł Nowak, jednak został w ostatniej chwili zablokowany. Wynik nadal bez zmian.
73' Karkulowski z trudem broni strzał Łysiaka.
68' Potrójna zmiana w Stomilu. Z boiska schodzą Dominik Kun, Łukasik oraz Świderski, a pojawiają się na nim Sienikowski, Nowak oraz Szymonowicz.
61' Świderski zdecydował się na strzał z około 20 metrów, piłka uderzyła w poprzeczkę.
60' Łukasik strzelał z rzutu wolnego prosto w mur. Do końca spotkania pozostało 30 minut, wynik nadal bez zmian.
46' W przerwie doszło do jednej zmiany w drużynie gospodarzy. Z boiska zszedł Borkowski, a jego miejsce zajął Kostrubski.
46' Rozpoczęła się druga połowa.
45' Koniec pierwszej połowy. Stomil II Olsztyn remisuje do przerwy w Barczewie z miejscową Pisą 1:1. Bramkę dla "biało-niebieskich" zdobył w 24. minucie Michał Świderski, wyrównał 20 minut później Sebastian Spychała.
44' GOOL - Sebastian Spychała. Pisa wychodzi z kontrą, piłkę otrzymuje Spychała, uderza na bramkę i ta od słupka wpada do siatki. Mamy remis 1:1.
39' Żółta kartka dla Świderskiego za niesportowe zachowanie (piłkarz kopnął piłkę po gwizdku). W międzyczasie sędzia Dudkiewicz zażartował z naszego piłkarza i zapytał się go, czy aby przypadkiem w sobotę nie ma wesela?
38' Różowicz wbiegł w pole karne, podał do Czerwińskiego, którego strzał z ośmiu metrów instynktownie obronił Leszczyński.
29' Żółta kartka dla Gabrusewicza.
24' Świderski otrzymał dobre podanie i przelobował golkipera gospodarzy.
24' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL - MICHAŁ ŚWIDERSKI.
23' Pisa zmarnowała dobrą okazję do strzelenia bramki. Różowicz wbiegł w pole karne, zagrał futbolówkę na piąty metr do Czerwińskiego, który jednak w nią... nie trafił. Nadal 0:0.
22' Do rzutu wolnego podszedł Kulpaka, ale uderzona przez niego piłka przeleciała obok słupka.
21' Leszczyński złapał piłkę za polem karnym i sędzia pokazał mu "żółtko". To jego czwarta żółta kartka, będzie pauzował w następnym meczu.
18' Pierwsza zmiana w olsztyńskim zespole. Osika wchodzi w miejsce Strzelca, który doznał kontuzji kostki.
16' Po rzucie rożnym Pisa była bliska zdobycia bramki, jednak Leszczyński (chociaż obronił z problemami) nie dał się pokonać. Kibice gospodarzy z powodu deszczu opuszczają obiekt i udają się do domów.
12' W Barczewie właśnie zaczęło padać.
7' Tym razem atakowali gracze Stomilu, strzelał Świderski, ale jego uderzenie zostało zablokowane i mamy rzut rożny.
6' Różowicz wyszedł sam na sam z Leszczyński, piłka po jego strzale trafiła w słupek, na szczęście doszedł do niej Mroczkowski i zażegnał niebezpieczeństwo.
3' Żukiewicz fauluje przed polem karnym jednego z rywali. Pisa wykonuje rzut wolny, ale nie przynosi on im efektów. Chwilę później na pozycji spalonej znalazł się Różowicz.
1' 16:02 - początek spotkania. Liczmy na kolejne zwycięstwo "biało-niebieskich".
15:57 - piłkarze wyszli już na środek boiska, za chwilę początek meczu.
Dzisiejszy mecz pomiędzy Romintą a Polonią Iłowo został odwołany z powodu zalania boiska.
15:51 - piłkarze już schodzą do szatni, za chwilę początek meczu.
Piotr Dudkiewicz zaprasza zawodników do szatni, Ci jednak nic sobie z tego nie robią i dalej się rozgrzewają.
Warto dodać, że trenerem Pisy jest Dariusz Maleszewski, który przez kilka lat prowadził Stomilowców Olsztyn.
W wyjściowym składzie gospodarzy siedmiu byłych zawodników Stomilu - Michałowski, Spychała, Gabrusewicz, Kulpaka, Różowicz, Czerwiński oraz Ruszkiewicz.
15:40 - miejscowi kibice gromadzą się na stadionie. Wejściówki na dzisiejszy mecz kosztują 4 (normalny) i 2 (ulgowy) zł.
15:30 - do meczu pozostało pół godziny, a piłkarze Stomilu i Pisy są już na rozgrzewce.
Na ławce rezerwowej "biało-niebieskich" zostali: 33. Erwin Sak, 4. Damian Skrodzki, 18. Dawid Szymonowicz, 23. Patryk Nowak, 24. Oskar Osika oraz 25. Mateusz Sienikowski.
Michał Leszczyński wyszedł właśnie na rozgrzewkę.
Znamy już skład Stomilu. Na prawej obronie zagra... Tomasz Strzelec. Wierzymy, że nie zaliczy takiego fatalnego występu jak przeciwko Zawiszy.
15:01 - bus z piłkarzami dotarł na miejsce, teraz wszyscy udają się do szatni.
Mecz poprowadzi Piotr Dudkiewicz z Elbląga.
14:30 - bus z piłkarzami rusza w drogę do Barczewa. W osiemnastce meczowej rezerw znaleźli się m.in. Michał Świderski, bracia Kunowie, Karol Żwir, Arkadiusz Mroczkowski, Paweł Łukasik, Tomasz Strzelec oraz Piotr Łysiak.

Piłkarze Stomilu II Olsztyn już w najbliższą środę zagrają kolejne ligowe spotkanie. Tym razem zagrają w Barczewie z miejscową Pisą.

- Fajnie będzie zagrać przeciwko swoim, ale na boisku na pewno nie będzie żadnych kolegów. Będziemy grać na poważnie i chcemy wygrać to spotkanie - mówi Oskar Osika.

Początek spotkania o godzinie 16:00.