Artykuł

Olsztyn - 6 grudnia 2005r.

Po rozmowie z prezesem

06.12.05 17:32   -   0  

OKS 1945 Olsztyn

Dzisiejsze spotkanie z kibicami odbyło się tuż po małej, mikołajkowej uroczystości z piłkarzami. Obecny na nim, prezes Olsztyńskiego Klubu Sportowego Marian Świniarski przedstawił sytuację panującą w klubie. Znaczną część rozmowy zajęły kwestie finansowe, które, niestety, spędzają sen z powiek kierownictwu OKS.

Najpopularniejsza w kraju dyscyplina sportowa nie ma się dobrze w Olsztynie i niestety nic nie wskazuje na to, żeby miało się coś zmienić w najbliższej przyszłości. Nieciekawa jest sytuacja ekonomiczna klubu, szanse na zamknięcie budżetu na nadchodzącą rundę prezes ocenia na 60%, a pomysłów jest coraz mniej. Od września problemem są regularne wypłaty dla zawodników. Z finansowania zespołu wycofuje się Arbet, skończyła się także umowa z firmą DAF. Podobnie jak w ostatnich latach, klub nie może liczyć na wsparcie miasta, radni komisji miejskiej odrzucili projekt pomocy olsztyńskiej piłce seniorskiej, przeznaczając dostępne środki na inne cele. Rzekomo jedyną przychylną osobą jest prezydent Czesław Małkowski, jednak według niego wszelkie decyzje są w rękach radnych. Pomimo wcześniejszych, cichych deklaracji, Michelin nie zamierza inwestować w klub, który na dzień dzisiejszy nie kojarzy się z sukcesem. Według zapewnień prezesa, mimo wszystkich niepowodzeń zarząd nie rezygnuje z poszukiwania inwestora. Klub działa na zdrowych, przejrzystych zasadach, a wszelkie zobowiązania finansowe, pomimo problemów wypłacane są na bieżąco. Prowadzone są rozmowy z jedną z dobromiejskich firm, która pod pewnymi warunkami, mogła by zostać sponsorem tytularnym.

Powodów do zmartwień nie dostarcza na szczęście sytuacja kadrowa. Klub posiada bardzo szeroką kadrę. Niewykluczone, że w przerwie Olsztyn opuści tylko jeden zawodnik - Tomasz Zahorski. Najskuteczniejszy napastnik zostanie prawdopodobnie wypożyczony z opcją transferu definitywnego i będzie w przyszłej rundzie reprezentował Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski.

Prezes podziękował kibicom za wsparcie w minionej rundzie. Docenił zaangażowanie oraz doping i zachowanie na meczach drużyny. Podkreślił, że liczy na dalsze, bardzo dobre stosunki na linii zarząd - kibice. Co warto podkreślić, klub świadomy jest, że powinien bardziej, szczególnie w kwestiach finansowych, wspierać działania kibiców, jednak w związku z wiadomymi problemami, jest to na dzień dzisiejszy oczywiście wykluczone. Nie chciał komentować głośnego, kontrowersyjnego artykułu na temat olsztyńskich kibiców w Gazecie Olsztyńskiej. Żałował jedynie, że tani reportaż oparty w głównej mierze na domysłach uderzył nie tylko w opinię kibiców, ale i klubu. Zapytany o cel drużyny w najbliższej rundzie, prezes odparł, że sukcesem będzie wicemistrzostwo czwartej ligi i biorąc pod uwagę sytuację na dzień dzisiejszy, trudno się z tym nie zgodzić.

Autor: zic

Tagi: -


Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!