Relacja z meczu Polonia Pasłęk - OKS II Stomilowcy Olsztyn

IV liga - 2010/2011 Pasłęk - 11 września 2010 r. godz. 16:00
Kraszewskiego 2, 14-400 Pasłęk
Polonia Pasłęk 1:3 OKS II Stomilowcy Olsztyn
0:1
75' Piotr Borysiewicz Bramki Jarosław Kaszuba 10'
Bramki Polonia Pasłęk:
OKS II Stomilowcy Olsztyn: 1. Michał Leszczyński - 15. Oskar Osika (46, 20. Paweł Kaszubski), 14. Lubomir Wasilewski, 3. Krzysztof Pilski, 5. Sebastian Spychała - 13. Paweł Podhorodecki (78, 16. Wojciech Kardaś), 10. Tomasz Laskowski, 7. Tomasz Długołęcki (46, 11. Karol Miller), 22. Maciej Szostek, 8. Piotr Karłowicz (46, 4. Andrzej Skindel) - 9. Jarosław Kaszuba.
Szczegóły sędziował: Karol Rudziński (Nidzica).

W Pasłęku miejscowa Polonia musiała uznać wyższość Stomilowców. Mecz zakończył się wynikiem 1:3.

Pierwsza bramka w meczu padła już w 10. minucie spotkania. Kolejną asystę w tym sezonie zaliczył Paweł Podhorodecki, bowiem to po jego wrzutce Jarosław Kaszuba strzałem głową otworzył wynik spotkania. W drugiej połowie na boisku pojawił się cichy bohater tego spotkania. Pod nieobecność Piotra Żurawela to właśnie Karol Miller przejął inicjatywę w zdobywaniu bramek. Na 0:2 podwyższył skrzydłowy OKS-u w 62. minucie po efektownym strzale z 18 metrów. Osiem minut później kontaktowego gola zdobyła Polonia, której udało się pokonać bramkarza pierwszego zespołu, ledwie 16-letniego, Michała Leszczyńskiego.

Najbardziej emocjonujące były jednak ostatnie minuty meczu. Niewiele brakowało, a obie drużyny podzieliłyby się punktami, gdyby piłki z pustej bramki jakimś cudem nie wybił Sebastian Spychała. Ostatnie słowo należało jednak do Stomilowców, a konkretniej do Karola Millera. Zawodnik OKS-u w ostatniej minucie ustalił wynik spotkania na 1:3.

Autor: kom

OKS II Stomilowcy Olsztyn niepokonani do tej pory w IV lidze zagrają z jedną ze słabszych drużyn w tym sezonie – Polonią Pasłęk. Mecz zostanie rozegrany na boisku w Pasłęku.

Powodem zmiany gospodarza jest nie możliwość rozgrywania dwóch spotkań w jeden weekend na stadionie Stomilu (w sobotę OKS 1945 u siebie zagra z Okocimskim Brzesko – red.). Pojedynek o mistrzostwo IV ligi odbędzie się w sobotę o godz. 16:00.

Stomilowcy do Pasłęka jadą osłabieni brakiem Marka Maleszewskiego oraz Piotr Żurawela. W kadrze znalazło się miejsce dla nowego zawodnika – Lubomira Wasilewskiego, który w poprzednim roku zaliczył kilka występów w Mrągowii Mrągowo.

- Dziękujemy Polonii Pasłęk za niesprawianie kłopotów - mówi prezes Stomilowców Łukasz Gomoła.