Prosimy o ciszę! Stomil pokonał Zawiszę, fot. Artur Szczepański

Bydgoszcz - 19 kwietnia 2013 r., godz. 19:00

Prosimy o ciszę! Stomil pokonał Zawiszę

19.04.13 20:51   em   50

To na co liczyli po cichu kibice Stomilu stało się faktem. Nasi piłkarze wygrali w Bydgoszczy z miejscowym Zawiszą 3:2 Bramki strzelali: Grzegorz Lech (2) oraz Paweł Kaczmarek.

Po pierwszej połowie podopieczni Zbigniewa Kaczmarka prowadzili 2:1. Wynik spotkania otworzył Paweł Kaczmarek, który bardzo ładnym strzałem pokonał bramkarza Zawiszy. Gospodarze za sprawą Pawła Mąki doprowadzili do remisu.

Następnie strzelał Grzegorz Lech. Najpierw w pierwszej połowie umieścił piłkę pod poprzeczką, a na początku drugiej połowy gola strzelił z rzutu karnego.

Emocji w meczu nie brakowało do samego końca. Zawisza strzelił bramkę na 2:3 w 80 (Vahan Gevorgyan - red.) minucie i ruszył do ataku. Stomil wytrzymał jednak napór gospodarzy i nasi zawodnicy z Bydgoszczy wywożą cenne trzy punkty!

BRAWO PIŁKARZE!

Tagi: Stomil Olsztyn, Zawisza Bydgoszcz, I liga, Grzegorz Lech, Paweł Kaczmarek

1. 21.04.13 20:31 SzEFoo

patrzmy na siebie, jak bedziemy wygrywac, to ktos bedzie musial zleciec z ligi czy to bedzie kolejarz, warta, czy sandecja to wszystko jedno.

2. 21.04.13 19:29 maniek86

Warta z Cracovią grała dobre zawody. Trzeba patrzeć tylko na nich, bo Sandencja ma jeszcze walkower z ŁKS.

3. 21.04.13 18:12 Has

warta zmieniła trenera i też mogą zacząć grać. ciężka sytuacja.

4. 21.04.13 17:49 Pokorny

tak liczyłem i nadal liczę .

5. 21.04.13 14:54 SzEFoo

tu nawet nie chodzi o wyprzedzenie Sandecji, gdyby dzis nie wygrali, mieliby mala sraczke przed kolejnymi meczami, a to bylaby idealna sytuacja dla nas, bo nie gonilibysmy juz tylko Warte, a rowniez Sandecje. Trudno, przy zwyciestwie z Niecieczą wychodzimy na prostą i wszystko zaczyna się od nowa. A wowczas mecz w Poznaniu bedzie zapewne meczem o utrzymanie, bo na te chwile mamy z nimi bezposredni mecz w plecy, a na koniec moze to okazac sie kluczowe. Co by nie pisac, mamy zespol spokojnie na srodek tabeli, i przy pelnym zaangazowaniu utrzymamy sie bez patrzenia na innych. Zostalo 11 meczy czyli 33 pkt leza na murawie, trzeba z nich zdobyc okolo 18pkt i swietujemy pozostanie w 1 lidze.

6. 21.04.13 14:21 obserwator1985

Ty naprawdę liczyłeś że możemy wyprzedzić Sandecję? Oni jeszcze parę niespodzianek sprawią. Jedyną drużyną którą możemy wyprzedzić jest Warta Poznań bo oni są zdecydowanie w naszym zasięgu. Dodatkowo mamy z nimi bezpośredni mecz który może okazać się decydujący w kwestii utrzymania.

7. 21.04.13 14:19 Piekarz/OKS

niestety sandecja i okocim do przodu. Nadzieja w warcie, że będą dalej grali piach i 0 pkt zdobywali

8. 21.04.13 14:15 Pokorny

Sandecja strzela w 86 minucie .....

9. 21.04.13 12:36 KtosKcies

10. 20.04.13 19:43 Piłsudski

Nie będzie ciszy,Stomil wpierdolił zawiszy!

11. 20.04.13 16:57 sawa1488

12. 20.04.13 16:46 1971mks

Wierzyłem w Stomil już jesienią i pomimo porażek byłem przekonany, że drużyna się podniesie. Jesteście dobrym i wyrównanym zespołem i z takim zaangażowaniem piłkarzy popartym głośnym dopingiem o utrzymanie ligi możecie być spokojni. pzdr z Legnicy

13. 20.04.13 16:17 Uns Majki25

Cracovia wygrała z Warto wiedz 3 punkty odrobione

14. 20.04.13 12:04 mateuszhnr

niedo konca wierzyłem w tego Kaczmarka(Pawła)..ale teraz wiem że to najlepsze co mogło nas spotkac. chciałbym żeby został w Stomil najdłżej jak sie da. on bedzie naszym zbawcą:) już jest..

15. 20.04.13 11:08 Pawlik

Widowisko super itp ale ten Niewulis to niech sie ogarnie ze swoja goraca głowa.

16. 20.04.13 10:55 R Ö B ? R Ť

Grali lepiej od Zawiszy - okej.Jak tak patrzę to potrafią grać najładniejszą piłkę w całej lidze ale co się dzieje ,że nie zdobywają bramek z takimi ŁKS-ami czy Kolejarzem.Otóż skuteczność - o to tu chodzi bo Zawisza czy Craxa mają ciąg na bramkę i otwierają się dając postrzelać.Nawet wczoraj mimo wygranej i strzelonych 3 bramek nasi napastnicy - najpierw Piceluk potem Kazik nie wykorzystali sytuacji sam na sam z bramkarzem.Przyjeżdża ŁKS ,który gra autobusem w bramce - nie potrafią strzelić ,Bogdanka gra zachowawczo - nie potrafią.Z Kolejarzem chyba pękło im coś w głowach po tym niepodyktowanym rzucie karnym bo od tamtej pory grali jak United z Realem po czerwonej dla Naniego. A propos Niewulis jest kozakiem - wejść w 88 minucie i dostać 2 żółte kartki ! :) Jeżeli z Termalicą grającą nieźle pressingiem nie wykorzystają ewentualnej sytuacji sam na sam będziemy mieli po meczu bo to nie będzie otwarte spotkanie - kto zdobędzie pierwszy bramkę na 90% wygra.

17. 20.04.13 10:51 czikaaokss

BRAWO PANOWIE!!!! SPW!

18. 20.04.13 09:51 Iw(S)mo

Złoty autokar i złote chłopaki to był zajebisty wyjazd pozdro mordy

19. 20.04.13 08:47 AlleOl

Słabość rywala też trzeba umieć wykorzystywać, teraz wyszło, wcześniej niekoniecznie.

20. 20.04.13 05:54 B5

Wynik cieszy,ale nie ma co sie podniecac,graliśmy z rezerwami,kolejne 2-3 mecze wszystko zweryfikuja.

21. 19.04.13 23:41 maniek86

betclic, b-at-h itp. kurs był akurat z betclicu

22. 19.04.13 23:36 ww

maniek86, to nie wiem gdzie Ty u bukmachera grasz, tak czy siak narzucają dużą marże na piłkę nożna ;)

23. 19.04.13 23:17 Piki

Wielkie gratulacje. Teraz Panowie pilkarze wytlumaczcie nam czemu z mocnymi ekipami wygrywamy a za przeproszeniem z "ogorkami" albo remis albo ciegi? Po wynikach widac ze mocni jestesmy ale chyba spina za mocna na slabsze ekipy.

24. 19.04.13 23:12 przem85

Brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!

25. 19.04.13 22:58 Tiger

Gratulacje dla piłkarzy! Brawo! Pokazali walkę, wygrali! Dziękujemy! Duma mnie rozpiera! Na terenie wroga 3 pkt. Tak się wygrywa wojny! Oby tak dalej

26. 19.04.13 22:14 adach2607

Teraz tylko w niedziele niech Miedz wygra z Sandecja i bedzie pieknie :D

27. 19.04.13 22:04 bartek85

czy śledzicie tylko 90minut czy inne strony zobaczcie poszukajcie i sami zobaczycie

28. 19.04.13 21:58 SNICKERS

Miedź Legnica o nas się coś ciepło wypowiada :) Ciekawy jestem czy coś z tego będzie :)

29. 19.04.13 21:48 gru up on football

czlowieku nic nie mow o tym singlu, ja dzis w ostatniej chwili sie wycofalem mialem dac na Stomil w williamie hillu byl kurs 8.0

30. 19.04.13 21:46 maniek86

ależ singielka dzisiaj z kursem 6.50 na Stomil zgarnąłem:) brawo za walkę i za niezwykle ważne 3 pkt! Jak tak jadą z czołówką to za tydzień Termalika :)

31. 19.04.13 21:27 ed

Nasi graja w piłkę, tak jak drużyny z czuba tabeli. Starą prawda jest, że łatwiej (ładniej) się gra z drużyną, która ma pewny awans lub utrzymanie. W pierwszej lidze o utrzymanie Nasi jeszcze muszą się nauczyć grać. Oby była taka możliwość. Trzymam kciuki!!!

32. 19.04.13 21:21 obserwator1985

Zwycięstwo nad żydami cieszy podwójnie, ale pojawia się pytanie...czemu Stomil nie potrafi dobrze zagrać na własnym stadionie a na wyjazdach radzi sobie całkiem nieźle? Mam nadzieję, że wreszcie się odblokują i wygrają na Piłsudskiego mecz.

33. 19.04.13 21:16 KoNDziO21

Czyli wychodzi na to że nasi kopacze potrafią grać tylko mecze prestiżowe z najlepszymi, a na inne drużyny brak jest motywacji? Dziwne, bo takie mecze nie decydują o awansie czy utrzymaniu raczej punkty zebrane na słabszych drużynach decydują o tym. Tak czy inaczej jeszcze raz gratuluje drużynie, cenne 3 pkty jadą do Olsztyna!

34. 19.04.13 21:13 ed

Dziękuję! Super! Gratulacje!

35. 19.04.13 21:11 PP

ciekawe jest to że potrafią się zmotywować na konkretne ekipy a ze średniakami nie potrafią wygrać.po takich meczach jak ten dają nadzieję na pozostanie w lidze!!!oby tak dalej i wielkie wielkie gratujacje!!!SPW

36. 19.04.13 21:09 fysiek

Dzieki STOMIL!!!!!!!!!!!

37. 19.04.13 21:08 ZabaS

KoNDziO21 Chodzi o mentalność zawodników

38. 19.04.13 21:08 ZabaS

39. 19.04.13 21:07 Pokorny

Dolcan to jeden z najlepszych zespołów w lidze .

40. 19.04.13 21:04 KoNDziO21

Wynik rewelacja! Gratulacje Panowie piłkarze! Tylko jedno mnie dziwi jak drużyna, która pokonuje Cracovie i Zawisze nie daje sobie rady z Kolejarzem czy Dolcanem?

41. 19.04.13 21:04 czerkasow

Ale jaja :) Aj waj jakby druga strona powiedziała ...

42. 19.04.13 21:03 chodi

super!!! Czy nie może być tak już zawsze? z Cracovią i Zawiszą wygrywamy to takie ogórki jak Kolejarz powinniśmy klapać aż miło. Grajcie z takim sercem jak dzisiaj to wygracie wszystkie mecze do końca sezonu i I liga zostanie w Olsztynie na długo;)

43. 19.04.13 21:02 Macynek

Brawo za 3 pkt i za tą napinkę na Zawiszę, jakoś nigdy ich nie lubiłem, fajnie że są 3 punkty - ale jedna rzecz, po raz kolejny mecz z czerwem, tak dla tradycji, fajnie że dowieźli i to czerwo to za co? Faul taktyczny pana N? ;)

44. 19.04.13 21:02 wariaat7

DZIEKUJEMY!!!:)))

45. 19.04.13 21:00 Volcan

Brawo! Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce! SPW!

49. 19.04.13 20:58 Pokorny

BRAWO ZA WALKĘ ZA WYNIK!. Niewilus wszedł na 5 minut i czerwoną dostał jeżeli zaryzykował i skosił gościa wychodzącego na sam na sam to szacunek .

50. 19.04.13 20:57 ms1998

Gratulacje Panowie! Wywieźliście z bardzo trudnego terenu 3pkt!