92' Koniec. Stomil przegrał 0:3.
67' Dawid Plizga nie trafia do pustej bramki.
57' Emil Drozdowicz strzela bramkę na 3:0.
46' Boisko opuszcza Karol Żwir, w jego miejsce Dawid Szymonowicz.
46' Początek drugiej połowy.

Artykuł

Herb Termalici Bruk-Bet Niecieczy, fot. 90minut.pl

Herb Termalici Bruk-Bet Niecieczy, fot. 90minut.pl

Przedstawiamy rywala - Termalika Bruk-Bet Nieciecza

20.04.15 13:00   em   1  

W najbliższą niedzielę Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.

HISTORIA

Piłka nożna w Niecieczy została zapoczątkowana w 1922 roku, kiedy to młodzież, powracająca z różnych frontów I wojny światowej, razem z tą nieobecną na wojnie, zaczęła uprawiać tą dyscyplinę. Z czasem powstało w okolicy kilka innych drużyn piłkarskich, z którymi w pierwszych latach trzydziestych Nieciecza utrzymywała kontakty. Na mecze wyjazdowe podróżowało się wówczas furmankami konnymi.

Podczas trwania II wojny światowej na skutek rozporządzeń niemieckich nie było można prowadzić żadnej działalności sportowej. W czasie okupacji całe błonie, w tym boisko, służyło Niemcom za plac ćwiczebny dla ośnieży stacjonujących w Niecieczy. Pozostawili je zryte kopytami koni oraz kołami ciężkich dział armatnich.

Po zakończonej wojnie działalność sportowa przybrała formy organizacyjne, na wsiach powstawały Ludowe Zespoły Sportowe, który powstał również w Niecieczy. Kontynuowano grę w piłkę nożną oraz odmłodzono drużynę. Zespół przez dwa lata rozgrywał mecze na starym boisku na błoniu.

W 1947 r. przeniesiono je do wsi i usytuowano w miejscu znajdującym się do dzisiaj. W pierwszej połowie lat 50-tych drużyna osiągnęła kilka sukcesów; była bardzo silna i awansowała do ówczesnej klasy okręgowej (dzisiaj IV liga).

W latach 70-tych działalność sportowa osłabła i przez jakiś czas przestała istnieć i drużyna. Lata 80-te to reaktywacja drużyny i rejestracja jej w 1983 roku. Poprzez klasę C oraz B, osiągnięto klasę A. W tym okresie poziom drużyny z Niecieczy był szczególnie wysoki, wygrywała ona bowiem wszystkie mecze i z czasem drużyna weszła do ligi okręgowej.

Początki XXI wieku to okres, na który przypada najdynamiczniejszy rozwój klubu pod względem sportowym oraz organizacyjnym. Drużyna rok po roku osiągała coraz to lepsze wyniki. Po kolejnych awansach do wyższych klas rozgrywkowych, w 2009 roku, klub z Niecieczy zadebiutował na centralnym szczeblu rozgrywek występami w grupie wschodniej II ligi. Sezon 2009/2010 również okazał się przełomowym, gdyż drużyna z Niecieczy w efektowny sposób na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu świętował, zapewniając sobie awans do I ligi. (źródło: wikipedia.pl)

OBECNY SEZON

Pozycja w tabeli: Termalica Bruk-Bet Nieciecza zajmuje obecnie trzecie miejsce w lidze.

Ostatnie trzy spotkania w lidze: 2:1 Miedź Legnica (D), 1:2 Widzew Łódź (W), 1:1 Arka Gdynia (D).

Powiązanie ze Stomilem i regionem: brak.

STRONY INTERNETOWE

HISTORIA SPOTKAŃ

I liga 2014/2015: Stomil Olsztyn - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:0
I liga 2013/2014: Stomil Olsztyn - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0
I liga 2013/2014: Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Stomil Olsztyn 3:1
I liga 2012/2013: Stomil Olsztyn - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:0
I liga 2012/2013: Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Stomil Olsztyn 1:0
II liga 2009/2010: Stomil Olsztyn - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:0
II liga 2009/2010: Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Stomil Olsztyn 6:1

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, I liga, Przedstawiamy rywala


Komentarze

  1. 22.04.15 15:26 G.

    Co to są "ośnieże"??:)

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!