Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Paweł Piekutowski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Paweł Piekutowski

Pucharowe starcie w Suwałkach

06.11.18 22:08   em   0  

W środę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają w 1/16 finału Pucharu Polski. Olsztyński zespół zagra na wyjeździe z Wigrami Suwałki. Początek o godz. 18.

Stomil w tym sezonie ma już za sobą jeden mecz Pucharu Polski. We wrześniu jeszcze pod dowództwem trenera Kamila Kieresia Stomil wyeliminował Gryfa Wejherowo. Wtedy swoją szansę otrzymali piłkarze, którzy grali mniej w ligowych spotkaniach. Teraz ma być podobnie.

Najważniejszą informacją jest to, że trener Zajączkowski ma do dyspozycji praktycznie wszystkich piłkarzy. Do zdrowia powrócił napastnik Michał Góral, w pełnej dyspozycji jest także Remigiusz Szywacz. Jedynym zawodnikiem nie uczestniczącym w treningach jest bramkarz Michał Leszczyński, który przechodzi rehabilitację po pękniętej kostce.

Warto awansować do kolejnej rundy Pucharu Polski bo można zdobyć konkretne pieniądze. Stomil pokonując we wcześniejszej rundzie Gryf Wejherowo wywalczył premię 30 tysięcy złotych, a awans do kolejnej rundy oznacza zdobycie takiej samej sumy, czyli za awans do 1/8 finału Pucharu Polski Polski Związek Piłki Nożnej płaci klubom łącznie 60 tysięcy złotych.

Wigry Suwałki także mają swoje kłopoty. Działacze klubu po ostatniej porażce (0:3) z Rakowem Częstochowa zwolnili trenera Kamila Sochę. W meczu ze Stomilem zespół pierwszy raz poprowadzi Ariel Jakubowski, a asystentem jego będzie Donatas Vencevičius.

W tym roku Stomil z Wigrami Suwałki zagra już czwarty raz w oficjalnych rozgrywkach. W poprzednim sezonie na wiosnę drużyny spotkały się dwa razy (porażka Stomilu w Ostródzie 1:2, zwycięstwo w Suwałkach 2:1). W tym sezonie drużyny zmierzy się w sierpniu w Suwałkach. Stomil przegrał mecz 0:2. Warto wspomnieć, że w przerwie między sezonami drużyny spotkały się w Gołdapi i zagrały sparing.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Wigry Suwałki, Puchar Polski


Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!