Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Paweł Piekutowski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Paweł Piekutowski

Pucharowe starcie z Gryfem Wejherowo

24.09.18 18:20   em   14  

Stomil Olsztyn we wtorek rozpoczyna zmagania w Pucharze Polski. Los przydzielił olsztyńskiej drużynie w I rundzie Gryfa Wejherowo (II liga). Początek meczu o godz. 15:30.

Przed startem nowego sezonu trener Kamil Kiereś zapowiadał poważne podejście do tych rozgrywek, mówił nawet, że jego marzeniem jest zagrać w finale na Stadionie Narodowym. - Latem zakładałem pewne rzeczy, ale życie potoczyło się inaczej - mówi olsztyński trener.

I dodaje: - Przedłużył się remont płyty, przez to graliśmy więcej spotkań na wyjazdach. W krótkim czasie zagramy siedem spotkań co trzy dni. Nasza kadra nie jest zbyt szeroka. Ja przed sezonem zapowiadałem, że Pucharu Polski jest bardzo ważny i nadal jest ważny. Teraz jeszcze nie wiem w jakim składzie personalnym pojedziemy (wypowiedź z soboty - red.), ale moja decyzje będą rozważne i adekwatne do naszej sytuacji kadrowej. Od meczu w Chojnicach rozpoczął się serial siedmiu spotkań co trzy dni, kadra jest wąska, jest kontuzja Remigiusza Szywacza. Na pewno pojedziemy walczyć o awans do kolejnej rundy.

Zaraz po spotkaniu Pucharu Polski Stomil zagra w piątek ligowe spotkanie z Chrobrym Głogów. - Chcieliśmy ten mecz przełożyć na sobotę, ale gospodarze się nie zgodzili ze względu na swoje sprawy - dodaje trener Kiereś. - Decyzja w klubie zapadła taka, że na pucharowy mecz jedziemy w dniu meczu. Czeka nas czterogodzinna podróż. Kadra drużyny będzie podzielona na dwie grupy. Jedna będzie przygotowywała się do meczu z Chrobrym, a druga dostanie szansę gry w Wejherowie.

Szansę gry w tym spotkaniu dostaną piłkarze, którzy mniej grają w rozgrywkach I ligi. Do drużyny zostali zgłoszeni juniorzy Maciej Serbintowicz i Hubert Szramka.

Więcej informacji o meczu:

Tagi: Stomil Olsztyn, Puchar Polski, Gryf Wejehrowo


Komentarze

 1. 25.09.18 17:06 mazinho

  losowanie w przyszły piątek ?

 2. 25.09.18 16:35 Emilozo

  I pamiętajcie, że w kolejnym spotkaniu PP możemy zagrać na wyjeździe ;) Wszystko zależy od losowania.

 3. 25.09.18 16:26 Owsian

  No to trzeba wystawiać Zająca w napadzie.

 4. 25.09.18 16:12 dzbs

  No i co szczekacze ???? Miało być lanie A tu już 2:0 ;)

 5. 25.09.18 16:07 Emilozo

  2:0 dla Stomilu :) Oby tak było do końca!

 6. 25.09.18 12:52 zjs

  Wczoraj w magazynie 1.liga Fortuna był bardzo obszerny fragment o meczu Stomilu z Odrą i sytuacji w klubie. Przekaz ze strony dziennikarzy i przedstawiciela PZPN był bardzo pozytywny razem z apelem do władz miasta o pomoc dla klubu. Dla władz miasta to okazja do deklaracji jak załatwić sprawę i to nie tylko doraźnie w kontekście wyborów ale długofalowo, Ostatecznie to spółka miejska.

 7. 25.09.18 12:07 Piter

  A może zamiast tak pierd...i wiecznie narzekać dać szanse pilkarzom,a najlepiej wesprzeć ich na meczu,a nie tylko wieczne narzekanie i to jeszcze przed meczem eksperci komentują...dajcie im szanse,po co te biadolenie,oceniacie po meczu,ale konstruktywnie,a nie jak zwykle jazda,dajcie szanse,młodzi też chcą się pokazać,kiedy jak nie dziś!

 8. 25.09.18 11:53 mazinho

  Odpuszczanie PP to strata kilkudziesięciu tyś zł a kasa jest potrzebna

 9. 25.09.18 11:52 mazinho

  Podejrzewam że nawet bilety i po 30 zł by się rozeszły jakbyśmy trafili na Legię , Lecha , Wisłę czy Lechię

 10. 25.09.18 11:51 mazinho

  Tego meczu nie wolno odpuścić !!! nawet kosztem porażki w Głogowie . Każdy mecz u siebie to dodatkowa kasa , w kolejnej rundzie można trafić na kogoś z EX , zrobić bilety po 20 - 25 zł i zarobić dobrą kasę bo wejściówki i tak się rozejdą na momencie w przypadku trafienia na dobrą ekipę . Druga sprawa taka że odpuszczenie PP nie daje na gwarancji punktów w Głogowie

 11. 25.09.18 11:33 waldi812

  Dokładnie, szkoda odpuszczać, bo i tak na mecz trzeba pojechać, więc z kosztów się nie schodzi, a awans do kolejnej rundy to fajna promocja klubu i możliwośc zarobienia na meczach u siebie. Do tego dochodzi kwestia braku rozstawienia wyżej notowanych drużyn i meczu rewanżowego, co powoduje, że naprawdę można zajśc daleko przy lekkim farcie. Oby w Wejcherowie nie zagrali kompletni juniorzy, tylko rezerwowi plus kilku graczy z pierwszego składu. Pozostało sporo spotkan w lidze i nie widzę sensu "napinać" się akurat na mecz z Chrobrym jak na spotkanie o wszystko.

 12. 25.09.18 10:57 przem85

  Nie rozumiem polityki klubu. Niby taka bieda, kasa pusta, długów pełno. To zamiast za wszelką cenę wygrać z tym Gryfem, a potem może trafić na kogoś z ekstraklasy i zapełnić cały stadion biletami nawet i po 25 zł i podreperować trochę budżet to my wyślemy tam młodych żeby powalczyli. W lidze jeszcze dużo kolejek zostało, sporo teraz meczy mamy u siebie, punkty jeszcze będzie można odrobić. Nie rozumiem takiego myślenia trenera i prezesa bo uważam że prezes się na to godzi skoro takie mamy informacje że odpuszczamy puchar.

 13. 25.09.18 09:39 tomtom

  Szkoda że odpuszczają. Puchar to jest dobra okazja na reklamę i zmianę wizerunku OKSu w Polsce. wygrać z gryfem,który ma słabą obronę i bramkarza i przy otwartej grze zawsze dostaje baty..... trafić potem na kogoś z ekstraklasy pokonać ich np. słabą ległe. ...oby nie bylo tak że z gryfem w plecy a potem i tak z chrobrym w plecy...obym sie mylił.

 14. 24.09.18 20:55 krzyżak

  Czyli zapowiada się odpuszczenie pucharu. Potraktują to jako sparing.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!