kartki Arkadiusz Czarnecki ż
Michał Trzeciakiewicz ż
Arkadiusz Mroczkowski ż
Marcin Warcholak ż
Bramki ROW 1964 Rybnik: 12. Antonín Buček - 19. Michał Płonka, 17. Maxim Potîrniche, 15. Szymon Jary, 21. Sławomir Szary - 11. Daniel Feruga (78, 8. Szymon Sobczak), 5. Hubert Otręba, 7. Marek Krotofil, 9. Mariusz Muszalik (46, 14. Idrissa Cissé), 10. Tomáš Vrťo (67, 16. Paweł Mandrysz) - 20. Kamil Kostecki.
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 23. Arkadiusz Koprucki, 15. Arkadiusz Mroczkowski - 10. Piotr Darmochwał, 7. Paweł Głowacki, 12. Michał Trzeciakiewicz (74, 24. Karol Żwir), 21. Łukasz Jegliński, 5. Yasuhiro Katō - 9. Tomasz Bzdęga (80, 51. Marcin Warcholak).
Szczegóły sędziował: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra).

Na inaugurację rundy wiosennej Stomil Olsztyn wygrał na wyjeździe 2:0 z Energetykiem ROW Rybnik. Bramki dla olsztyńskiego klubu strzelali piłkarze, którzy zimą trafili do klubu: Piotr Darmochwał oraz Michał Trzeciakiewicz.

Na prowadzenie Stomil wyszedł już w ósmej minucie spotkania. Akcja zaczęła się w środku boiska od dobrego podania Michała Trzeciakiewicza. Piłka ostatecznie trafiła do Piotra Darmochwała, który pokonał bramkarza gospodarzy.

Drugą bramkę w spotkaniu strzelił Michał Trzeciakiewicz, który wykorzystał bardzo dobre podanie od Łukasza Jeglińskiego.

Stomil Olsztyn mógł wygrać wyżej, ale przed przerwą spotkania rzutu karnego nie wykorzystał Tomasz Bzdęga, którzy z jedenastu metrów trafił w poprzeczkę.

Bardzo zadowolony po meczu był Adam Łopatko, trener olsztyńskiego zespołu. - Zespół wykonał wszystkie moje założenia taktyczne. Wyglądaliśmy bardzo dobrze fizycznie - mówił na konferencji prasowej.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 09:08:45

90+3' Koniec meczu! Stomil wygrywa 2:0!
80' Marcin Warcholak wszedł za Tomasza Bzdęgę.
75' Karol Żwir wszedł za Michała Trzeciakiewicza.
74' Żółtą kartkę zobaczył Arkadiusz Mroczkowski.
60' GOOOOOOOOOL! Michał Trzeciakiewicz podwyższa na 2:0 dla Stomilu!
46' Początek drugiej połowy!
45' Koniec pierwszej połowy. Stomil prowadzi w Rybniku 1:0 po bramce Piotra Darmochwała.
42' Rzut karny zmarnował Tomasz Bzdęga!
23' Żółta kartka dla Michała Trzeciakiewicza.
11' Żółtą kartką ukarany obrońca Stomilu Arkadiusz Czarnecki.
8' GOOOOOOOOOOOOL! Piotr Darmochwał!
1' Początek meczu! SPW!
Skład Stomilu: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Arkadiusz Koprucki, Arkadiusz Mroczkowski - Piotr Darmochwał, Michał Trzeciakiewicz, Paweł Głowacki, Łukasz Jegliński, Yasuhiro Katō - Tomasz Bzdęga.
Witamy. Rozpoczynamy relację na żywo z pierwszego meczu Stomilu Olsztyn w rundzie wiosennej.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w czwartek po godzinie 10:00 wybrali się do Rybnika. W piątek o 18:00 podopieczni Adama Łopatki wybiegną na boisko w Rybniku, żeby zagrać z miejscowym Energetykiem ROW.

Do Rybnika olsztyński szkoleniowiec zabrał osiemnastu piłkarzy. W autokarze zabrakło miejsca m.in. dla Dawida Kucharskiego, Patryka Kuna, Dawida Szymonowicza czy Adriana Korzeniewskiego.

- Zdecydowałem się zabrać Rafała Remisza, on może zagrać na kilku pozycjach, a Dawid Kucharski może zagrać tylko na jednej konkretnej (środek obrony - red.) - tłumaczy swoją decyzję olsztyński szkoleniowiec. I dodaje: - Adrian Korzeniewski ma cały czas drobne problemy z ręką, a na miejscu chcę mieć piłkarzy zdrowych w stu procentach.

- Wyjechaliśmy w czwartek po godzinie 10. Do Rybnika jest trochę kilometrów. W piątek rano przed śniadaniem planuję rozruch. Piłkarze, którzy nie pojechali, w piątek mają wolne, a w sobotę odbędą trening wyrównawczy.

Do Rybnika nie pojechali także Grzegorz Lech (pauza za żółte kartki) oraz kontuzjowani: Patryk Gondek oraz Dawid Mieczkowski.

Bramkarze: Michał Leszczyński, Piotr Skiba.

Obrońcy: Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Arkadiusz Koprucki, Arkadiusz Mroczkowski, Rafał Remisz, Marcin Warcholak.

Pomocnicy: Piotr Darmochwał, Paweł Głowacki, Piotr Głowacki, Łukasz Jegliński, Yasuhiro Katō, Piotr Łysiak, Michał Trzeciakiewicz.

Napastnicy: Tomasz Bzdęga, Paweł Łukasik, Karol Żwir.