Relacja z meczu FK Teplice - MOKS Stomil Olsztyn

FK Teplice 2:0 MOKS Stomil Olsztyn
0:0
Bramki FK Teplice:
MOKS Stomil Olsztyn: Wyłupski (Załuska) Milewski Biedrzycki Januszewski Berliński Kowalczyk (Kornacki) Radziwon (Orliński) Preis (Opałka) Kwiatkowski (Święcki) Jasiński (Zagórski) Bajera (Gabrusiewicz)

W pierwszym spraringowym meczu podczas zgrupowania w Niemczech piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali z czeskim FK Teplice 2:0.

Spotkanie rozegrane zostało w malowniczo położonej przygranicznej miejscowości Brszane, która jest oddalona o ponad 70 km od niemieckiej Aue, w której zatrzymali się stomilowcy. Pierwsza połowa to przewaga olsztynian. Stomilowcy mieli sytuacje na strzelenie choćby jednego gola lecz znakomicie interweniował czeski bramkarz.

W drugiej części gry, trener Marek Chojnacki desygnował do gry młodzież. Zmienił on aż sześciu podstawowych graczy. Takie zmiany dały efekt, jednakże... negatywny. W 65 i 70 min. gry rywale wyprowadzili dwie szybkie kontry i zdołali pokonać młodego Załuskę. W ostatnich minutach spotkania stomilowcy mogli strzelić bramkę honorową lecz Piotr Bajera strzelił minimalnie obok słupka.

Skład Stomilu: Wyłupski (Załuska) - Milewski, Biedrzycki, Januszewski, Berliński - Kowalczyk (Kornacki), Radziwon (Orliński), Preis (Opałka), Kwiatkowski (Święcki) - Jasiński (Zagórski), Bajera (Gabrusiewicz)