94' Koniec meczu.
93' Krótkie rozegranie, ale bronimy.
93' Rzut wolny dla Olimpii z ok 30 metrów. 738
92' Dobra akcja Stomilu, strzał Łukasika sprzed pola karnego, jednak minimalnie obok bramki. 1
91' 3 minuty do końca spotkania.

Kołyska dla Michała Trzeciakiewicza, fot. Emil Marecki

Olsztyn - stadion Stomilu, 5 marca 2016 r., godz. 13:00

Remis na inaugurację

05.03.16 14:51   zic   27

W meczu 20. kolejki Pierwszej Ligi, inaugurującym ligowy 2016 rok, Stomil Olsztyn zremisował na własnym stadionie z Olimpią Grudziądz 1:1 (0:1). Bramkę dla Stomilu zdobył Rafał Kujawa.

Trudy przerwy zimowej widać było na boisku, pierwsza połowa słaba w wykonaniu naszej drużyny, która nie potrafiła poważnie zagrozić bramce Olimpii. Pierwsza bramka padła po kontrze, França Júnior w 23. minucie gry przelobował głową Piotra Skibę. Obrońcy próbowali jeszcze wybić piłkę z lini bramkowej, jednak zabrakło centymetrów, piłka przekroczyła linię bramkową.

W drugiej połowie obraz niewiele się zmienił, jednak mimo kilku groźnych akcji gości, to Stomil zdobył bramkę. W 75. minucie nardzo dobre dośrodkowanie Janusza Bucholca głową na bramkę zamienił Rafał Kujawa, który z bliska pokonał bramkarza gości.

Pomimo żywszej końcówki bramki w tym meczu już nie padły. Tylko jeden punkt na inaugurację, chociaż z przebiegu gry powinniśmy być z tego punktu zadowoleni. Kolejne spotkanie ligowe już w najbliższy piątek, na wyjeździe zagramy z Rozwojem Katowice.

Tagi: Stomil Olsztyn, Olimpia Grudziądz, Rafał Kujawa, I liga, stadion Stomilu, Olsztyn

1. 07.03.16 13:34 Kot

Gorszego już mieliśmy. Poprzednika.

2. 07.03.16 11:33 gergo

Panowie, szanujcie prezia swego bo możecie mieć gorszego ;) po sezonie odpowie Wam

3. 07.03.16 11:10 Wielki Stomil

co z kontraktami trzeba zatrzymac trzon!! jaka byla frekwencja

4. 07.03.16 10:48 Jan Tomasz

Panie Prezesie Borkowski! Jak z sytuacją finansowa w klubie? Kiedy będą informacje czy są sponsorzy czy dalej z miastem bawimy sie w kotka i myszkę? Za 3 miesiące koniec ligi, co z zadluzeniem, co z licencją?

5. 06.03.16 23:20 Wielki Stomil

a do tego za malo strzalow prawie wogole jak mamy strzelac bramki jak nie oddajemy strzalow Bucholc zeby szybciej strzelal to moze by weszla po rogu brak zdecydowania

6. 06.03.16 23:19 Wielki Stomil

bramke stracilismy z kontry obrona nieupilnowala goscia szkoda bo to my moglisy strzelic a stracilismy, nie ma unas skrzydel i to jest lipa jezeli ktos nie dojdzie to bedzie ciezko

7. 06.03.16 21:13 SzEFoo

Chwała dla Lecha za to, że od dłuższego czasu gra jak stary dobry Grzesiek Lech i chyba gwizdy w jego stronę od publiki to przeszłość. Kujawa i Skiba standardowo wysoki poziom. Jeglinskiego oby omijaly kontuzje i powinno być dobrze. Z Rozwojem panowie walka o trzy punkty!

8. 06.03.16 14:35 barakuda

Trzeciego

9. 06.03.16 14:07 F.R.T.

kołyska ze zdjęcia dla kogo? no i Gratulacje !!

10. 06.03.16 13:58 Milka

Remisz widać że nie pewny punkt obrony, mam nadzieje że Klepczarek zajmie jego miejsce. Żwir widać że pełne 90 minut na tą chwile nie nadaje się. Łukasik hmmm po co on wszedł jak mu ciężko było biegać,jednak pomyliłem się co do niego że on tu może pomóc drużynie na tą chwilę. Brakowało mi wejścia Ratajczyka po skrzydle. Kujawa widać że sam będzie miał ciężko w przodzie coś zrobić.

11. 06.03.16 12:34 Pawlik

Lech jak profesor na tle druzyny wyglada tak samo Kujawa strach pomyslec jakby nam takiego napastnika zabraklo.

12. 06.03.16 10:36 czeliniak

Kocie lubię czytać twoje komentarze, czy to na stronce czy w zinie. Dzisiaj odnośnie Żwira uśmiałem się strasznie i jak najbardziej podzielam twoje zdanie, Żwir po okresie młodzieżowca zakończy karierę i zajmie się szkołą, chyba że gra w huraganie będzie go zadowalała. SPW

13. 06.03.16 09:58 Sputnik

Trzeba być zadowolonym z wyniku. Było mega ciężko ale udało się osiągnąć dobry wynik. Lechu super, profesor ! Kujawa po raz kolejny udowadnia że jest naszym najlepszym napastnikiem od lat wielu. Żwir musi się spiąć bo to jego jedyna i ostatnia szansa na zrobienie kariery inaczej skończy w III LIDZE.

14. 06.03.16 08:33 gapa

A ja będę bronił Żwira. Do przodu pomógł faktycznie bardzo mało ale miał kilka fajnych przechwytów. Dajmy mu kredyt zaufania i może będziemy mieli wartościowego skrzydłowego.

15. 05.03.16 22:05 Tiger

Punkt szczęśliwie wywalczony, dostaliśmy go trochę na życzenie Olimpii, która grając na czas sama się o to prosiła. Skiba dwie doskonałe interwencję, które dały nam możliwość powrotu. Ogolnie reszta drużyny się starała, jedni lepiej dzisiaj wyglądali inni gorzej. Żwira już nie chce dobijać, od 2 lat to ten sam zawodnik na poziomie III ligi ale nie mamy alternatywy właściwie. Mam po cichu nadzieję, że to może będzie dla niego jakaś przełomowa runda ale dzisiaj na to nie wyglądało. Bucholc, Lech, Kujawa to byli dzisiaj zawodnicy wiodący. Dobrze pokazał się też Nishi, widocznie zmiana taktyki spowodowała że opuścił plac tak szybko. Myślę jak wielu z nas, z czasem będzie lepsza gra i wygrane. Z innej beczki - na kupno biletu czekałem dzisiaj prawie 40 minut, po czym został mi wypisany ręcznie...XIX wiek czy co?

16. 05.03.16 20:53 rafitd

Kocie Żwir i szybkość?! Przecież on się rusza jak mucha w smole, zdecydowanie najsłabszy zawodnik w kadrze naszej i to od dł€ższego czasu już. I nie żaden małolat, ma 21 lat i za chwilę kończy mu się wiek młodzieżowca. Teraz może trochę z konieczności jest ale nie rozumiem trenera po co na niego stawiał jak grał Szymonowicz... Jest Śledź, jest Wypniewski, lepiej na nich stawiać bo może któryś zaskoczy jak Szymonowicz właśnie.

17. 05.03.16 17:46 Jan Tomasz

Kintaro, Żwir rzeczywiście caly czas sie ogrywa........ Ale dodatkowo jeszcze ogrywa cały zespół.

18. 05.03.16 17:39 FcMorąg1990

kintaro_oe kolega jeśli chodzi o Grzesia Lecha to nie powiedział bym złego słowa na niego . A co do Żwira ... od 2 lat chłopak nie robi postępu , biega dużo ale nic z tego biegania nie wynika a wręcz przeciwnie .,,,

19. 05.03.16 17:07 kintaro_oe

Żwir? to jeszcze jest małolat, który cały czas się ogrywa, śmieszne są teksty typu że nic nie potrafi.. jako małolat brany był pod uwagę do składu kadry młodzieżowej Polski, lepiej przyjżyjcie się jak grają starzy "dobrzy" wyjadacze.. Grzesiu Lech, bracia Głowaccy.. nie każdy gra danego dnia na wielkim poziomie, ale Grzesiu, Tobie gorsze mecze to się zdarzają częściej niż te lepsze

20. 05.03.16 16:28 barakuda

cieszmy się że przystąpiliśmy w ogóle do rozgrywek.przed meczem powiedziałem że remis biorę w ciemno i cieszę się z tego punktu choć chciało by sie trzech:) trzeba go szanować, zgodzę się z chodim ze pierwsze mecze to dla nas okres przygotowawczy,zobaczymy jak to będzie wyglądało od 5 kolejki.SPW!

21. 05.03.16 16:12 chodi

Remis to jest dla nas dobry wynik. My musimy tę pierwsze 3 - 4 mecze potraktować jak okres przygotowawczy. Czas gra na Naszą korzyść, mamy 4 miejsce i tylko 3 pkt do moejsca premiowanego a właśnie zyskaliśmy kolejny tydzień.... tak na to trzeba patrzeć. FORZA STOMIL!

22. 05.03.16 16:05 Kot

Mam mieszane uczucia, bo z perspektywy całego meczu remis nam się nie należał absolutnie. W I połowie dobre było kilkanaście minut, ale już w pierwszej akcji mogliśmy przegrywać 0:1. Murzyn przestawiał Remisza w każdej sytuacji, zresztą Rafała też ograli przy bramce bardzo prosto. Dużo błędów niestety w obronie i brak zgrania, Bucholc ładnie wystawił na 0:2. Ogólnie w obronie każdy popełniał błędy i słabo to wyglądało. Nishi coś próbował, ale mało wynikało z jego gry, dobre wejście Głowackiego, bo brakowało szóstki. Skiba też jeden błąd dzisiaj, na szczęście bez konsekwencji bo murzyn powinien ze 4 gole strzelić i byśmy się już nie cieszyli z remisu z ostatnią w tabeli grającą drużyną. Kujawa wygrywa te główki i dobrze zgrywa, ale nikt nie wchodził w drugie tempo ze środka. O Żwirze to ja już nie będę nawet pisał, bo oprócz szybkości i kondycji to ja nic nie widzę u niego od półtora roku, mógłby stać w narożniku cały mecz, bo trochę wadzi. Jak szukali indywidualnych sponsorów to jemu kontrakt śmiało mogliby opłacić nasi rywale, bo to jest po prostu skandal. Nie wiem czy to głowa już nie gra, spala się czy co, bo strzał w 1. połowie tragedia, zero dryblingu, po prostu nic. Potrzeba nam skrzydłowego albo Tsubasę tam próbować, albo nawet Lecha tak jak kiedyś, bo dzisiaj to biegał i szarpał nawet. Liczę też na Klepczarka. Dzisiaj ogólnie więcej szczęścia niż umiejętności. Gdyby Olimpia nie była taka rzadka, to niestety z taką grą jak w 1. połowie możemy rozegrać mecz, w którym będziemy się bronić przed pogromem. Niestety z podwyżką cen biletów nie poszedł wzrost jakości widowiska, ale przynajmniej były emocje. Teraz trzeba nadrabiać zaległości, niech trener coś rzeźbi, ale praca w Stomilu to poziom ekstremalnie trudny...

23. 05.03.16 15:46 RealMadryt

Żwir zakończ karierę!!!!!! Co grasz to piach żadnego dobrego zagrania -dramat!!!

24. 05.03.16 15:20 jacekoks

No i ekstra, ważne że jest punkt. Grudziądz rozegrał chyba dwa razy więcej sparingów od nas, a i chłopcami do bicia w tej rundzie nie będą. Punkt jak najbardziej cieszy. Ktoś może w skrócie opisać jak wyglądali poszczególni zawodnicy? Nie byłem na meczu. Pozdr

25. 05.03.16 15:09 moondek

Uważam, że dla nas to i tak sukces. Jeszcze parę tygodni wstecz Stomil był nad przepaścią i każdy się modlił, aby tylko ten klub nie upadł. Myślę, że w dużym stopniu odbiło sie to na chłopakach i trzeba dać im czas, żeby się po tym wszystkim ogarnąć. Wiosna będzie ciężka i sukcesem będzie utrzymanie drużyny na zapleczu E-klasy. Za dzisiaj także należą się brawa mnie osobiście cieszy ten jeden punkt.

26. 05.03.16 15:07 RealMadryt

Remis w 10 to dobry wynik. Żwir dramat czy tyko ja to widzę. Bo trener chyba ślepy jest

27. 05.03.16 15:04 SzEFoo

Z przebiegu meczu bardzo szczęsliwy remis.