90' 7 (!) minut dłużej potrwa druga połowa spotkania.
78' GOOOOL! Bramkę dla Stomilu strzelił Mateusz Gancarczyk. 1
77' Boisko opuszcza Waldemar Gancarczyk, w jego miejsce Łukasz Jegliński. 1
73' Boisko opuszcza Kamil Mazek, w jego miejsce Bartłomiej Niedziela. 1
71' Żółtą kartką ukarany Jakub Mosakowski. W mecz z Termalicą nie zagra. 89

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Łukasz Kozłowski

Remis(z) w Katowicach

24.04.19 21:55   em   11

Stomil Olsztyn zremisował 1:1 w Katowicach z GKS-em. Bramkę na wagę punkty zdobył w drugiej połowie Mateusz Gancarczyk.

Trener Piotr Zajączkowski przed meczem z GKS-em Katowice wprowadził dwie zmiany w porównaniu z ostatnim spotkaniem z Chrobrym Głogów. Do pierwszej jedenastki wskoczyli pierwszy raz w rundzie wiosennej Kamil Mazek oraz Maciej Pałaszewski. Olsztyńscy zawodnicy na murawę wybiegli z czarnymi opaskami. Tym samym uczcili pamięć honorowego prezesa klubu, zmarłego we wtorek, Alojzego Jarguza.

W pierwszych minutach spotkania GKS przycisnął olsztyński zespół i mógł strzelić przynajmniej jedną bramkę. Na szczęście Piotr Skiba ratował olsztyński zespół od utraty bramki. Z biegiem czasu przebieg meczu się wyrównał, a pod koniec pierwszej części gry olsztyński zespół mógł zdobyć bramkę. Grzegorz Lech oddał ładny strzał z 18 metrów i piłka zatrzymała na spojeniu spółki z poprzeczką. Chwilę później Kamil Mazek odważnie wszedł w pole karne, ale nikt nie potrafił wykończyć jego prostopadłego podania wzdłuż bramki.

Bramki zaczęły padać w drugiej połowie spotkania. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą byłego piłkarza Stomilu Olsztyn - Rafała Remisza. Obrońca wyskoczył najwyżej w polu karnym po rzucie rożnym i wyprowadził swój klub na prowadzenie. Do remisu doprowadził Mateusza Gancarczyk, który wykorzystał błąd Mariusza Pawełka. Na bramkę strzelał Michał Góral, a bramkarz GKS-u fatalnie wybił piłkę i gola z bliskiej odległości strzelił młodszy z braci Gancarczyków.

W kolejnym spotkaniu Stomil Olsztyn zagra w sobotę (27 kwietnia, godz. 19:45) z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Zapraszamy na spotkanie!