Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Łukasz Kozłowski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Łukasz Kozłowski

Ruch złożył wniosek o ukaranie Stomilu walkowerem

12.03.18 21:50   em   21  

Ruch Chorzów złożył wniosek do Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN o ukaranie Stomilu Olsztyn walkowerem za mecz 21. kolejki Nice I ligi.

Zaplanowane na 10 marca spotkanie decyzją sędziów i delegata PZPN nie odbyło się z powodu złego stanu boiska.

Olsztyński klub stoi na stanowisku, że zrobił wszystko wraz z OSiR-em, żeby murawa była w jak najlepszym stanie. Zapewne taka będzie linia obrony przez olsztyński Stomil. Klub do PZPN-u pismo wyjaśniające ma wysłać do wtorku (12 marca) do godziny 12:00.

Tagi: Stomil Olsztyn, Ruch Chorzów, I liga, PZPN


Komentarze

 1. 16.03.18 10:29 waldi812

  Hanysiaki muszą obejść się smakiem https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/743498/znana-decyzja-w-sprawie-meczu-stomilu-olsztyn-z-ruchem-chorzow

 2. 13.03.18 20:54 Emilozo

  dzbs - a skąd wiesz, że nic nie jest robione? To raz. Wszystko trzeba natychmiast napisać na internecie? Po drugie zarzucasz mi, że się czegoś boję, a nie bardzo kumam, czego nie chciałem z Tobą realizować? Rozmawiałeś ze mną na jakiś temat? Tak osobiście lub np. przez telefon? Na tym polega problem niektórych, że rzucą jakieś hasło na forum, a potem piszą, że ktoś nie chce tego zrobić. Przygotuj koncepcje, zarys pomysłu, co Ty możesz zrobić, a jakiej pomocy np. oczekujesz od mnie. Zaproś na spotkanie kolegów, kibiców z forum, lub przyjdź na zebranie Socios Stomil. Wybacz, nie kojarzę teraz twojego wpisu na forum, że chciałeś coś robić. Osobiście nie zawsze mam czas dogłębnie czytać wszystkie komentarze na forum. Generalnie nie powinniśmy dyskutować na forum, tylko byś jak człowiek zadzwonił, zagadał, ale nie widzę chęci. Trochę zaangażowania większego, a nie oczekiwania, że ktoś coś za kogoś zrobi.

 3. 13.03.18 18:11 dzbs

  Podobno dobro klubu leży nam wszystkim na sercu. Więc można pewne rzeczy ustalić i działać razem. Szkoda Emilu że Ty tego chyba się boisz.... To po co w takim razie ta krytyka i płacze skoro sami nic nie robimy???? Co powiemy za kilka lat jak znowu Stomil będzie grał w czwartej lidze???? Wtedy przyjdzie czas na wspomnienia i żal sami do siebie że może było można zdziałać coś wiecej....

 4. 13.03.18 16:33 barakuda

  Liczysz na to ze Ci tu udziela odp?:)

 5. 13.03.18 14:09 1945

  Kilka szybkich pytan do pracownikow OSIRu o aeracje, skaryfikacje, piaskowanie (ile razy w roku, ile ton), filcowanie, dosiewanie, osuszanie, przygotowanie do zimy, uspienie pod przykryciem, wybudzenie, wietrzenie, podgrzewanie, doswietlanie ( ile lamp, ile godzin dziennie), odzywki, leki (jakie obecnie tocza sie choroby), rodzaje traw jakie sie wsialy, zycica, wiechlina, czy nawet ostrosc nozy w kosiarce i wiatraki. Brak podstawowej wiedzy, brak sprzetu, pieniedzy, umiejetnosci, szkolen, i przede wszystkim pasji. A Bialystok od pieciu lat zdobywa nagrody dla najlepszej murawy dzieki greenkeeperom, choc maja najgorszy klimat w kraju. Tak wiec moja opinia jest taka, ze OSIR ponosi odpowiedzialnosc za nie przygotowanie boiska, lecz to prezes klubu odpowiada za podejmowanie blednych decyzji. Nic mi nie wiadomo o tym by pytal PZPN o mozliwosc grania w Ostrodzie pierwszych meczy wiosennych nim murawa w Olsztynie bedzie gotowa. Tak wiec PZPN ma pelna podkladke by jednak kare wlepic. Choc musieliby udowodnic, ze Stomil wiedzial, ze sie grac nie da. I tu jest rola naszego prezesa. Zdecyduja umiejetnosci negocjacyjne.

 6. 13.03.18 12:59 edward acki

  Wedlug gazety pl soltys za 3,5 miliona zl chce wyremontowac murawe stadionu....................

 7. 13.03.18 12:57 edward acki

  Kielbasa wyborcza nabiera tempa, prawo i sprawiedliwosc buduje stadion a solys wsi olsztyn z zresztek nie zakupionego betonu w 2017 r chce wyremontowac murawe stadionu za 3,5 miliona zlotych, ciekawie sie robi sie, kogo zobaczymy na stadionie w barwach stomilu jaki sezonowy kibic zasiadzie na estadio delagruz i bedzie udawal kibica re inne trudne sprawy juz wkrotce w olsztynie

 8. 13.03.18 12:52 edward acki

  Kielbasa wyborcza 2018 nabiera rozpedu, soltys wsi olsztyn chce poszukac funduszy na remont murawy wedlug specjalistow z biura soltysa koszt okolo 3,5 miliona zlotych fundusze maja pochodzic z resztek budrzetu 2017 jezeli sytuacja pozwoli informuje gazeta pl olsztyn

 9. 13.03.18 11:44 F.R.T.

  Napisalismy? Wysłaliśmy?

 10. 13.03.18 11:12 SzEFoo

  Jeśli klub wyślę pismo i napiszę prawdę to nie ma opcji na walkower bo niestety taki mamy klimat, że jak popada to jest pograne o tej porze roku. Jedynie nie zdziwię się jak nam zabiorą licencje na grę w Olsztynie i będziemy zmuszeni grać w Ostródzie.

 11. 13.03.18 10:10 waldi812

  Ruch przywołuje art. 11 ust. 2 pkt c) Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Nice I Ligi na sezon 2017/2018, zgodnie z którym zawody należy zweryfikować jako przegrane 0:3 na niekorzyść drużyny, która nie przygotowała boiska do gry stosownie do postanowień § 6 ust. 3 i 5 Uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu PZPN roku w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną. Odwołując się do uchwały ust. 3 - Spotkania mistrzowskie i pucharowe są rozgrywane wyłącznie na boiskach zweryfikowanych dla danej lub wyższej klasy, położonych w miejscu siedziby klubu, określonym w jego statucie (czyli Olsztyn i Ostróda). ust. 5 - W przypadku nieprzewidzianej i niezależnej od gospodarza przeszkody uniemożliwiającej rozegranie spotkania na wyznaczonym boisku, ma on obowiązek przenieść zawody na inne boisko odpowiadające warunkom podanym w ust.3 niniejszego paragrafu. W uchwale nie jest wskazane, w jakim terminie klub ma przenieść zawody na nowe boisko, a więc teraz należy przenieść zawody do Ostródy, bo przecież wcześniej nie było to możliwe z uwagi na decyzję delegata godzinę przed meczem, a sam stan murawy był obiektywnie sporny, czy nadaje się do gry. Choć Ruch zapewne argumentował, że klub już wcześniej powinien zdawac sobie sprawę, ze w Olsztynie piłkarze nie zagrają i powinien przygotować stadion w Ostródzie i tam powinny odbyć sie zawody. Tak czy inaczej władze klubu powinny wcześniej zareagowac i wnioskowac o przełożenie tego spotkania albo faktycznie zapewnić boisko do gry w Ostródzie. W piątek piłkarze trenowali i było ok, ale przeciez było dośc oczywiste, że jak popada boisko będzie w cięzkim stanie, a prognozę pogody dośc łatwo można sprawdzić i nie jest to wtedy żadna nadzwyczajna okoliczność, tylko rzecz prosta do przewidzenia. Więc władze klubu podłożyły się po całości.

 12. 13.03.18 08:15 Emilozo

  dzbs - a czego oczekujesz od wielkich tego forum? Masz pomysł, to go realizuj. Na co liczysz? Hm...

 13. 13.03.18 06:21 krzyżak

  Dzbs wlasnie przenosiny do Ostródy otworzyliśmy oczy większości mieszkańców. Nie mówiąc juz o mediach. Bo jak to, klub sie przenosi na inny stadion ale nie przez budowę nowego? Poza tym walkower odpada bo wtedy i Wigry od razu by tez taki wniosek złożyły. Ja liczę na odebranie nam licencji na Olsztyn i grę w Ostródzie.

 14. 13.03.18 05:28 dzbs

  Po co ta nagonka na PZPN???? Mało razy przedłużki nam różne terminy???? Gdyby nie chcieli Stomilu nie daliby licencji, proste. Jarzębak sprzedał mecz to oczywiste ale PZPN się nie przyzna bo zareaguje FIFA. I tak błędne koło się zamyka. Winnego trzeba szukać w ratuszu. Jest tylko jedno ale 80 % mieszkańców nie wie o naszych problemach. Kiedyś dałem pomysł którego realizacji chciałem się podjąć. Chodziło o kampanie reklamową dotyczącą stanu obiektów sportowych w Grzymosztynie ale nikt z wielkich na tym forum nie wyraził chęci do współpracy.... Potraficie tylko siedzieć i płakać przed monitorem. I mam w dupie czy dostanę bana za ten wpis bo najbardziej boli prawda. SPW!!!!!

 15. 12.03.18 23:53 Kot

  Mają prawo być wkurwieni. Borkowski jak im poezję napisze, to teoretycznie powinni być wzruszeni, ale nawet jak wezmą najlepszych specjalistów od analizy i interpretacji, nie dojdą, o co mogło chodzić wulkanizatorowi.

 16. 12.03.18 22:32 czerkasow

  Jeżeli znalazło się w uzasadnieniu przez delegata/ sędziego o odwołaniu sformułowanie o "zdarzeniu losowym", to Ruch może sobie takie pisma składać, chyba że nagle PZPN ukarze nas dwoma walkowerami (za Wigry i Ruch) i wtedy przekonamy się że są równi i równiejsi.

 17. 12.03.18 22:28 edward acki

  Czy wiadomo w jakiej formie borkowski napisze wyjasnienie za pomoca faceboka? Twetera? Czy w formie wiersza? Profesjonalnie prowadzony klub i profesjonalna komunukacja

 18. 12.03.18 22:18 tedefon 1982

  no właśnie za co ten walkower za kapryśną pogodę w marcu, zażalenia do PANA BOGA. PZPN PRZYZNAŁ LICENCJE TAK ?

 19. 12.03.18 22:12 tedefon 1982

  mogą sobie chcieć.... cmoknąć nas w pędzel, A co to jest RUCH?

 20. 12.03.18 22:04 Piotruś Pan

  Chodi to raczej jest odwrotnie. Uważam, że jesteśmy "namierzeni" przez PZPN i środowisko piłkarskie, bo Stomil w Polsce nic nie znaczy. Ani osoba prezesa. choć ostatnio nasz portal donosił, że klub ma coraz lepsze relacje w PZPN, ani osoba trenera niezbyt wiele wnosi dobrego dla wizerunku klubu, jak widać.

 21. 12.03.18 21:58 chodi

  Sorry ale za co ten walkower..... kopanie leżącego.... jeżeli PZPN chce odzyskać twarz to nie pozwoli na to po tym jak zabrali Nam pkt -1 przed rundą plus to co się działo wmeczu z PBB-3pkt i teraz znowu..... to razem byłoby-7 . Liczę na to że PZPN pozwoli rozstrzygnąć spadki na murawie a nie przy stoliku....

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!