Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Łukasz Kozłowski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Łukasz Kozłowski

Są pieniądze na nową murawę stadionu miejskiego

25.04.18 11:43   em   7  

Radni Olsztyna zaakceptowali zmiany w budżecie miasta. Tym samym zarezerwowano 6 milionów na modernizację płyty głównej olsztyńskiego stadionu miejskiego. P

Podczas modernizacji ma powstać nowy system drenażu, podgrzewanie płyty, zraszacze oraz nowa murawa.

Projekst stadionu jest tak zrobiony, że nowa murawa będzie w tym samym miejscu, gdy zacznie się w przyszłości modernizacja trybun.

- Harmonogram prac jest bardzo bogaty i zawiera m.in. wymianę starego podłoża, wykonanie podbudowy pod nową murawę, drenaż i odwodnienie płyty boiska, system podgrzewania murawy, montaż automatycznych zraszaczy murawy i wreszcie położenie najwyższej klasy naturalnej trawy z rolek. Wykonanie tej części prac szacuje się na ok. 3,5 mln złotych - czytamy na stronie OSiR-u. - Całość inwestycji uzupełniają takie nieodzowne i kosztowne projekty jak: budowa hydroforni, modernizacja węzła ciepła oraz przyłączenie odwodnienia murawy boiska do kanalizacji deszczowej. Łączny koszt inwestycji, według kosztorysu, ma wynieść ok. 6 mln złotych brutto, ale rzeczywiste i ostateczne liczby będą znane po rozstrzygnięciu przetargu, który zostanie ogłoszony w terminie przewidzianym przepisami

Tagi: stadion Stomilu


Komentarze

 1. 28.04.18 10:46 czerkasow

  PP - nie wiem o co ci kolego chodzi. Przecież stadion nie jest własnością klubu tylko miasta. A jeżeli cena jest za wysoka to odpowiednie służby się tym zainteresują.

 2. 26.04.18 19:33 Piotruś Pan

  I co kolego czerkasow, utrzymanie boiska ma więcej kosztować niż zawodnicy?

 3. 25.04.18 23:03 czerkasow

  Nawet jak zlecimy piętro niżej, to w II lidze są te same wymagania licencyjne co w I.

 4. 25.04.18 18:32 krzyżak

  A ja mam pytanie z innej beczki. Zakładając, że dojdzie do tej modernizacji to kto będzie odpowiadał za utrzymanie tej murawy. Bo jak obecny OSiR to choćby i wydali 60 mln to i tak murawa nie będzie się nadawała do użytku na wiosnę.

 5. 25.04.18 15:57 Wielki Stomil

  Dobrze ze sa pieiadze na taka inwestycje, ale wydaje mi sie ze wszystko robione jest po to aby bylo zeby sie ludzie odpierdolili i widzieli ze cos sie robi! nie mozna usiasc i zastanowic sie nad murawa Hybrydowa ktora wyszla by tyle samo a niema tyle chodzenia przy niej moze wytrzymac dluzej i co najwazniejsze dla nas mozna na niej czesciej grac wiec rozwiazuje to kupe problemow bo mlodzi mieli by gdzie grac a nie musza sie tulac po regionie!

 6. 25.04.18 15:36 stomil 14/88

  W Legnicy kosztowała 2,7miliona A reszta to odprawy.

 7. 25.04.18 14:14 Piotruś Pan

  To bedzie najdrozsza murawa na 3 poziomie rozgrywek w Europie

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!