Relacja z meczu Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn

godz. 16:00

Kilińskiego 47, 33-300 Nowy Sącz
Sandecja Nowy Sącz 1:2 Stomil Olsztyn
0:2
58' Fabian Fałowski Bramki Wołodymyr Kowal 1'
Wołodymyr Kowal 42'
kartki Karol Żwir ż
Arkadiusz Czarnecki ż
Witalij Berezowśkyj ż
Ihor Skoba ż
Bramki Sandecja Nowy Sącz: 12. Łukasz Radliński - 17. Marcin Makuch (46, 10. Fabian Fałowski), 5. Dawid Szufryn, 4. Przemysław Szarek, 24. Kamil Słaby - 7. Maciej Bębenek, 22. Mateusz Bartków (80, 30. Michał Szeliga), 11. Matej Náther, 8. Łukasz Grzeszczyk, 33. Adrian Frańczak - 9. Rudolf Urban (46, 20. Armand Ella).
Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 7. Paweł Głowacki, 55. Witalij Berezowśkyj, 23. Arkadiusz Koprucki, 12. Michał Trzeciakiewicz - 10. Piotr Darmochwał, 21. Łukasz Jegliński, 87. Arkadiusz Czarnecki, 4. Ihor Skoba, 24. Karol Żwir - 11. Wołodymyr Kowal (57, 22. Roman Maczułenko).
Szczegóły sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali 2:1 w Nowym Sączu z Sandecją. Dwie bramki dla "Biało-niebieskich" strzelił Wołodymyr Kowal.

Spotkanie idealnie ułożyło się dla naszego zespołu. Sandecja popełniła błąd w obronie, wykorzystał to Ihor Skoba, który ładnie zagrał do Kowala, który zachował zimną krew w polu karnym i pokonał bramkarza gospodarzy już w 24 sekundzie spotkania!

Drugi raz Kowal bramkę strzelił pod koniec pierwszej połowy. Napastnik z Ukrainy precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego w samo okienko wpisał się na listę strzelców. Trzeba przyznać, że bramka pięknej urody.

W drugiej połowie Sandecja strzeliła kontaktową bramkę, ale Stomil umiejętnie się bronił i nie pozwolił na nic więcej rywalom.

- Prowadziliśmy 2:0, ale to nie oznaczało, że mamy dużą przewagę. To gospodarze ją mieli, byli bardzo ruchliwi, dużo operowali piłką, dużo biegali. Robili wszystko, żeby zdobyć kontaktową bramkę. Mieliśmy problemy z opanowaniem środka pola, wiedzieliśmy, że będzie z tym problem, dlatego staraliśmy się jak najbardziej zagęścić tę część boiska. My też mieliśmy swoje sytuacje. Sandecja miała przewagę w posiadaniu piłki, ale sytuacje bramkowe miał każdy zespół - mówił po meczu trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński.

W następną sobotę do Olsztyna przyjeżdżają Wigry Suwałki. Początek meczu o godzinie 13:00. Mobilizacja!

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 03:13:30

90+2' Koniec meczu. Trzy punkty jadą do Olsztyna!
90' Dwie minuty dłużej potrwa spotkanie w Nowym Sączu.
82' Ihor Skoba ukarany żółtą kartką.
64' Witalij Berezowśkyj ukarany żółtą kartką.
58' Kontaktowa bramka dla Sandecji. Bramkę strzelił Fabian Fałowski.
57' Boisko opuszcza Wołodymyr Kowal, w jego miejsce Roman Maczułenko.
46' Początek drugiej połowy
45' Przerwa. Stomil prowadzi po 45 minutach 2:0 w Nowym Sączu.
42' GOOOL! 2:0 dla Stomilu! Kowal z rzutu wolnego!
38' Żółtą kartką ukarany Arkadiusz Czarnecki.
31' Żółtą kartką ukarany Karol Żwir.
25' Stomil cały czas prowadzi 1:0.
1' GOOOOOOOOL! Kowal!
1' Gramy!
Skład Stomilu na Sandecję: Piotr Skiba - Paweł Głowacki, Witalij Berezowśkyj, Arkadiusz Koprucki, Michał Trzeciakiewicz - Karol Żwir, Arkadiusz Czarnecki, Łukasz Jegliński, Ihor Skoba, Piotr Darmochwał - Wołodymyr Kowal

Piłkarze Stomilu Olsztyn w piątek rano udali się w daleką podróż do Nowego Sącza. O 12:30 odbyli trening w Biełobrzegach. W sobotę o 16 wyjdą na boisko i powalczą o trzy punkty.

W ekipie Stomilu po porażce 0:3 nie ma mowy o załamaniu. Piłkarze po ostatniej porażce podkreślali, że nie zagrali słabego spotkania, a zabrakło im szczęścia. - Szkoda, że przegraliśmy aż 0:3, myślę, że na to nie zasłużyliśmy. Szkoda też, że jako pierwsi dostaliśmy bramkę, bo gdybyśmy wykorzystali nasze sytuacje, to może my byśmy wygrali mecz. A tak to Wisła nas wypunktowała w drugiej połowie, popełniliśmy głupie błędy w obronie - mówił po meczu pomocnik Stomilu Piotr Głowacki.

Prezes Robert Kiłdanowicz liczy, że w ostatnich trzech spotkaniach olsztyński zespół zdobędzie sześć punktów. Nie zaznacza jednak, czy do pierwszego zwycięstwa ma dojść już w Nowym Sączu. - Jak zawsze wypowiadam się oficjalnie, to się nie sprawdza - powiedział w środę prezes/menadżer olsztyńskiego klubu.

Początek meczu w sobotę o godzinie 16:00.