Relacja z meczu Stal Stalowa Wola - Stomil Olsztyn

godz. 15:30

Hutnicza 17, 37-450 Stalowa Wola
Stal Stalowa Wola 2:1 Stomil Olsztyn
2:1
16' (s) Paweł Baranowski
18' Michał Kachniarz
Bramki Łukasz Suchocki 44'
ż Artur Cebula
ż Michał Skórski
ż Bartłomiej Dydo
ż Krystian Getinger
kartki Łukasz Suchocki ż
Bramki Stal Stalowa Wola: Bartłomiej Dydo - Tomasz Demusiak, Michał Czarny, Przemysław Żmuda, Artur Cebula (80 Krystian Getinger) - Jarosław Piątkowski, Michał Kachniarz (57 Robert Widz), Bartosz Horajecki, Michał Skórski, Daniel Radawiec - Wojciech Białek (89 Tomasz Majowicz).
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Rafał Remisz, Radosław Stefanowicz - Łukasz Suchocki, Bartosz Szaraniec (29 Ángel Segarra), Robert Tunkiewicz, Łukasz Jegliński, Michał Świderski (59 Dominik Kun) - Paweł Łukasik.
Szczegóły sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 1.000.

Walczący o awans do I ligi Stomil Olsztyn przegrał pierwszy ligowy mecz w 2012 roku. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka ulegli 1:2 Stali Stalowa Wola.

Dwie bramki Stomil stracił w odstępie dwóch minut. Najpierw o olbrzymim pechu może mówić Paweł Baranowski. Nasz środkowy obrońca tak niefortunnie wybijał piłkę, że... przelobował kompletnie zaskoczonego Piotra Skibę. Następnie Stal przeprowadziła szybką kontrę i Skiba musiał drugi raz wyjmować piłkę z siatki. - Te dwie bramki straciliśmy po szkolnych błędach - mówił po meczu Andrzej Biedrzycki, który oglądał mecz z trybun.

Stomil jeszcze przed przerwą wziął się za odrabianie strat. W 44. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Łukasz Suchocki. Skrzydłowy pomocnik "biało-niebieskich" wykorzystał idealne podanie od Roberta Tunkiewicza. Po przerwie Stomil był zdecydowanie lepszy od rywali. Jednak wynik spotkania nie uległ zmianie. Stal Stalowa Wola wygrała 2:1 ze Stomilem Olsztyn. Ten mecz pokazał jaka długa jeszcze droga przed olsztyńskim zespołem, który marzy o awansie do I ligi.

W następnym meczu Stomil Olsztyn zagra z Jeziorakiem Iława. Spotkanie zaplanowano na 25 marca, godz. 14:00.

Mini-relacja live:

90+3' - Koniec spotkania. Stomil przegrywa 1:2 ze Stalą Stalowa Wola.

80' - Krystian Getinger wchodzi za Artura Cebulę.

59' - Dominik Kun wchodzi za Michała Świderskiego.

57' - Michał Kachniarz opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Robert Widz.

52' - Artur Cebula ukarany żółtą kartką.

46' - Początek drugiej połowy.

45' - Koniec pierwszej połowy meczu. Przegrywamy 1:2.

44' - GOOOL! Łukasz Suchocki strzela kontaktową bramkę! Wykorzystał dobre podanie od Roberta Tunkiewicza.

29' - Taktyczna zmiana w Stomilu. Angel Segarra wchodzi za Bartosza Szarańca.

18' - GOOOL! Stal prowadzi już 2:0. Bramkę zdobył Michał Kachniarz.

16' - GOOOL! Stal prwadzi 1:0. Paweł Baranowski strzela samobóczją bramkę.

10' - Spotkanie wyrównane. Żadna drużyna nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji bramkowej.

1' - Początek spotkania.

Piłkarze Stomilu Olsztyn wracają w sobotę na ligowe boiska. W pierwszym spotkaniu wiosną zmierzą się w Stalowej Woli ze Stalą. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:30.

- Jedziemy osłabieni brakiem Kopruckiego, Głowackiego, Filipka i Łysiaka - mówi trener Zbigniew Kaczmarek. - Mam już swoje pierwsze przemyślenia, kto zastąpi kontuzjowanych zawodników. Mamy jednak jeszcze dwa dni na podjęcie słusznej decyzji - dodaje.

Olsztynianie w porównaniu do rundy jesiennej przystąpią do rozgrywek w praktycznie nie zmienionym składzie. Z klubem pożegnali się Kamil Bartosiewicz i Paweł Sędrowski, a Erwin Sak został dyscyplinarnie przesunięty do drugiej drużyny. Do Stomilu trafił jedynie Ángel Segarra, który w Olsztynie przebywa na wymianie studenckiej.

- Drugim bramkarzem w Stalowej Woli będzie Michał Leszczyński - mówi szkoleniowiec.

Stal Stalowa Wola do rundy wiosennej przygotowywała się pod okiem nowego trenera Mirosława Kality. Z klubem pożegnali się bramkarz Sebastian Ciołek, obrońcy Paweł Byrski, Marek Kusiak oraz Bartosz Rosłoń, pomocnicy Michał Mościński oraz Kamil Walaszczyk i napastnik Michał Mistrzyk. Klub z kolei zakontraktował Dawida Wołoszyna (bramkarz), Michała Czarnego (obrońca), Artura Cebulę (obrońca), Dawida Komadę (pomocnik) i Roberta Widza (napastnik).

"Biało-niebiescy" w Stalowej Woli zagrają najprawdopodobniej w następującym składzie: Skiba - Bucholc, Baranowski, Remisz, Stefanowicz - Suchocki, Tunkiewicz, Jegliński, D.Kun, Świderski - Łukasik.