96' Koniec meczu!
96' Strzał ponad bramką 1557
95' Jeszcze rzut rożny, 25. metr przed bramką Skiby. 1557
95' Goście w ataku pozycyjnym, próbują przedostać się w pole karne. 1557
91' 5 minut do końca

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Stal pokonana, witamy Stomil w czubie tabeli!

13.09.19 21:40   zic   27

W meczu 9. kolejki Fortuna I Ligi Stomil Olsztyn wygrał z liderującą do tej pory Stalą Mielec 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę zdobył Szymon Sobczak.

W piątkowy wieczór Stomil czekał poważny ligowy sprawdzian, do Olsztyna przyjechał dotychczasowy lider i według niektórych, jeden z najpoważniejszych kandydatów do awansu. W pierwszej połowie sprawdzian zdawany na ocenę bardzo dobrą, Stomil w tej części gry przeważał i stworzył sobie więcej dogodnych sytuacji. Szczególnie niebezpieczne były szybkie ataki, które widzieliśmy w poprzednich meczach. Niestety, brakowało skuteczności, przez co w pierwszej połowie bramek nie zobaczyliśmy.

W 59. minucie Stomil był bliski straty bramki, swoją najlepszą okazję mieli goście, a piłka po strzale odbiła się od słupka. Minutę później było już 1:0, szybka akcja gospodarzy, długie podanie do wybiegającego Szymona Sobczaka, który mając sporo swobody wpakował piłkę do bramki tuż obok słupka. Goście do ostatniej minuty dążyli do wyrównania, a Stomil grał swoje. Pięć minut przed końcem, klasyczna szybka kontra Stomilu, którą nieprzepisowo zatrzymuje Lukáš Bielák, za co otrzymuje drugą żółtą kartkę. Stomil utrzymał korzystny wynik do końca i zdobył zasłużenie pełną pulę w tym meczu.

Kolejne spotkanie ligowe Stomil rozegra za tydzień a rywalem w Suwałkach będą miejscowe Wigry.

Tagi: Stomil Olsztyn, Stal Mielec, Szymon Sobczak

1. 16.09.19 17:56 leokot

Jest taki utwór Queen - We Will Rock You, gdzie wszyscy klaszczą i tupią nogami a do tego zarzucić tekst - STOMIL PONAD WSZYSTKO - byłoby zajebiście.

2. 15.09.19 18:55 zjs

Ja o tym wiem, ale chodzi mi o utwór do chóralnego śpiewu, a nie do odsłuchania. To nie ten typ muzyki.

3. 15.09.19 17:10 SzEFoo

Ten utwór śp T, Macheli nawiązuje do czasów gry Stomilu w ekstraklasie i np dla mnie jest jak najbardziej na plus.

4. 15.09.19 16:06 zjs

Może się czepiam, no, nie wiem. Czy w Olsztynie nie ma muzyka, który by skomponował utwór o charakterze pieśni masowej, melodyjny rytmiczny, nadający się do chóralnego śpiewania jako hymn Stomilu? To co obecnie uchodzi za taki hymn to hałaśliwa , beatowa kiepska piosenka dobra na ubaw do dyskoteki wiejskiej. Pamiętam jak podczas Euro 2012 podczas meczu Irlandii w Poznaniu, kibice zachwycili właśnie takim śpiewem. O czymś takim marzę i będą sam śpiewał ze wszystkich sił.

5. 14.09.19 22:33 czerkasow

Przy tej wygranej nawet Kibicka nie dorzuca do pieca.

6. 14.09.19 14:54 waldi812

Ogólnie bardzo dobry występ całej drużyny, która zasłużyła na słowa uznania, bo każdy z piłkarzy z osobna pracował na finalny sukces. Bardzo dobra taktyka na ten mecz z wykorzystaniem wzrostowej motoryki piłkarzy, co skutkowało agresywnym podejściem do przeciwnika już w fazie wyprowadzania piłki i zawodnicy Stali totalnie głupieli, gdyż nie mieli czasu na rozegranie i dokładne podanie - dośrodkowanie. Tak się gra nowoczesny futbol i niweluje atuty rywala, do tego odbiór i szybkie stworzenie zagrożenia pod bramką przeciwnika, naprawdę wychodzi to coraz lepiej. Jak widac plotki o zwolnieniu trenera były mocno przesadzone, a brak formy w pierwszych spotkaniach sezonu jest normalną sprawą, zwłąszcza że jesień jest długa i akumulatory muszą być długo naładowane. Krytykowałem Biedrzyckiego za błąd krycia Drozdowicza w meczu z Chojniczanką, ale po meczu ze Stalą, a więc zespołem, który jest głównym faworytem rozgrywek trzeba to jasno powiedzieć, że zarówno Wiktor jak i Tarasenko zabetonowali środek pola karnego i może przez to Grzymowicz popatrzy na nich przychylniejszym okiem, Zajączkowski zaś przed kolejnym spotkaniem może mieć dylemat, jak zestawić środek obrony w kontekście powrotu do zdrowia Remisza i Moaskowskiego. Szczerze mówiąc to dawno nie widziałem takiego meczu w wykonaniu Stomilu, że zwycięstwo z teoretycznie silniejszym rywalem było tak przekonujące. W końcówce tych sił już trochę brakowało, ale w przekroju całęgo spotkania byliśmy zespołem po prostu lepszym. Nie można nikogo wyróżnić, bo każdy odegrał swoją rolę, ale na pewno trzeba zwrócić uwagę na Hajdę, który juz w drugim występie od 1 minuty zaczął ładnie grać do przodu i zaliczył asystę. To, jak rośnie na skrzydle Artur jest imponujące, rywale łapali kartki po jego szarżach i finalnie jeden z nich się wyaułtował. Sobczak strzelił bramkę, robił dużo wiatru z przodu, gdzie rywale też łapali kartki, a do tego przy wyprowadzaniu piłki przez Stal cofał się i utrudniał rozegranie. Pałaszewski bardzo poprawił dojście do rywala i szkoda, że nie zagra w Suwałkach, tutaj chyba lepszy będzie Gancarczyk niż powrót na pozycję Biedrzy, który sprawdza się w roli obrońcy. Ogólnie nie rozumiem, czemu w większosci komentarzy przewija się wątek spokojnego utrzymania i wtedy możej pogramy juniorami aby punktować w pjs, bo na awans nie ma szans. Juniorzy niech ogrywają się w IV lidze, bo na razie tam sa problemy, a poza tym grajmy o jak najwyższe miejsce w tabeli, oczywiście bez zbędnej napinki, ale grajmy. Skoro w poprzednim sezonie drużyna bez obozu potrafiła zająć w ligowej tabeli 5 miejsce w rundzie wiosennej, to dlaczego teraz, gdy skład jest silniejszy, pieniądze wpływają na czas, ten zespół ma się bronić przed utrzymaniem? Walczmy o jak najwyższą pozycję, niech idzie przekaz, że w razie zajęcia miejsca w pierwszej 6 możemy mieć problemy licencyjne bo nie spełniamy wymogów, niech będzie ralny nacisk na miasto, inaczej nigdy nie wyjdziemy z tej ligi, bo problem infrastruktury się nie rozwiąża, przeciez Brański nie postawi nowego stadionu. Niech miasto ogarnia temat trybuny odkrytej, wylanie betonu i montaż krzesełek to nie jest praca na lata, a koszty nie są wcale wysokie biorąc pod uwagę budżet takiego miasta jak Olsztyn.

7. 14.09.19 14:09 Dyrektor OKS 1945

siedzenia są myte jedną szmatą maczaną w tej samej wodzie w jednym wiadrze

8. 14.09.19 13:25 Biała Armia

Cieszy mnie to że kondycyjnie każdy już dobrze wytrzymuje. A Biedrzycki gra ma takiej pozycji że nie widać tego braku szybkości jak i kondycyjnie.

9. 14.09.19 11:51 SzEFoo

Swoją drogą pozycję lidera zapewne stracimy dziś, jutro lub w środę jak zostaną rozegrane zaległe mecze, ale już w piątek w Suwałkach znowu możemy wrócić na 1 miejsce w tabeli.

10. 14.09.19 10:22 Stomilek

Nowe nagłośnienie to inicjatywa kibiców Stomilu. Stare się spaliło i musieliśmy kupić nowy sprzęt.

11. 14.09.19 10:16 zjs

Dobre piłkarskie widowisko, aż nie chciało się wychodzić ze stadionu. Parę razy pisałem o Hajdzie, którego obserwowałem na treningach. Wczoraj potwierdził swoje walory. Irytuje mnie jednak taktyka przyjęta w drugiej połowie. Oddanie placu i ustawienie zasieków na 16 metrze mocno ryzykowne. Kilka oskrzydlających akcji Stali pachniało bramką. No, ale na taki wysoki pressing jak w 1 połowie trzeba mieć końskie zdrowie. W każdym razie chłopaki zasłużyli na pochwałę. Mam pytanie do organizatorów. Czy myją od czasu do czasu krzesełka, zwłaszcza te na skraju zadaszenia? Muszę oddać kurtkę do pralni.

12. 14.09.19 09:51 czeliniak

Nagłośnienie na SBNie to inicjatywa kibiców, czy klub ma w tym swój udział? Mecz jak 2 pozostałe, bardzo dobry, można by powiedzieć, że pod kontrolą, cała drużyna zasługuje na pochwalę, oby tak dalej. SPW

13. 14.09.19 09:28 masti

brawo Panowie! super mecz, fajny wieczór i jedziemy dalej. Są 3 punkty i był styl, dzięki. Wszyscy do Suwałk!

14. 14.09.19 08:27 obserwator1985

Mając zawodników tak dobrych w odbiorze jak Pałaszewski czy Hajda i tak dobrych w kontratak jak Siemaszko czy Sobczak to po prostu trzeba grać w taki sposób czyli agresywnym pressingiem. Bramka dla Stomilu czy czerwona kartka dla Stalo to efekt dobrej taktyki, za co brawa dla sztabu szkoleniowego. Żeby nie było tak różowo to Lech zagrał w moim odczuciu trochę słabiej i miał parę prostych strat w środku pola. Sobczak czasem niepotrzebne wchodzenie w drybling, granie samolubne, ale oczywiście świetny mecz.

15. 14.09.19 06:38 KIBICKA z zatorza

Jak to przyjemnie ze cieszymy się wszyscy i nie ma głupawych wpisów.

16. 14.09.19 00:59 rafitd

Brawo! Przyjemny mecz dla oka i pełna zdobycz punktowa, oby tak dalej

17. 14.09.19 00:46 nor

Fajnie było, klasa! Sobczak zapieprzał dziś za dwóch - wiadomo, miał dodatkową motywację. Przed przerwą było kilka takich minut, że Stal miała problemy z wyjściem z własnej połowy, nasi podchodzili do nich tak wysoko, że zawodnicy, których celem w tym sezonie jest ekstraklasa, gubili się przy wyprowadzaniu akcji sprzed własnego pola karnego. Bałem się, że taka gra odetnie naszym prąd w drugiej połowie. Ale nie, jednak dali radę, wytrzymali do końca. Brawo!

18. 13.09.19 23:52 A.

Dobrze się to oglądało, zasłużona wygrana Stomilu. Brawo! Chciałbym również pochwalić sprawne organizacyjnie wejście przez kołowrotki (wchodziłem z 15 minut przed rozpoczęciem meczu). Dobra atmosfera na trybunach. Nowe nagłośnienie na sektorze głośniejsze niż klubowe... :)

19. 13.09.19 23:09 Maks

brawo!! oby cały sezon tak wyglądał :)

20. 13.09.19 22:57 janadam

wreszcie Wiktor ma odpowiednie dla siebie miejsce na boisku. Hajda wzmocnił srodek a Wiktor super z tyłu.

21. 13.09.19 22:41 crispy

A Wiktorek dziś ? Bezbłędnie. Chyba wygryzie Mosaka. Tak trzymać, Panie trenerze !

22. 13.09.19 22:33 crispy

Stało się, Mamy lidera ! A to zobowiązuje. Gra coraz lepsza, to i bez szczęścia są wyniki. Forza O K S !

23. 13.09.19 22:25 SzEFoo

Czapki z głów to co gramy od trzech kolejek Szacun Pany! Dla Sobczaka trzeba przygotować dłuższy kontrakt bo taką grę co robi z przodu to ręce same składają się do oklasków. Jechać teraz do Suwałk z pełną koncentracją i bez lekceważenia to nie ma opcji żeby nam podskoczyli patrząc na to co ostatnio gramy.

24. 13.09.19 22:07 SNICKERS

Coś wspaniałego! :) Tego brakowało kibicowi Stomilu po tylu chudych i nerwowych latach. Dziękujemy.

25. 13.09.19 22:01 Adaśko

Niedawno pisałem, że 3 pkt. są ważniejsze od stylu. Dalej tak twierdzę. Ale jak widać lub słychać, naszych piłkarzy naprawdę stać na to, by dawać jedno i drugie! Dziś pozostaje mi tylko zdjąć czapkę z głowy i się ukłonić. Panowie, grajcie tak jak najdłużej!!! Cieszcie się i nas kibiców piłką! Gratulacje, mamy lidera!!! :-)

26. 13.09.19 21:58 chodi

Ogromne gratulacje dla wszystkich piłkarzy i całego sztabu trenerskiego. Lider jest Nasz! :) (przynajmniej do jutra :)

27. 13.09.19 21:54 tedefon 1982

sialalalaalaa OKS 3 PUNKTY MA !!!!!!!!!!!!!!!