96' Koniec meczu!
95' Próbujemy jak najdłużej utrzymywać się przy piłce. Udaje się to doskonale.
88' Boisko opuszcza Kujawa, w jego miejsce Paweł Łukasik
85' Mocny strzał Mikołajczaka, niewiele ponad bramką.
84' Nasz serwer ponownie przegrywa z zainteresowaniem, nie było nas kilka minut w sieci. Na murawie gra w środku pola, dużo niedokładności i przerywanych akcji.

Stomil Olsztyn wygrał z Chojniczanką Chojnice, fot. Emil Marecki

Olsztyn, stadion Stomilu

Stomil 2:0 Chojniczanka

05.09.15 21:40   zic   21

W 7. kolejce Pierwszej Ligi, Stomil Olsztyn wygrał z Chojniczanką Chojnice 2:0. Pierwszą bramkę dla Stomilu strzelił Michał Trzeciakiewicz, drugą - Tomasz Wełna, który przez dziewięć minut pobytu na boisku zdołał strzelić gola i zarobić dwie żółte kartki.

W mocno zmienionym z konieczności składzie rozpoczął Stomil sobotnie spotkanie. W kadrze meczowej z powodu kontuzji nie znalazł się Łukasz Suchocki, a Dawid Szymonowicz przebywa na zgrupowaniu młodzieżowej kadry. Braki kadrowe widać było na boisku, to Chojniczanka narzuciła swój styl gry, zamykając często Stomil na własnej połowie. Ten pod pole karne gości zapuszczał się rzadko, ale jak już się zapuścił to konkretnie. W 30. minucie w swoim stylu po prawej stronie urwal się Janusz Bucholc i doskonałe zacentrował w pole karne, do piłki dopadł Michał Trzeciakiewicz i z bliskiej odległości głową uderzył obok bezradnego bramkarza. Jak się okazało, było to jedyne trafienie w pierwszej części gry.

Najważniejszą rolę w drugiej połowie odegrał Tomasz Wełna, który pojawił się na boisku w 58. minucie. Trzy minuty po swoim wejściu dostał na 10. metrze idealne podanie od Iraklego Meschii i na raty pokonał Dominika Hładuna. W kolejnej minucie dostał żółtą kartkę za faul, a dziewięć (!) minut po swoim wejściu, za symulowanie - według sędziego - faulu w polu karnym otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić murawę.

Końcówka meczu rozegrana przez Stomil została po profesorsku, pewna obrona i bardzo groźne kontrataki, po których - pomimo gry w 10 - mogliśmy nawet podwyższyć wynik meczu. Ten się jednak już do końca nie zmienił i kolejny komplet punktów na koncie naszej drużyny!

Tagi: Stomil Olsztyn, Chojniczanka Chojnice, Michał Trzeciakiwicz, Tomasz Wełna

1. 09.09.15 13:09 Pruski

Wiele osób krytykowało Trenera za piłkarzy jakich ściągał, a zwłaszcza Kujawę i przyznam, że sam byłem tym zaniepokojony, ale widać, że potrafi wykorzystać każdego piłkarza jakiego ściągnie i to wszystko ma sens. Gratuluję mu takiego wyczucia i ciekaw jestem jakie triki stosuje, że drużyna tak gra, bo to jest niesamowite. Oczywiście nie umniejsza to roli samych piłkarzy. :)

2. 06.09.15 20:52 maniek86

Mirosław Jabłoński!!!!!!!

3. 06.09.15 18:51 SzEFoo

Irakliego*

4. 06.09.15 18:50 SzEFoo

Brawo dla Irakiem. To dzięki jego zagraniom zdobywamy bardzo cenne bramki. Z Chojnicami druga bramka w 90% to jego zasługa. Wrócą kontuzjowani i może być naprawdę mocny team.

5. 06.09.15 17:01 F.R.T.

Chrobry c!uj hyhy

6. 06.09.15 12:09 StomilTravel

Stomilowcy! Nie możecie się już doczekać kolejnego spotkania Stomilu w I lidze?! W sobotę, 12 września jedziemy do Pruszkowa na mecz Dolcan - STOMIL! Trwają zapisy na wyjazd autokarowy! OBOJĘTNIE GDZIE GRASZ! TAM SPODZIEWAJ SIĘ NAS! BO NAJLEPSZY W POLSCE JEST, STOMIL OLSZTYN OKS!!! http://stomil.olsztyn.pl/AUTOKAROWY-WYJAZD-DO-PRUSZKOWA-NOWE-ZASADY-WYJAZDOWE,e7629.html

7. 06.09.15 12:08 Wierny kibic Stomilu

LUNAPARKI LUNAPARKI JEBAĆ JEBAĆ LUNAPARKI BRAWO OBY TAK DALEJ W TYM ROKU AWANS BĘDZIE NASZ

8. 06.09.15 11:50 Kamyk

9. 06.09.15 11:40 Jacaron

Trener robi kawał dobrej roboty w klubie. Prezesi robią także ogrom pracy, którą także trzeba docenić. Budujemy markę, wygrywamy. Tak miało być. Nowi sponsorzy na pewno wkrótce się pojawią. Tworzymy jedną drużynę - zarząd, kibice i piłkarze. Jeszcze na wyjazdy niech ludzie zaczną jeździć!

10. 06.09.15 10:24 SNICKERS

Po pierwszych 20 minutach zaczynałem gadać - ,,kto tu gra u siebie?,, No ale jakoś się udało. T. Wełna mistrz drugiego planu :)

11. 06.09.15 10:01 przem85

Może nie był to jakiś wielki mecz ale cieszą 3 punkty. Widać w naszych piłkarzach ogranie na boiskach 1 ligi. W końcówce meczu ładnie przytrzymywał piłkę Lesiu, dawał sporo spokoju. Solidnie w drugiej połowie prezentował się też Głowacki u niego też widać było doświadczenie. Akcja na 2:0 Irakliego to stadiony świata! Ale chyba najlepszy na boisku to był Kujawa. Nie tracił piłek, ładnie się zastawiał, ładnie rozprowadzał akcję drużyny, pomagał w defensywie i zapierdalał jak by miał motorek z tyłu. To mi się podobało! Takich zawodników nam potrzeba. Słowa uznania też dla kibiców. Był doping całej krytej trybuny no i co raz więcej ludzi zostaje po meczu żeby podziękować piłkarzom. Tak powinno być zawsze a widać że staje się to coraz bardziej popularne. Gratulacje dla całego zespołu. Mirek jesteś KING!

12. 06.09.15 08:31 F.R.T.

niech stadion pęka w szwach a serwery padają jak najczęściej !! SPW !! WIELE MIAST JEDEN KLUB STOMIL OLSZTYN AZ PO GRÓB !! BIAŁO-NIEBIESKIE WARIAMIA I MAZURY !!

13. 06.09.15 00:36 chodi

Trzec we Love youuuuuuuuy!!!!!;jazzzzzzzdaaaaaa to qtwa Stomil !!!!! TME OKSSSSSSSSSSS!!!!!

14. 06.09.15 00:27 Secoh

3pkt są i to jest najważniejsze. Wydaje mi się że trener zasłużył się skandowania jego nazwiska. Fajnie by było jakby w przy następnym meczu usłyszeć skandowane nazwisko trenera. Zasłużył!!

15. 05.09.15 23:36 Kot

Bardzo dużo osób, kryta skora do dopingu. Tak powinno być. Ogólnie to sędzia chuj, mimo że wygraliśmy. Spiker znowu pomylił radio ze stadionem, jak się rozgadal przed meczem to myślałem, że nie skończy, normalnie jak komuchy co zagluszaly wolną Europę. Najsłabszy nasz mecz jaki widziałem w tym sezonie, ale są trzy punkty. I super. Paradoksalnie im mamy gorszy skład i gramy gorzej, tym lepsze są wyniki. Pierwsze dobre zagranie Trzeciakiewicza dało nam bramkę. Pierwsze dobre zagranie Meschii - drugą. Szkoda, że tyle czekaliśmy, ale bramka stadiony świata, chyba gol kolejki za asystę. Brawo wszyscy! Jest potencjał!

16. 05.09.15 22:54 RafalOKS

I TERAZ Z RADOSCI PLACZEMY WSZYSCY ZA STOMIL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PIKNIKI, KIELBASIARZE i KAZDY KIBOL JEST MODA NA STOMIL, NIE KRYJCIE LEZ.. WSZYSCY BEZ WATPIENIA ! LIGA MISTRZOW LIGA MISTRZOW OKS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) AVE OKS

17. 05.09.15 22:52 chodi

Moda na Stomil! !!!!!! Olszttyyyyyyyynnnnn!!!!!!! TME dla Olsztyna!!!! Granty Panyyyy!!!!!

18. 05.09.15 22:38 Kamyk

Moda na STOMIL!!!

19. 05.09.15 22:35 A.

Obiektywnie to był słabszy dzień Stomilu, gra nie kleiła się. Mimo tego chłopakom należy się szacunek i podziękowania, bo liczą się 3 punkty. To był trudny mecz, wygrał lepszy... ;) Brawo. Cieszą bramki, punkty, dobra atmosfera, frekwencja.

20. 05.09.15 22:35 krystek

Brawo stomil oby tak dalej suchy gratulacje

21. 05.09.15 22:24 dzbs

Dziękuję Wam Panowie!!!!:) Miejmy nadzieje że te wszystkie zawirowania w naszym klubie się skończyły o będzie tak jak jest albo i lepiej:) OKS!!!!!! Pozdro ze Szwajcarii dla wszystkich wspierających i dopingujących na dzisiejszym meczu