95' Koniec meczu.
93' Rzut karny po ręce Trzeciakiewicza, wykorzystany pewnie przez Bartosza Sobotkę i remis 2:2.
88' Żwir sam na sam z bramkarzem, Kozioł wyciągnięty, wychodzi górą z tego pojedynku.
85' Piłka odbija się od słupka bramki Mieczkowskiego, ale na spalonym zawodnik gości.
83' Boisko opuszcza Meschia, w jego miejsce Cezary Sobolewski.

Stomil Olsztyn zremisował 2:2 z Sandecją Nowy Sącz, fot. Emil Marecki

Ostróda

Stomil 2:2 Sandecja na zakończenie sezonu

06.06.15 17:58   zic   12

W ostatniej kolejce I ligi sezonu 2014/2015 Stomil Olsztyn zremisował z Sandecją Nowy Sącz 2:2 (0:1). Bramkę na wagę remisu goście zdobyli z rzutu karnego w doliczonym czasie gry.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli goście, tuż na początku meczu, po trafieniu Macieja Bębenka w 5. minucie. Pomimo że Stomil prowadził grę i dążył do poprawy rezultatu wynik do przerwy nie zmienił się.

Bramki dla Stomilu padły dopiero w drugiej połowie, najpierw Tomasz Wełna w 50. minucie dostawił głowę do dobrego dośrodkowania Meschi z rzutu rożnego. W 79. minucie Irakli Meschia faulowany przed polem karnym, podszedł do rzutu wolnego i strzelił w okno bramki bramkarza gości wyprowadzając Stomil na prowadzenie.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstem gospodarzy, w doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karnym po przypadkowej ręce Michała Trzeciakiewicza. Bartosz Sobotka wykorzystał jedenastę i mecz zakończył się remisem.

Nie udało się utrzymać wysokiej 5. pozycji w tabeli ligowej, ostatecznie sezon kończymy na 7. miejscu z dorobkiem 49 punktów. Z ligi spadają Flota Świnoujście, Widzew Łódź i GKS Tychy. Do Ekstraklasy awansowały Termalica Bruk-Bet Nieciecza i Zagłębie Lubin.

Wielkie dzięki piłkarzom Stomilu za postawę w minionym już sezonie!

Tagi: Stomil Olsztyn, Sandecja Nowy Sącz, Tomasz Wełna, Irakli Meschia, I liga, Ostróda