Artykuł

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Emil Marecki

Stomil 24 czerwca wraca do zajęć

26.05.19 22:06   em   4  

Piłkarze Stomilu Olsztyn przebywają obecnie na urlopach. Do treningów olsztyńscy zawodnicy wrócą 24 czerwca o godz. 16. Na ten dzień trener Piotr Zajączkowski zaplanował pierwszy trening przed startem okresu przygotowawczego do nowego sezonu I ligi.

Teoretycznie na pierwszym treningu powinni stawić się wszyscy zawodnicy z poprzedniego sezonu, bo każdy z zawodników kontrakt ma ważny do końca czerwca. Wiemy jednak, że nie wszyscy się pojawią, ponieważ nie każdy z zawodników na wiosnę sprawdził się w drużynie Stomilu Olsztyn.

Trener Piotr Zajączkowski chciałby bardzo zatrzymać w zespole swoich kluczowych zawodników dzięki którym zespół pozostał w lidze. Szymon Sobczak, Mateusz Gancarczyk czy Płamen Kraczunow - to są nazwiska wyróżniających się na wiosnę zawodników Stomilu. Olsztyński klub po zmianach właścicielskich nie zamierza szastać pieniędzmi, a więc budżet płacowy będzie solidny, ale to nie oznacza, że w Stomilu będą tworzyć tzw. kominy płacowe. Trzeba się liczyć z tym, że niektórzy piłkarze mogą otrzymać lepsze kontrakty w innych klubach. W rundzie wiosennej ani razu nie zagrali Mateusz Jarzynka oraz Sebastian Murawski.

Trudno będzie zatrzymać w Stomilu wypożyczonego ostatnio ze Śląska Wrocław Macieja Pałaszewskiego, a wypożyczony z Zagłębia Lubin Kamil Mazek nie do końca spełnił oczekiwań w oczach sztabu szkoleniowego, który tylko raz wystąpił od pierwszej minuty. Stomil jest zainteresowany kilkoma piłkarzami. Na liście życzeń znajdują się m.in. Artur Siemaszko (GKS Tych), Wiktor Biedrzycki (Wigry Suwałki) czy Daniel Świderski (Widzew Łódź). W kuluarach mówi się także o powrocie do Olsztyna obrońcy Rafała Remisza, który w spadł z GKS-em Katowice do II ligi.

Wszyscy czekamy na pozytywne rozstrzygnięcia negocjacji Michała Brańskiego z władzami miasta Olsztyn. W weekend doszło do kolejnego spotkania negocjacyjnego. Brański do Warszawy wrócił w poczuciem dobrze wykonanej pracy. - Miło zaskoczymy kibiców i piłkarzy - napisał na TT Brański. Czekamy i mocno wierzymy, że właśnie tak będzie!

Fortuna

Tagi: Stomil Olsztyn, I liga


Komentarze

 1. 27.05.19 11:24 jestemjakijestem2019

  Dobrze, że to nie kibice robili transfery ostatniej zimy... Na bank zimą pewnie narzekałeś na transer Kraczunowa, co to za obrońca? Nie grał pół roku... Spokojnie, to nie wszystkie nazwiska, które są w kręgu zainteresowań. A kogo byś chciał w Stomilu? Może jakąś inną przepłacaną gwiazdkę z Ekstraklasy?

 2. 26.05.19 22:53 Damiano(S)

  Zakontraktorja***

 3. 26.05.19 22:51 Damiano(S)

  Niech jeszcze skontaktują zahora, abota, eduardo, trzeciakiewicza, alana, kazmierowski i tam wiele innych gwiazd. I mamy akurat sklad na I lige ;)

 4. 26.05.19 22:20 stomil olsztyn forever

  W końcu jakieś info :) Te ewentualne wzmocnienia szału nie robią, od kilku lat kręcimy się wokół tych samych nazwisk i co roku walka o utrzymanie. Licze, że to oprócz tych graczy uda się jeszcze pozyskać jakieś 2-3 naprawdę mocne nazwiska. I oby negocjacje Pana Brańskiego zakończyły się w końcu powodzeniem :)

Redakcja stomil.olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie stomil.olsztyn.pl zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, "trolling", sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich, klubów lub instytucji itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników.

Dodaj swój komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz. Zaloguj się tutaj.


Zostań fanem

...i bądź na bieżąco!