Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Arka Gdynia

23 sierpnia 2014 r.
godz. 14:45

Stomil Olsztyn 1:0 Arka Gdynia
1:0
24' Łukasz Kowalski (s) Bramki
ż Tomasz Wełna kartki Michał Nalepa ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 31. Tomasz Wełnicki (56, 87. Arkadiusz Czarnecki), 27. Tomasz Wełna - 22. Roman Maczułenko, 21. Łukasz Jegliński, 16. Dawid Szymonowicz, 9. Irakli Meschia (71, 7. Paweł Głowacki), 8. Piotr Głowacki (76, 11. Wołodymyr Kowal) - 10. Piotr Darmochwał.
Arka Gdynia: 1. Łukasz Skowron - 7. Łukasz Kowalski (55, 2. Gláuber), 29. Michał Marcjanik, 3. Krzysztof Sobieraj, 23. Marcin Warcholak - 13. Aleksander Jagiełło (56, 10. Antonio Calderón), 20. Bartosz Ława, 6. Antoni Łukasiewicz, 19. Grzegorz Lech (69, 14. Michał Nalepa), 25. Paweł Wojowski - 9. Paweł Abbott.
Szczegóły sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).
widzów: 4000.

W meczu czwartej kolejki piłkarskiej I ligi Stomil Olsztyn wygrał 1:0 z Arką Gdynia. Jedyna bramka meczu padła po samobójczym trafieniu Łukasza Kowalskiego.

To był dziwny mecz, goście praktycznie cały mecz posiadali zdecydowaną przewagę na boisku, jednak z tej przewagi nie wynikało za wiele. Tego dnia doskonale prezentowała się olsztyńska obrona, nie pozwalając na wiele w ataku piłkarzom Arki.

Akcje bramkowe Stomilu można było policzyć na palcach jednej ręki. Mimo to, w 24. minucie Stomil zadał decydujący cios. Po rzucie rożnym samobójczą bramkę dla Stomilu zdobył Łukasz Kowalski. Pierwotnie wydawało się, że gola zdobył Witalij Berezowśkyj, jednak powtórki telewizyjne wskazały obrońcę Arki.

Pozostałą część meczu Stomil nie zmienił swojej taktyki, pozwalał Arce na wiele, momentami wydawało się, że na zbyt wiele. Nic złego jednak się nie stało i po raz drugi z rzędu Stomil sięgnął po trzy punkty. Stomil w tej lidze jeszcze niepokonany. Piękny początek sezonu!

- Oglądaliśmy mecz, w którym spotkała się najlepsza defensywa w I lidze z najlepszym atakiem pozycyjnym w I lidze. Mnie cieszą jednak przede wszystkim trzy punkty. Nie ma co się oszukiwać, że przed nami jeszcze bardzo, bardzo dużo pracy. Musimy wyciągnąć z tego meczu wnioski, bo gra w ofensywie powinna wyglądać dużo lepiej. Bardzo martwi mnie również kontuzja Tomka Wełnickiego. Mam nadzieję, że po rezonansie nie będzie złych informacji. Dziś mieliśmy wyjść wyżej i narzucić przeciwnikowi bardziej swój sposób grania, ale takie rozwiązanie się nie udało. Zespół Darka Dźwigały zdominował nas w środku pola i zepchnął do obrony. Na szczęście gra obronna nie wyglądała przypadkowo i udało się zachować czyste konto - powiedział po meczu trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński.

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 00:57:00

95' Koniec meczu! Trzy punkty zostają w Olsztynie!
91' Cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie.
86' Rzut rożny dla gości.
86' Pięć minut regulaminowego czasu gry do końca, Stomil nie śpieszy się ze wznawianiem akcji.
85' Tym razem Stomil był w ataku pozycyjnym, niedokładne zagranie Kowala otworzyło szansę na kontratak gości, nieskuteczny.
83' Na minimalnym spalonym Darmochwał, była szansa na dobrą akcję Stomilu.
81' Michał Nalepa padł w polu karnym, gwizdek sędziego i... żółta kartka dla zawodnika Arki.
75' Boisko opuszcza Piotr Głowacki, w jego miejsce Wołodymyr Kowal.
75' Goście zamykają Stomil na jego połowie. Nie są w stanie jednak pokonać obrony.
73' Strzał Sobieraja ponad bramką Skiby.
73' Rzut wolny dla Arki z 50m.
71' Boisko opuszcza Irakli Meschia, w jego miejsce Paweł Głowacki.
70' Ostatnia zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza Grzegorz Lech, w jego miejsce Michał Nalepa.
67' Bezpośredni strzał na bramkę, obok słupka.
65' Będzie rzut wolny z 30m dla gości.
64' Rzut rożny dla Arki. Łapie Skiba.
64' Grzegorz Lech w polu karnym, wycofuje piłkę przed pole karne, groźny strzał odbija się od nóg obrońcy.
63' Bartosz Ława upominany przez sędziego.
60' Chwila przerwy w grze, na boisku leży dwóch piłkarzy, i Arki i Stomilu.
58' Indywidualna akcja Darmochowała. Strzał wprost w bramkarza Arki.
57' Boisko opuszcza Aleksander Jagiełło, w jego miejsce Calderón Vallejo.
56' Tomasz Wełnicki opuszcza plac gry, w jego miejsce na boisku pojawi się Arkadiusz Czarnecki
55' Poza boiskiem opatrywany Tomasz Wełnicki
54' Boisko opuszcza Łukasz Kowalski, w jego miejsce Glauber Souza Couto.
52' Piłka spada na nogi Łukasz Skowrona.
52' Rzut rożny będzie powtórzony.
51' Ależ akcja Stomilu. Głowacki z Darmochwałem weszli w pole karne, ten ostatni nie zdołał pokonać bramkarza. Rzut rożny.
49' Groźne dośrodkowanie Lecha, Bucholc nie zdołał wyprowadzić kontry, znowu gorąco było pod naszą bramką.
48' Rzut rożny dla gości.
48' Bez zmian kadrowych w obu drużynach. Na boisku wygląda, że i obraz gry pozostanie ten sam.
46' Dośrodkowanie Warcholaka ląduje na bramce Stomilu.
46' Gramy! Drugą połowę rozpoczyna Stomil.
45' Koniec pierwszej połowy.
45' Jedna minuta doliczona.
45' Długie podanie do Darmochwała, ten zdołał uderzyć, jednak ponad bramką.
44' Łukasz Kowalski strzela sprzed pola karnego, bardzo niecelnie.
43' Akcja Arki, w polu karnym pada Łukasz Kowalski, sędzia niewzruszony.
41' Szybka akcja Stomilu po wybiciu piłki. Szybsi obrońcy i bramkarz Arki.
40' Rzut rożny dla Arki.
40' Piotr Głowacki był bliski sięgnięcia piłki po dośrodkowaniu z prawej strony.
39' Obraz gry wraca do "normy". Atakująca Arka, pewna obrona Stomilu i osamotniony w ataku Darmochwał.
35' Witalij Berezowśkyj na pierwszą bramkę dla Stomilu będzie musiał jeszcze poczekać. Trafienie zostało zaliczone na konto obrońcy Arki - Łukasza Kowalskiego.
33' Żółtą kartką ukarany Tomasz Wełna.
32' Piłka spadła na piąty metr, na szczęście wybijają obrońcy Stomilu.
32' Kibice mocno dyskutują z decyzją sędziego.
31' Rzut wolny dla Arki z prawej strony pola karnego.
29' Po bramce Stomilu ożywiła się nieco gra, głównie przez fakt, że w grze zaczęła uczestniczyć też drużyna z Olsztyna.
27' Na sektorze biało-niebieskim efektowna oprawa "Stadionowi Chemicy" z motywem z serialu Braking Bad. Sektorówka w towarzystwie białych i niebieskich rac.
24' Pierwsza akcja Stomilu w tym spotkaniu, Witalij Berezowśkyj kieruje piłkę w bramkę Łukasza Skowrona po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
24' Goooooool!
23' Rzut rożny dla Stomilu.
23' Strzał Kowalskiego sprzed pola karnego wysoko ponad bramką Skiby.
19' Nie wiemy jakie są statystyki posiadania piłki, ale przewidujemy, ze będzie to 80% do 20% dla gości.
15' Na murawie wygląda to słabo, miejmy nadzieję że to tylko taktyka Stomilu z poprzednich meczów - wziąć przeciwnika na przetrzymanie.
13' SBN prezentuje flagi na kijach i serpentyny. Doping na dwie trybuny na olsztyńskim stadionie.
12' Piotrek Skiba długą piłką próbował uruchomić Głowackiego, ten jednak osamotniony traci piłkę.
11' Na SBN sektorówka, a Arka groźnie dośrodkowuje z pola karnego, piłka mija wszystkich. Aut z przeciwnej strony.
10' Rzut rożny dla gości.
10' Arka w ataku, dwa auty w okolicy pola karnego.
10' Z sektora biało-niebieskiego płyną pierwsze pozdrowienia dla przeciwników.
9' W środku boiska faulowany Darmochwał, upomniany słownie Marcjanik.
7' Długie podanie z rzutu wolnego w pole karne Arki, piłka wybita.
5' Długie podania Stomil kieruje w kierunku wysuniętego Darmochwała, ten jednak skutecznie pilnowany przez obrońców.
4' Początek meczu dla Arki, która atakiem pozycyjnym próbuje skonstruować akcję. Stomil nastawiony na kontrataki.
Gramy!
Sędzia Alojzy Jarguz otrzymuje kwiaty, koszulkę, paterę i brawa publiczności z okazji 80. urodzin.
Stomil zacznie na południowej połówce. Piłkarze intonują "Kto wygra mecz?"
Na krytej widać pierwsze słoneczniki, dzieci skaczą na trampolinie, unosi się zapach grillowanych kiełbasek, w głośnikach "Niech Stomil zagra wielki mecz". Na SBN widać elementy oprawy. Piłkarze już na boisku, czekamy na pierwszy gwizdek.
Piłkarze zeszli do szatni, stadion powoli wypełnia się kibicami.
Trybuna "trawiasta" dzisiaj częściowo przykryta reklamami, jak długo jeszcze będziemy musieli ją chować?
Arka: Łukasz Skowron, Paweł Abbott, Aleksander Jagiełło, Łukasz Kowalski, Bartosz Ława, Grzegorz Lech, Antoni Łukasiewicz, Krzysztof Sobieraj, Michał Marcjanik, Marcin Warcholak, Paweł Wojowski
Stomil: Piotr Skiba, Janusz Bucholc, Witalij Berezowśkyj, Dawid Szymonowicz, Tomasz Wełna, Tomasz Wełnicki, Piotr Darmochwał, Piotr Głowacki, Łukasz Jegliński, Roman Maczułenko, Irakli Meschia
Witamy ze stadionu Stomilu w pogodne sobotnie popołudnie. Znamy już składy w których wybiegną piłkarze na ten mecz.

Piłkarze Stomilu Olsztyn powalczą w sobotę o komplet punktów. Do Olsztyna przyjeżdża Arka Gdynia w jej składzie Grzegorz Lech oraz Marcin Warcholak. Początek spotkania o godzinie 14:45.

- Przyjeżdża silny zespół do Olsztyna, który chce awansować do Ekstraklasy. Nie mogą sobie pozwolić na porażkę. My też z dnia na dzień stajemy się coraz bardziej mocniejsi i nie odpuścimy - mówi trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński.

W środę Stomil Olsztyn rozegrał sparing z Sokołem Ostróda, ale zawodnicy, którzy zagrali w tym meczu raczej nie wybiegną w pierwszej jedenastce.

Smaczku spotkaniu dodaje fakt, że w drużynie Arki Gdynia gra dwóch byłych piłkarzy Stomilu: Marcin Warcholak oraz Grzegorz Lech.

Wszyscy na mecz! Wszyscy na łuk! Więcej kibicowskich informacji znajdziecie tutaj.