Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice

Stomil przespał pierwszą połowę i przegrał 0:2

Stomil Olsztyn 0:2 Chojniczanka Chojnice
Andrzej Rybski 40'
ż Patryk Kun
ż Dawid Kucharski
kartki Daniel Chyła ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 4. Dawid Kucharski, 23. Arkadiusz Koprucki, 51. Marcin Warcholak - 10. Piotr Darmochwał, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński (77, 8. Piotr Głowacki), 55. Grzegorz Lech (46, 5. Yasuhiro Katō), 95. Patryk Kun - 9. Tomasz Bzdęga (46, 77. Paweł Łukasik).
Chojniczanka Chojnice: 12. Rafał Misztal - 20. Daniel Chyła, 3. Błażej Radler, 26. Norbert Jędrzejczyk, 19. Robert Bednarek - 9. Marek Gancarczyk (73, 25. Adam Duda), 23. Krystian Feciuch, 18. Jakub Mrozik, 7. Andrzej Rybski, 8. Paweł Iwanicki (89, 10. Kosuke Ikegami) - 17. Tomasz Mikołajczak (81, 5. Błażej Jankowski).
Szczegóły sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).
widzów: 2000.

Piłkarze Stomilu Olsztyn zagrali bardzo słabo w pierwszej połowie. Wykorzystali to goście i strzelili dwie bramki. Chojniczanka w drugiej połowie nie dała się pokonać i Stomil przegrał u siebie 0:2.

- Pierwsze czterdzieści pięć minut zagraliśmy chyba najsłabsze od kiedy prowadzę ten zespół. Mentalnie zupełnie przygotowani nie byliśmy aby podjąć walkę, aczkolwiek Chojnice zagrały naprawdę dobry mecz i nie ma co tutaj dyskutować - powiedział na konferencji prasowej Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn.

Nie trudno się zgodzić z opinią olsztyńskiego szkoleniowca. Stomil był wolniejszy, nie miał kim postraszyć w polu karnym, nie mieliśmy pomysłu jak przedostać się pod pole karne rywali. Chojniczanka w pierwszej połowie dwa razy wykorzystała błędy w obronie i na przerwę schodzili prowadząc 2:0.

W drugiej połowie po wejściu na boisko Kato oraz Łukasika nasza gra się ożywiła, ale niestety nie udało się pokonać bramkarza gospodarzy.

Stomil w niedzielę zagra ligowe spotkanie w Olsztynie. Przeciwnikiem będzie Chojniczanka Chojnice. Spotkanie będzie transmitowane przez Orange Sport.

Olsztyńscy piłkarze chcą powtórzyć wynik z ostatniego dnia sierpnia 2013 roku i pokonać beniaminka I ligi. Pozwoli to olsztyńskiemu zespołowi odskoczyć na większa ilość punktów od strefy spadkowej.

- Ten mecz może przełamać walkę o utrzymanie się w I lidze. Jeżeli wygramy to odskoczymy na kilka punktów i będziemy mogli spokojniej spoglądać w tabelę. Nie myślimy jednak o dobrym wyniku, a myślimy o tym, żeby dobrze zagrać. Jak tak się stanie to wygramy z Chojniczanką - mówi kapitan Stomilu Olsztyn Janusz Bucholc.

Adam Łopatko w meczu nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych: Michała Trzeciakiewicza, Dawida Mieczkowskiego oraz Karola Żwira. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji olsztyńskiego szkoleniowca.

Początek spotkania o godzinie 12:30. Ze względu na transmisję Orange Sport nie będziemy prowadzić relacji na żywo z meczu na naszej stronie. Na bieżąco będziemy komentować spotkanie w mediach społecznościowych: facebook, twitter oraz instagram.