Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - Błękitni Pasym

kartki Piotr Młotkowski ż
Kamil Kosiorek ż
Piotr Mikołajewski ż
Damian Kruczyk ż
Bramki Stomil II Olsztyn: 25. Michał Leszczyński - 11. Michał Alancewicz, 24. Grzegorz Żytkiewicz, 3. Rafał Remisz, 4. Łukasz Szumski (77, 10. Erwin Sak) - 18. Bartosz Borawski, 6. Mateusz Mikulak, 9. Paweł Tomkiewicz (72, 7. Patryk Czokało), 21. Bartłomiej Duda, 16. Kacper Nawrocki - 17. Adam Kapusta.
Błękitni Pasym: 12. Patrycjusz Malanowski - 6. Marcin Gołębiewski, 10. Sławomir Foruś (46, 14. Marcin Kluczyk), 18. Paweł Pietrzak, 19. Piotr Domżalski, 3. Piotr Młotkowski (25, 8. Mateusz Kędzierski), 7. Michał Nosowicz, 9. Arkadiusz Foruś, 13. Bartosz Nosowicz, 17. Damian Kruczyk, 11. Kamil Kosiorek (69, 16. Piotr Mikołajewski)
Szczegóły sędziował: Karol Pisarewicz (Olsztyn).

W Pasymiu, Stomil II gospodarzem.

Piłkarze Stomilu II Olsztyn bezbramkowo zremisowali z Błękitnymi Pasym. Olsztyński zespół miał w tym meczu więcej sytuacji, po których powinien strzelić bramkę.

W pierwszej połowie Adam Kapusta nie wykorzystał idealnej sytuacji. Michał Alancewicz mógł lepiej wykonać rzut wolny sprzed pola karnego. W drugiej połowie przy odrobinie szczęścia bramkę mógł strzelić... Erwin Sak. Bramkarz Stomilu II już drugi raz musiał z konieczności zagrać w "napadzie".

Z konieczności musiał zagrać także trener Michał Alancewicz. Tuż przed samym mecz Oskarowi Osice odnowiła się kontuzja i właśnie Alancewicz musiał go zastąpić. W pierwszym składzie po sześciu latach w barwach Stomilu zagrał Grzegorz Żytkiewicz. W tak dziwnym zestawieniu Stomil II Olsztyn zagrał ponieważ piłkarze juniorów z rocznika 1995 pojechali do Olecka na sparing z kadrą Polski. Kontuzjowany jest Wojciech Dubis, a Andrzej Jaroń musi pauzować za czerwoną kartkę.

- Szkoda niewykorzystanych sytuacji. Zasługiwaliśmy na jedną bramkę. Szczególnie w pierwszej połowie. Wtedy graliśmy lepiej. W drugiej połowie niepotrzebnie poszliśmy na wymianę ciosów. Obronę trzymał "Żeton" (Grzegorze Żytkiewicz - red.) wraz z Rafałem Remiszem. Zabrakło nam dzisiaj z przodu egzekutora - mówił po meczu Michał Alancewicz, trener Stomil II Olsztyn.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 05:52:01

90' Zakończyły się także mecze w I lidze. Zawisza zdołał doprowadzić do remisu 1:1 z ŁKS-em, a Miedź Legnica przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zdobywając dwie bramki w meczu z Olimpią Grudziądz. Warta Poznań rozgromiła 4:0 Kolejarza Stróże, a Okocimski KS Brzesko ostatecznie przegrał 1:3 z GKS-em Tychy. Stomil Olsztyn przynajmniej do jutra w strefie spadkowej.
90' Inne wyniki IV ligi: Mamry Giżycko 0:1 Barkas Tolkmicko, DKS Dobre Miasto 0:3 Znicz Biała Piska.
90' Koniec meczu. Bez bramek w Pasymiu.
90' Najpierw żółtko dla Piotr Mikołajewski. Następnie Damian Kruczyk ukarany żółtą kartką za dyskusję z sędzią. Chwilę później Grzegorz Żytkiewicz strzelił z wolnego wysoko nad bramką.
90' Sędzia doliczył dwie minuty.
90' Strzał sprzed pola karnego Marcina Gołębiewskiego spokojnie złapał Michał Leszczyński.
89' Mocne wstrzelenie piłki w pole karne przez Michała Alancewicza, ale Patrycjusz Malanowski pewnie złapał futbolówkę.
86' Błękitni mogli wyjść na prowadzenie. Marcin Gołębiewski wpadł z piłką w pole karne, ale z dość ostrego kąta uderzył obok bramki.
84' Dośrodkowanie z rzutu rożnego Michała Alancewicza efektownym strzałem głową na bramkę próbował zamienić Erwin Sak, jednak górą w tej sytuacji był Patrycjusz Malanowski, bramkarz Błękitnych.
82' Z piętnastu metrów uderzał Erwin Sak, ale piłka przeleciała obok słupka.
77' Łukasza Szumskiego zmienił Erwin Sak. Więcej piłkarzy nie ma już na ławce rezerwowych Stomilu II, więc po raz kolejny w polu musi grać nominalny bramkarz. Jak na ironię Sak biega z dziesiątką...
76' Mocny strzał Patryka Czokały broni bramkarz Błękitnych.
72' Patryk Czokało zmienił Pawła Tomkiewicza.
69' Piotr Mikołajewski za Kamila Kosiorka.
68' Żółta kartka dla Kamila Kosiorka.
66' Szansę na zdobycie gola miał Marcin Gołębiewski, ale ponownie posłał piłkę nad poprzeczką.
59' Żółtą kartkę zobaczył Grzegorz Żytkiewicz za faul w środku pola.
58' Z dziesięciu metrów Adam Kapusta trafił w słupek.
48' Najlepsza okazja Stomilu w tym meczu. Po błędzie obrony Błękitnych Pasym przy piłce znalazł się Michał Alancewicz, odegrał do Bartłomieja Dudy, który zmarnował stuprocentową sytuację. Powinno być 0:1, a właściwie 1:0. W Pasymiu jednak wciąż bez goli.
46' W przerwie zmiana w Błękitnych, Marcin Kluczyk za Sławomira Forusia.
46' Początek drugiej połowy.
45' W Pasymiu dalej się nic nie dzieje, a doszła do nas niepotwierdzona informacja, że w końcu znaleziono piłkę po strzale Marcina Gołębiewskiego z trzeciej minuty. Szczęśliwy znalazca zostanie nagrodzony "uściskiem dłoni prezesa".
45' W Pasymiu przerwa. Przerwa też w Łodzi, Legnicy, Brzesku i Poznaniu. Na razie wyniki nie układają się po naszej myśli: Warta Poznań wygrywa z Kolejarzem Stróże 1:0 i ŁKS także prowadzi 1:0, tyle że z Zawiszą. Okocimski KS Brzesko przegrywa 1:2 z GKS-em Tychy, a w meczu drużyn z górnej części tabeli Miedź Legnica przegrywa 0:1 z Olimpią Grudziądz. Stomil na chwilę obecną znajduje się w strefie spadkowej.
45' Sędzia gwiżdże ostatni raz w pierwszej połowie. Przerwa!
40' Dośrodkowanie z rzutu wolnego Michała Alancewicza spadło na głowę Rafała Remisza, który oddał strzał prosto w bramkarza.
39' Żółtą kartkę zobaczył Bartosz Borawski.
37' Kontratak w wykonaniu Stomilu przerywa sędzia liniowy, pokazując pozycję spaloną Michała Alancewicza.
36' Zamieszanie pod bramką Stomilu, jednak bez żadnych konsekwencji.
31' Ładna akcja Stomilu, ze skrzydła dośrodkował Kapusta, piłka przeleciała przez całe pole karne, a zamykający akcję Kacper Nawrocki uderzył nad poprzeczką, mimo że miał sporo czasu, by spokojnie przymierzyć.
29' Groźna kontra Błękitnych przerwana przez Łukasza Szumskiego.
25' Zmiana w Błękitnych: Mateusz Kędzierski za Piotra Młotkowskiego.
25' Adam Kapusta wpadł w pole karne i z ostrego kąta uderzył nad poprzeczką.
20' Do rzutu wolnego na 17. metrze podszedł Michał Alancewicz, a piłka po jego strzale przeszła minimalnie obok słupka.
16' Idealne podanie Michała Alancewicza do Adama Kapusty, który zachowuje się jak paralityk i marnuje doskonałą okazję.
8' Bartłomiej Duda zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka poleciała pół metra nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Patrycjusza Malanowskiego.
6' Dośrodkowanie Michała Alancewicza z rzutu wolnego próbował wykończyć Paweł Tomkiewicz, ale trafił tylko w poprzeczkę.
5' Piotr Młotkowski ukarany żółtą kartką za przerwanie groźnej kontry Stomilu II. Faulowany był Paweł Tomkiewicz.
3' Dobra akcja Błękitnych Pasym, ale Marcin Gołębiewski z osiemnastu metrów uderzył wysoko nad bramką.
1' Zaczęli!
Do meczu pozostały tylko minuty, a na stadionie w Pasymiu z głośników leci "Koko koko Euro spoko"... Współczujemy wszystkim obecnym na stadionie kibicom, ale przede wszystkim to naszemu korespondentowi.
Oskar Osika jednak nie zagra... Na rozgrzewce odnowiła mu się kontuzja. Jego miejsce w wyjściowym składzie zajmie grający z numerem 11. Michał Alancewicz.
Błękitni Pasym zagrają w składzie: 12. Patrycjusz Malanowski - 6. Marcin Gołębiewski, 10. Sławomir Foruś, 18. Paweł Pietrzak, 19. Piotr Domżalski, 3. Piotr Młotkowski, 7. Michał Nosowicz, 9. Arkadiusz Foruś, 13. Bartosz Nosowicz, 17. Damian Kruczyk, 11. Kamil Kosiorek.
Pod znakiem zapytania z powodu urazu stał występ Oskara Osiki w meczu z Błękitnymi Pasym. Olsztyński obrońca podjął osobiście decyzję o graniu w dzisiejszym meczu.
Do meczu zostało jeszcze ok. 40 minut. Obecnie piłkarze przebywają w szatni, słuchając przedmeczowej odprawy trenera Michała Alancewicza.
Znamy już wyjściowy skład Stomilu II. Na boisku w Pasymiu od pierwszej minuty wybiegną: 25. Michał Leszczyński - 5. Oskar Osika, 24. Grzegorz Żytkiewicz, 3. Rafał Remisz, 4. Łukasz Szumski, 18. Bartosz Borawski, 6. Mateusz Mikulak, 9. Paweł Tomkiewicz, 16. Kacper Nawrocki, 17. Adam Kapusta, 21. Bartłomiej Duda.

W sobotę piłkarze Stomilu II Olsztyn w ramach 8. kolejki czwartej ligi zagrają w Pasymiu z Błękitnymi. "Biało-niebiescy" w tym meczu będą gospodarzem.

W związku z meczem sparingowym juniorów z reprezentacją Polski do lat 17. (rocznik 1996 i młodsi) druga drużyna będzie miała problem ze skompletowaniem składu. Postanowiono więc zgłosić do rozgrywek trenera Michała Alancewicza oraz będącego ostatnio trenerem Tęczy Biskupiec, wychowanka Stomilu - Grzegorza Żytkiewicza.

Początek meczu zaplanowano na godzinę 16:00. Wszystkich kibiców zapraszamy do pobliskiego Pasymia.