Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie

2011/2012 - IV liga Olsztyn
Stomil II Olsztyn 6:4 Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
2:0
14' Paweł Łukasik
35' (k) Paweł Łukasik
50' Paweł Łukasik
59' Tomasz Strzelec
65' Andrzej Mański
83' Wojciech Dubis
Bramki Grzegorz Bała 70'
Marcin Słupski 76'
Piotr Rybkiewicz (k) 85'
Sławomir Mówiński 90'
kartki Grzegorz Bała ż
Bramki Stomil II Olsztyn: 33. Erwin Sak - 14. Tomasz Strzelec, 4. Paweł Sędrowski, 5. Rafał Remisz (63, 87. Łukasz Buder), 3. Wojciech Dziemidowicz, 7. Kamil Bartosiewicz, 8. Igor Biedrzycki (63, 13. Andrzej Mański), 24. Daniel Michałowski (63, 9. Wojciech Dubis), 12. Karol Żwir, 11. Piotr Wypniewski, 10. Paweł Łukasik (63, 20. Patryk Nowak).
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie: 1. Andrzej Szreiber - 5. Artur Bober, 16. Przemysław Roszkowski, 10. Michał Piceluk (60, 14. Paweł Olszewski), 4. Radosław Pełka, 17. Grzegorz Bała, 2. Piotr Rybkiewicz, 9. Sławomir Mówiński, 19. Przemysław Józefowicz (83, 6. Artur Marcfeld), 8. Marcin Słupski, 18. Asem El-Shikh (60, 5. Jacek Elgert).
Szczegóły sędziował: Janusz Bogdanowicz (Elbląg).

Stomil II Olsztyn wygrał w spotkaniu 11. kolejki czwartej ligi z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie 6:4 (3:0). Trzy gole dla "biało-niebieskich" zdobył Paweł Łukasik, po jednym trafieniu dołożyli Tomasz Strzelec, Andrzej Mański i Wojciech Dubis.

"Biało-niebiescy" prowadzenie w meczu z Drwęcą objęli w 14. minucie gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Paweł Łukasik. Ten sam zawodnik 21 minut później strzelił drugą bramkę dla olsztynian. Tym razem Andrzeja Szreibera pokonał z rzutu karnego.

Pięć minut po przerwie Łukasik zdobył swojego trzeciego gola. W 59. minucie czwartą bramkę dla rezerw Stomilu strzelił Tomasz Strzelec. Sześć minut później olsztynianie prowadzili już 5:0. Gola dla podopiecznych Michała Alancewicz zdobył wprowadzony chwilę wcześniej Andrzej Mański.

W 70. minucie Drwęca strzeliła bramkę, Erwina Saka pokonał Grzegorz Bała. Sześć minut później goście zdobyli drugiego gola, na listę strzelców wpisał się Marcin Słupski. W 83. minucie Stomil II strzelił swojego szóstego gola, Szreibera pokonał Wojciech Dubis. Dwie minuty później padła kolejna bramka w meczu. Tym razem futbolówkę z siatki musiał wyciągać Sak, którego pewnym strzałem z "jedenastu" metrów pokonał Piotr Rybkiewicz. W ostatniej minucie gry Drwęca strzelił czwartego gola, tym razem do olsztyńskiej siatki trafił Sławomir Mówiński.

em, mmks

W niedzielę (9 października) o godzinie 14:00 kolejne spotkanie w czwartej lidze rozegrają rezerwy Stomilu Olsztyn. Tym razem ich rywalem będzie czwarta w tabeli Drwęca Nowe Miasto Lubawskie.

Trener "biało-niebieskich" Michał Alancewicz będzie miał do dyspozycji zawodników pierwszej drużyny, którzy nie zagrają w piątkowym meczu w Suwałkach, bądź na boisku pojawią się w krótkim wymiarze czasowym.

Do tej pory Stomil II w dziesięciu rozegranych spotkaniach zdobył 11 punktów i zajmuje jedenastą pozycję w tabeli. Najskuteczniejszym strzelcem "biało-niebieskich" jest Kamil Bartosiewicz (trzy bramki).

Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie przy al. Piłsudskiego.

Mecz sędziować będzie Janusz Bogdanowicz z Elbląga.