Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - Mamry Giżycko

2012/2013 - IV liga (13. kolejka) Olsztyn - boisko Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. Żytniej
21 października 2012 r.
godz. 14:00

Stomil II Olsztyn 3:0 Mamry Giżycko
1:0
44' Krzysztof Filipek
52' Dominik Kun
75' Kacper Nawrocki
ż Arkadiusz Mroczkowski kartki Kamil Czurak ż
Bramki Stomil II Olsztyn: 25. Michał Leszczyński - 17. Piotr Wypniewski (66, 4. Dawid Szymonowicz), 24. Arkadiusz Mroczkowski, 11. Robert Tunkiewicz, 3. Wojciech Dziemidowicz, 14. Piotr Łysiak, 9. Dominik Kun, 6. Patryk Kun (73, 25. Adam Kapusta), 26. Krzysztof Filipek (66, 20. Kacper Nawrocki), 7. Karol Żwir, 10. Paweł Łukasik (70, 5. Paweł Tomkiewicz).
Mamry Giżycko: 12. Adam Grażulewicz - 6. Piotr Reczek, 15. Przemysław Łapiński, 4. Michał Sadłos, 14. Patryk Mazurkiewicz (55, 2. Tomasz Gzyl), 3. Kamil Czurak, 8. Kamil Kamiński (83, 18. Karol Ryczkowski), 10. Krzysztof Koleśnik, 7. Grzegorz Bierć, 17. Grzegorz Kolaczuch (80, 11. Rafał Panaś), 9. Krzysztof Kwiatkowski (65, 13. Krystian Wiszniewski).
Szczegóły sędziował: Krzysztof Kapela (Orneta).
widzów: 60.

Piłkarze Stomilu II Olsztyn planowo wygrali ligowe spotkanie. Planowo, ale nie pewnie. Szczególnie słabo zespół grał w pierwszej połowie meczu.

Pierwszą bramkę Stomil II strzelił dopiero pod koniec pierwszej połowy. Piłkę ze skrzydła dośrodkowywał Patryk Kun, a główką strzelał Karol Żwir, jednak jego strzał odbił Adam Grażulewicz. Na szczęście wobec dobitki Krzysztofa Filipka był już bezradny. Wcześniej oczywiście mogliśmy zdobyć bramki, ale zawodnicy z Olsztyna razili nieskutecznością. Po przerwie podopieczni Michała Alancewicza dorzucili jeszcze dwie bramki (Dominik Kun oraz Kacper Nawrocki - red.) i skromnie zgromadzona publiczność mogła cieszyć się ze zwycięstwa rezerw Stomilu Olsztyn.

- Mieliśmy przewagę przez cały mecz. Mamry dobrze broniły się w pierwszej połowie. Głęboko cofnęły się na własną połowę. My atakowaliśmy, ale nie mieliśmy pomysłu, żeby rozrzedzić tę ich obronę. Dopiero w 45. minucie przeprowadziliśmy ładną akcję oskrzydlającą i zdobyliśmy bramkę. Wcześniej za dużo graliśmy w środku, notowaliśmy zbyt dużo niewymuszonych strat. Generalnie to było łatwe zwycięstwo - powiedział po meczu Michał Alancewicz, trener Stomilu II Olsztyn.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 18:26:09

90' Koniec meczu, 3:0 dla Stomilu II.
75' 3:0 dla Stomilu! Bramka Kacpra Nawrockiego!
73' Adam Kapusta zmienia Patryka Kuna.
71' Do wejścia szykuje się Adam Kapusta.
70' Za Pawła Łukasika wchodzi Paweł Tomkiewicz.
69' Arkadiusz Mroczkowski wraca na boisko.
67' Poza boiskiem opatrywany jest Arkadiusz Mroczkowski, który dostał uderzenie od rywala wyprostowaną nogą. Sędzia udawał, że nie widzi faulu.
66' Podwójna zmiana w Stomilu. Wchodzą Dawid Szymonowicz i Kacper Nawrocki. Zeszli Krzysztof Filipek i Piotr Wypniewski.
57' Rajd Dominika Kuna (minął trzech rywali) zakończony niecelnym podaniem do Krzysztofa Filipka, który wyszedłby na czystą pozycję.
52' Dominik Kun podwyższa na 2:0. W zamieszaniu w polu karnym oddał silny strzał, piłka przeleciała po palcach interweniującego Adama Grażulewicza i wpadła do siatki.
51' Mamry miały świetną okazję do wyrównania, jednak strzał Krzysztofa Kwiatkowskiego z 11 metrów z kłopotami obronił Michał Leszczyński.
46' Rozpoczęła się druga połowa.
45' Po pierwszej połowie chyba naprawdę niektórzy żałują, że nie poszli do kościoła. Na Dajtkach wieje nudą z boiska, a msza właśnie by się kończyła.
45' Mamry Giżycko wznowiły od środka i sędzia od razu zakończył pierwszą połowę meczu.
44' Wymęczone 1:0 dla Stomilu. Piłkę ze skrzydła dośrodkowywał Patryk Kun, a główką strzelał Karol Żwir, jednak jego strzał odbił Adam Grażulewicz. Na szczęście wobec dobitki Krzysztofa Filipka był już bezradny.
43' Zamieszanie w polu karnym gości, Paweł Łukasik odegrał na szósty metr do Karola Żwira, który z całej siły p... wysoko nad bramką kopnął.
40' Żółta kartka dla Arkadiusza Mroczkowskiego za podcięcie rywala.
38' Rzut wolny 25 metrów od bramki, do piłki podszedł Paweł Łukasik, ale strzelił nad poprzeczką.
22' Wrzutka Karola Żwira ponownie do nikogo.
10' Strzał Pawła Łukasika z osiemnastu metrów okazał się zbyt lekki i bez problemu złapał go Adam Grażulewicz.
6' Karol Żwir wpadł w pole karne, ale jego podania nie wykorzystał żaden z kolegów.
1' Zaczęli!
Piłkarze po wyjściu na boisko przywitali się z kibolami! Do boju OKS!
Piłkarze zeszli do szatni, za kilka minut rozpocznie się mecz.
Żeby utrzymać kontakt ze ścisłą czołówką, Stomil II musi dzisiaj wygrać. Bezpośredni rywale w walce o czołówkę grali wczoraj; Pisa Barczewo i GKS Wikielec zdobyły komplet punktów po wygranych u siebie (odpowiednio 7:3 z Zatoką Braniewo i 1:0 z DKS-em Dobre Miasto), natomiast w Gołdapi poległ Znicz Biała Biska, przegrywając z tamtejszą Romintą 4:1.
Stomil II w tabeli zajmuje 6. miejsce, a cztery oczka niżej są dzisiejsi goście - Mamry Giżycko.
Mamry: 12. Adam Grażulewicz - 6. Piotr Reczek, 15. Przemysław Łapiński, 4. Michał Sadłos, 2. Tomasz Gzyl, 3. Kamil Czurak, 8. Kamil Kamiński, 10. Krzysztof Koleśnik, 7. Grzegorz Bierć, 17. Grzegorz Kolaczuch, 9. Krzysztof Kwiatkowski.
Stomil II: 25. Michał Leszczyński - 11. Piotr Wypniewski, 24. Arkadiusz Mroczkowski, 11. Robert Tunkiewicz, 3. Wojciech Dziemidowicz, 14. Piotr Łysiak, 9. Dominik Kun, 6. Patryk Kun, 26. Krzysztof Filipek, 7. Karol Żwir, 10. Paweł Łukasik.
Znamy składy obydwu drużyn.
Mamy nadzieję, że pogoda dzisiaj dopisuje do grania w piłkę, chociaż jest niedziela, czternasta i zamiast biegać po boisku wielu pewnie wolałoby pójść do kościoła. My też, ale z obowiązku prowadzimy tę relację, której pewnie i tak nikt nie czyta.
Piłkarze są już na rozgrzewce.
W klawisze dzisiaj znowu klepie Komentator. Na boisku na Dajtkach zameldował się już nasz korespondent. Jeszcze pół godziny do meczu Stomil II - Mamry Giżycko. Olsztyńscy kibice liczą na komplet punktów rezerw, bo wczoraj pierwsza drużyna nie popisała się w spotkaniu z Miedzią Legnica.

Piłkarze Stomilu II Olsztyn w najbliższą sobotę zagrają ligowe spotkanie z Mamrami Giżycko.

Każdy inny wynik niż zwycięstwo Stomilu II Olsztyn będzie można uznać za sporą niespodziankę. Piłkarze rezerw zostaną wzmocnieni piłkarzami, którzy w spotkaniu z Miedzą Legnica usiądą na ławce rezerwowych.