Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - Polonia Iłowo

Stomil II pewnie wygrał z Polonią Iłowo. Gol Erwina Saka!

2012/2013 - IV liga (2. kolejka) Olsztyn (Szkoła Podstawowa nr 18)
Stomil II Olsztyn 4:0 Polonia Iłowo
1:0
38' (k) Arkadiusz Mroczkowski
58' Arkadiusz Mroczkowski
80' Mateusz Musiński
89' Erwin Sak
Bramki
ż Wojciech Dziemidowicz
ż Wojciech Dubis
ż Oskar Osika
kartki Krzysztof Mankiewicz ż
Bramki Stomil II Olsztyn: 25. Michał Leszczyński - 24. Oskar Osika (85, 15. Erwin Sak), 2. Adrian Żukiewicz, 26. Rafał Remisz, 12. Wojciech Dziemidowicz - 9. Wojciech Dubis, 7. Arkadiusz Mroczkowski, 16. Bartosz Bartkowski (67, 27. Mateusz Mikulak), 6. Dawid Szymonowicz (69, 17. Andrzej Jaroń), 11. Patryk Kun - 13. Mateusz Musiński.
Polonia Iłowo: 1. Krzysztof Mankiewicz - 14. Kamil Kwańsniewski, 18. Patryk Orzechowski, 11. Łukasz Kruszyński, 3. Damian Lewkowicz, 9. Sylwester Pieckowski (63, 5. Mariusz Popiołek), 7. Krzysztof Świątkowski (63, 4. Karol Ernest), 16. Marcin Kwaśniewski, 17. Dawid Gajewski (75, 13. Krzysztof Pieckowski), 15. Damian Orzechowski, 6. Cezary Jakim (75, 10. Piotr Dunajski).
Szczegóły sędziował: Tomasz Grysz (Iława).

Piłkarze Stomilu II Olsztyn wygrali w spotkaniu 2. kolejki czwartej ligi z Polonią Iłowo 4:0 (1:0). Dwie bramki dla "biało-niebieskich" zdobył Arkadiusz Mroczkowski, po jednej Mateusz Musiński oraz... Erwin Sak.

W pierwszej połowie na boisku przeważali piłkarze rezerw Stomilu Olsztyn. W 15. minucie Bartosz Bartkowski z bliskiej odległości strzelił wprost w bramkarza gości. Później swoich szans próbowali m.in. Arkadiusz Mroczkowski oraz Mateusz Musiński, ale nie udało im się skierować futbolówki do bramki rywali. W 37. minucie piłka po strzale Dawida Szymonowicza trafiła w poprzeczkę. Chwilę później Stomil II zdobył gola, "jedenastkę" pewnie na bramkę zamienił Arkadiusz Mroczkowski.

Po zmianie stron "biało-niebiescy" nie przestali dominować na boisku. Najpierw w 55. minucie Krzysztof Mankiewicz wybił piłkę na rzut różny po strzale głową Rafała Remisza. Trzy minuty później Arkadiusz Mroczkowski wygrał pojedynek biegowy z rywalem, znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę w meczu. W 72. minucie futbolówką uderzona z rzutu wolnego przez Andrzeja Jaronia trafiła w poprzeczkę. Dziesięć minut przed końcem spotkania trzeciego gola dla olsztynian zdobył Mateusz Musiński.

W 85. minucie na boisku w drużynie Stomilu pojawił się Erwin Sak. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby wszedł do bramki, tym razem wobec kontuzji pleców Oskara Osiki musiał zagrać w polu. Grający jako wysunięty napastnik Sak na minutę przed końcem gry ustalił wynik meczu na 4:0. Zawodnik wygrał pojedynek z zawodnikiem gości i pewnie pokonał Mankiewicza.

- Tylko przez pierwsze 15. minut spotkanie było wyrównane. Później zdecydowanie przeważaliśmy. Mogliśmy strzelić dzisiaj więcej bramek. Zabrakło jednak u nas trochę skuteczności. Oskar Osika doznał kontuzji pleców, dlatego wpuściłem na boisko Erwina Saka (więcej zawodników na ławce rezerwowych nie było - red.) - mówił po meczu Michał Alancewicz, trener Stomilu II Olsztyn.

mmks

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 06:23:42

90+4' Koniec spotkania. Stomil II wygrał 4:0 z Polonią Iłowo.
90' Spotkanie potrwa o cztery minuty dłużej.
89' GOOL! Erwin Sak wygrał pojedynek z obrońcą i w sytuacji sam na sam strzelił bramkę na 4:0.
85' Niecodzienna sytuacja. Erwin Sak (bramkarz) musiał wejść w pole. Zmienił kontuzjowanego Oskara Osikę.
80' GOOL! Szybka kontra Stomilu II i Matusz Musiński strzela trzecią bramkę dla gospodarzy.
77' Z powodu kontuzji boisko opuścił Oskar Osika. Zastąpi go... Erwin Sak.
72' Andrzej Jaroń z rzutu wolnego trafia w poprzeczkę.
69' Andrzej Jaroń wszedł za Dawida Szymonowicza.
68' Do wejścia gotowy Andrzej Jaroń.
67' Zmiana w Stomilu II. Mateusz Mikulak zmienił Bartosza Bartkowskiego.
63' Podwójna zmiana w Polonii Iłowo. Na boisko weszli: Karol Ernest oraz Mariusz Popiołek. Zeszli Krzysztof Świątkowski oraz Sylwester Pieckowski.
60' Oskar Osika ukarany żółtą kartką.
58' GOOL! Arkadiusz Mroczkowski wygrał pojedynek biegowy z obrońcą Polonii i znalazł się sam na sam z bramkarze. Pewnie posłał piłkę do siatki.
55' Rafał Remisz główkuje. Bramkarz wybija na rzut rożny.
49' Polonia Iłowo domaga się rzutu karnego. Mają ku temu duże podstawy.
47' Mateusz Musiński blisko zdobycia drugiej bramki.
46' Początek drugiej połowy spotkania.
45' Koniec pierwszej połowy spotkania. Stomil II Olsztyn prowadzi 1:0.
45' Żółtą kartkę otrzymał Wojciech Dubis.
42' Wojciech Dubis trafia z główki do bramki. Sędzia liniowy dopatrzył się spalonego.
38' GOOL! Karnego pewnie wykonał Arkadiusz Mroczkowski.
38' Rzut karny dla Stomilu II.
37' Dawid Szymonowicz w idealnej sytuacji trafia w poprzeczkę.
33' Mateusz Musiński za lekko uderzył z woleja. Kolejna zmarnowana sytuacja.
30' Wojciech Dziemidowcz ukarany żółtą kartką.
29' Arkadiusz Mroczkowski uderza z daleka, ale za słabo, żeby pokonać bramkarza.
28' Kolejna zmarnowana sytuacja bramkowa! Powinno być już 1:0 dla Stomilu II.
26' Stomil II przeważa, jednak nie jest wstanie pokonać bramkarza Polonii Iłowo.
15' Stomil II zmarnował idealną sytuację bramkową. Z bliskiej odległości Bartosz Bartkowski trafił prosto w bramkarza.
15' Po pierwszych 15 minutach na Dajtkach bez bramek.
12' Ładny strzał Dawida Szymonowicza. Piłkarz zdecydował się oddać strzał z 25 metrów. Dobra obrona Krzysztofa Mankiewicza, bramkarza gości.
5' Spotkanie wyrównane. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie jeszcze idealnej sytuacji bramkowej.
1' 14:08, początek spotkania.
Dzisiaj drużynę rezerw wzmocniło dwóch zawodników pierwszej drużyny - bramkarz Michał Leszczyński oraz obrońca Rafał Remisz. Obaj nie zmieścili się w osiemnastce meczowej na mecz z Łódzkim Klubem Sportowym, który o godzinie 17:00 rozpocznie się w Łodzi. Niestety nie zobaczą go olsztyńscy kibice.

Jutro (15 sierpnia) o godzinie 14:00 na sztucznym boiksu na Dajtkach piłkarze rezerw Stomilu Olsztyn w ramach 2. kolejki drugiej ligi zagrają z Polonią Iłowo.

Drużynę podczas tego meczu będzie wspierało dwóch zawodników z pierwszej drużyny - bramkarz Michał Leszczyński oraz obrońca Rafał Remisz.

Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce drużyna prowadzona przez trenerów Michała Alancewicza oraz Adama Łopatko wygrała z DKS-em Dobre Miasto 1:0. Nasi środowi rywale z kolei ulegli Pisie Barczewo 2:3 (obie bramki dla Polonii zdobył Daniel Orzechowski).

Dwie godziny przed meczem rezerw, rówież na boisku na Dajtkach, odbędzie się spotkanie w lidze wojewódzkiej juniorów młodszych pomiędzy Stomilem i Stomilem II. Wszystkich kibiców zapraszamy również do obejrzenia tego spotkania.