Relacja z meczu Stomil II Olsztyn - Start Nidzica

2013/2014 - IV liga (2. kolejka) Olsztyn - boisko ze sztuczną nawierzchnią na Dajtkach
14 sierpnia 2013 r.
godz. 15:00

Stomil II Olsztyn 4:0 Start Nidzica
2:0
24' Piotr Wypniewski
36' Piotr Łysiak
62' Paweł Tomkiewicz
75' Piotr Łysiak
kartki Rafał Bróździński ż
Paweł Napiórkowski ż
Bramki Stomil II Olsztyn: 1. Michał Przyborowski - 18. Wiktor Abramczyk (65, 2. Mateusz Jurczak), 15. Adrian Żukiewicz (46, 77. Tomasz Aziewicz), 23. Arkadiusz Koprucki, 21. Arkadiusz Mroczkowski - 31. Patryk Kun, 55. Piotr Łysiak, 24. Dawid Szymonowicz, 27. Paweł Tomkiewicz, 8. Dariusz Gawryś (77, 14. Paweł Grela) - 11. Piotr Wypniewski (58, 19. Patryk Nowak).
Start Nidzica: 12. Damian Dąbrowski - 13. Paweł Napiórkowski (75, 19. Adrian Roczeń), 10. Mateusz Karwacki, 8. Rafał Wawrzyniak (75, 18. Tomasz Perwejnis), 16. Rafał Rzepczyński, 3. Mateusz Dymarczyk, 11. Kamil Michalski (68, 2. Piotr Rzepczyński), 17. Michał Korzeniewski, 5. Piotr Pilipienko, 7. Rafał Bróździński, 6. Rafał Ławicki.
Szczegóły sędziował: Paweł Brzeziński (Elbląg).
widzów: 32.

Dwie bramki dla "biało-niebieskich" zdobył Piotr Łysiak. Po jednym trafieniu dołożyli Piotr Wypniewski i Paweł Tomkiewicz.

Piłkarze Stomilu II Olsztyn w takim składzie nie mieli prawa stracić punktów. Od początku meczu "Biało-niebiescy" opanowali środek boiska i kwestią czasu było to kiedy padnie pierwsza bramkę.

Na prowadzenie olsztyński zespół wyprowadził w 24 minucie Piotr Wypniewski. Kun idealnie dośrodkował piłkę z lewej strony boiska wprost na głowę Wypniewskiego, który strzałem w bliższy róg umieścił ją w siatce. 12 minut później było już 2:0. Indywidualną akcję przeprowadził Tomkiewicz, wpadł w pole karne, uderzoną przez niego piłkę wybił bramkarz, dopadł do niej Łysiak i umieścił w bramce.

W drugiej połowie skromnie zgromadzona publiczność zobaczyła dwie bramki. Przy 3:0 Łysiak zagrał do Tomkiewicza, ten wpadał w pole karne, ograł bramkarza i skierował piłkę do bramki. Wynik meczu ustalił pięknym strzałem Piotr Łysiak. Pomocnik Stomilu pokonał bramkarza Startu bezpośrednio z rzutu wolnego. Dla tej bramki warto było się wybrać w środę na olsztyńskie Dajtki.

- Zagraliśmy dzisiaj przyzwoite spotkanie mimo tego sztucznego boiska, które jest nie najlepszej jakości oraz silnie wiejącego wiatru. Kilka składnych, fajnych akcji udało się nam stworzyć. Chłopacy przyzwoicie zagrali i przez cały mecz mieliśmy przewagę - powiedział po meczu Adam Łopatko, trener Stomilu II Olsztyn.

Już w najbliższą sobotę piłkarze Stomilu II Olsztyn zagrają w Gołdapi z Romintą.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 14:20:45

90' Koniec, 4:0. Stomil II na chwilę obecną liderem tabeli.
77' Ostatnia zmiana w Stomilu. Grela wszedł za Gawrysia.
75' Pomocnik Stomilu pokonał bramkarza gości strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego.
75' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL - ŁYSIAK! 4:0.
65' Jurczak w miejsce Abramczyka, trzecia zmiana w Stomilu.
62' Kontra Stomilu, Łysiak do Tomkiewicza, ten wpada w pole karne, ogrywa bramkarza i kieruje piłkę do bramki.
62' GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL - TOMKIEWICZ. 3:0.
58' Nowak za Wypniewskiego.
53' Kolejna sytuacja Wypniewskiego, tym razem w sytuacji sam na sam był gorszy od golkipera gości.
49' W pierwszej połowie mecz oglądały 32 osoby, teraz rozpadał się deszcz, więc kibice się... ewakuowali :).
49' Wypniewski uderzał głową, ale broni bramkarz.
46' Aziewicz w miejsce Żukiewicza.
46' Początek drugiej połowy.
45' Ostatni gwizdek Pawła Brzezińskiego w pierwszej połowie. Stomil II prowadzi do przerwy w meczu 2. kolejki IV ligi ze Startem Nidzica 2:0.
40' Kun strzelał za słabo i bramkarz gości pewnie łapie piłkę.
36' Indywidualną akcję przeprowadził Tomkiewicz, wpadł w pole karne, uderzoną przez niego piłkę wybił bramkarz, dopadł do niej Łysiak i umieścił w bramce.
36' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL - ŁYSIAK! 2:0.
24' Kun idealnie dośrodkował piłkę z lewej strony boiska wprost na głowę Wypniewskiego, który strzałem w bliższy róg umieścił ją w siatce.
24' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL - PIO! 1:0.
22' Żółtą kartką ukarany Rafał Bróździński.
19' Teraz okazja Stomilu. Tomkiewicz znalazł się w dobrej sytuacji, został jednak zablokowany przez zawodnika gości i golkiper z Nidzicy pewnie łapie futbolówkę.
17' Dobra okazja Startu. Napiórkowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Przyborowskim, jednak tak nieudolnie go lobował, że piłka wyleciała poza boisko.
12' Akcja Startu, Przyborowski interweniuje i jest faulowany na trzecim metrze, rzut wolny.
9' Łysiak z rzutu wolnego strzela prosto w mur. Nadal bez bramek.
8' Zespołowa akcja Stomilu, piłka w polu karnym trafia do Gawrysia, jednak ten nie potrafi pokonać bramkarza rywali.
1' Nakładka Żukiewicza.
1' 15:03 - początek spotkania.
Znamy już składy obu drużyn. W "biało-niebieskich" zagrają m.in. Piotr Łysiak oraz Arkadiusz Koprucki, na ławce Tomasz Aziewicz.
W pierwszym meczu rundy jesiennej piłkarze Startu Nidzica przegrali na własnym boisku z rezerwami Olimpii Elbląg 0:1. Drużynę od nowego sezonu prowadzi Bartosz Kruszel, który na stanowisku trenerskim zastąpił Sylwestra Czereszewskiego.
14:05 - nasz korespondent właśnie dotarł na Dajtki. Na razie na obiekcie Szkoły Podstawowej nr 18 cisza i spokój. Pojawili się sędziowie tego spotkania - Paweł Brzeziński wraz z asystentami.

Piłkarze Stomilu II Olsztyn już w najbliższą środę rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Do Olsztyna przyjedzie Start Nidzica.

Początek meczu na Dajtkach o godzinie 15:00. Dlaczego nie o 17 zapytaliśmy w klubie? - Ponieważ boisko w środę o 17 jest zajęte od dłuższego czasu - ucina Andrzej Biedrzycki, dyrektor sportowy Stomilu Olsztyn.