Stomil II Olsztyn wygrał z Huraganem Morąg. Fot. Tomasz Abłam

Stomil II wygrał z Huraganem Morąg w 1/4 WPP

18.07.20 20:40   kot   5

Podopieczni Pawła Głowackiego awansowali do półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski dzięki zwycięstwu w rzutach karnych z Huraganem Morąg. Bramki dla Stomilu zdobyli Szymon Rak i Hubert Szramka, a dla Huraganu Piotr Łysiak i Rafał Maćkowski.

Stomil II Olsztyn 2:2 (2:1, pd. 2:2, k. 11:10) Huragan Morąg

Szymon Rak 31, Hubert Szramka 37 - Piotr Łysiak 9, Rafał Maćkowski 63.

0:1 Huragan #10, 1:1 Szymon Rak, (1:1 Huragan #11 - Kanclerz obronił), 2:1 Hubert Szramka, 2:2 Huragan #9, (2:2 Jan Dziemidowicz - bramkarz obronił), 2:3 Huragan #20, 3:3 Łukasz Borkowski, 3:4 Huragan #3, 4:4 Maciej Serbintowicz, 4:5 Huragan #19, 5:5 Sebastian Puszkar, 5:6 Huragan #18, 6:6 Jakub Brdak, 6:7 Huragan #8, 7:7 Mateusz Szenfeld, 7:8 Huragan #14, 8:8 Szymon Dowgiałło, 8:9 Huragan #25, 9:9 Łukasz Sadowski, 9:10 Huragan #12, 10:10 Jakub Kanclerz, (10:10 Huragan #10 - obok bramki), 11:10 Szymon Rak.

Stomil II Olsztyn: 92. Jakub Kanclerz - 4. Szymon Dowgiałło, 7. Sebastian Puszkar, 8. Maciej Serbintowicz, 9. Kacper Walendykiewicz (63, 18. Jakub Brdak), 15. Jan Dziemidowicz, 19. Kacper Grzeszczyk (63, 99. Łukasz Borkowski), 22. Hubert Świder (95, 21. Mateusz Szenfeld), 66. Łukasz Sadowski, 71. Hubert Szramka, 73. Szymon Rak.

Wynik meczu otworzył w 9. minucie spotkania Piotr Łysiak, strzelając bramkę dającą prowadzenie morąskiemu zespołowi. W 30. minucie do wyrównania doprowadził Szymon Rak. Napastnik, który wiosnę spędził w Hutniku Kraków, wykorzystał nieporadność obrońców Huraganu, prostym zwodem minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Jeszcze przed przerwą prowadzenie objęły rezerwy Stomilu. Mocne wstrzelenie piłki przez Sebastiana Puszkara zostało wybite przez obrońców, ale futbolówka wpadła pod nogi Huberta Szramki, który ładnie przymierzył i przy odrobinie szczęścia strzelił gola. Dwie minuty później mógł być jednak remis, gdy Huragan trafił w poprzeczkę, a dobitka wpadła do bramki Stomilu, jednak sędzia dopatrzył się spalonego.

Po godzinie gry zakotłowało się pod bramką Stomilu. Najpierw sytuację sam na sam obronił Jakub Kanclerz, wybijając piłkę na rzut rożny. Po nim znowu olsztyński młody bramkarz ratował skórę swoim kolegom, efektownie broniąc strzał głową rywala. Kilka minut później Rafał Maćkowski strzałem głową doprowadził jednak do wyrównania.

W pierwszej i drugiej części dogrywki Huragan stworzył sobie po jednej dogodnej okazji do zdobycia gola, jednak tutaj znowu obronną ręką wychodził dobrze dysponowany dzisiaj Kanclerz.

Mecz rozstrzygnął się w rzutach karnych, gdzie lepsi okazali się olsztynianie. Mecz rozstrzygnął się w 12. serii rzutów karnych, a decydujący strzał na wagę awansu oddał Rak.

Stomil II w półfinale może zagrać z kimś z trójki: Concordia Elbląg, Sokół Ostróda i Znicz Biała Piska.

Tagi: Stomil II Olsztyn, Huragan Morąg, Wojewódzki Puchar Polski