Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Jagiellonia Białystok

godz. 14:00

Stomil Olsztyn 0:1 Jagiellonia Białystok
0:1
Bramki Adam Dźwigała 39'
Bramki Stomil Olsztyn: (I połowa) 82. Dawid Mieczkowski - 18. Janusz Bucholc, 4. Dawid Kucharski, 23. Arkadiusz Koprucki, 27. Marcin Warcholak - 10. Piotr Darmochwał, 16. Dawid Szymonowicz, 21. Łukasz Jegliński, 24. Karol Żwir (31, 14. Piotr Łysiak), 5. Yasuhiro Katō - 9. Tomasz Bzdęga. (II połowa) 29. Michał Przyborowski - 2. Adrian Korzeniewski, 87. Arkadiusz Czarnecki, 3. Michał Trzeciakiewicz, 15. Piotr Głowacki - 8. Michał Miller, 7. Paweł Głowacki, 14. Piotr Łysiak (61, 95. Patryk Kun), 55. Grzegorz Lech, 13. Patryk Gondek - 77. Paweł Łukasik.
Jagiellonia Białystok: Krzysztof Baran - Filip Modelski (46 Adam Waszkiewicz), Ugochukwu Ukah, Martin Baran, Jakub Tosik (76 Emil Gajko) - Joel Perovuo, Sebastian Rajalakso (66 Ermin Seratlić), Adam Dźwigała (71 Przemysław Mystkowski), Bekim Balaj (71 Bartosz Giełażyn), Dani Quintana (46 Michał Pawlik) - Mateusz Piątkowski (46 Roberts Savaļnieks).
Szczegóły

W swoim drugim spotkaniu sparingowym piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali z ekstraklasową Jagiellonią Białystok 0:1 (0:1).

Zwycięskiego gola białostoczanie zdobyli w 39. minucie, kiedy to Adam Dźwigała po dobrym podaniu od Jakuba Tosika pokonał Dawida Mieczkowskiego. W Stomilu swoją sytuację miał m.in. Tomasz Bzdęga, jednak uderzył nad bramką. Z kolei strzał Patryka Gondka obronił Krzysztof Baran. W ostatnich pięciu minutach "biało-niebiescy" mieli wyraźną przewagę, jednak nie potrafili jej wykorzystać i choćby doprowadzić do remisu.

Trener Adam Łopatko po raz kolejny sprawdzał Patryka Gondka (Płomień Ełk), Adriana Korzeniewskiego (Concordia Elbląg), Michała Millera (MKS Korsze) oraz Michała Trzeciakiewicza (brak klubu). Ten ostatni zagrał w drugiej połowie na środku obrony.

- Wypadliśmy bardzo przyzwoicie na tle drużyny z Ekstraklasy. Wyglądało to dobrze mimo niekorzystnego wyniku. W pierwszej połowie Jagiellonia Białystok miała dobre dziesięć minut i zakończyło się to stratą bramki. Pogubiliśmy się taktycznie, szczególnie boczni pomocnicy. W pierwszej połowie to Jagiellonia grała z wiatrem, a w drugiej my. I miało to przełożenie na sytuacje, bo mieliśmy kilka. Bramki mogli strzelić Patryk Kun, Patryk Gondek czy Michał Miller - mówi Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn.

em, mmks

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 13:23:27

90' KONIEC! Tym razem przegrywamy z Jagiellonią Białystok 0:1.
85' Na środku obrony dzisiaj obok Czarneckiego gra Trzeciakiewicz.
83' W drużynie Stomilu w dalszym ciągu do gry nie są gotowi bramkarze Piotr Skiba i Michał Leszczyński. Ten pierwszy jednak znajdzie się w kadrze drużyny, która w sobotę rozpocznie zgrupowanie w Jarocinie.
82' Jagiellonia w przeciągu drugiej połowy dokonała siedmiu zmian, co pewnie ma trochę wpływ na sytuację na boisku, póki co trochę lepiej prezentuje się Stomil, wynik jednak bez zmian.
75' Piętnaście minut do końca meczu, wynik pozostaje bez zmian.
69' Obraz gry nie ulega zmianie, spotkanie nadal wyrównane, olsztynianie w drugiej połowie prezentują się trochę lepiej niż w pierwszej części.
61' Kun zmienia Łysiaka.
55' Wynik na razie bez zmian, Stomil przegrywa z Jagiellonią 0:1.
46' Początek drugiej połowy.
45' W drugiej połowie w Stomilu dojdzie do dziesięciu zmian. Na boisku zostaje tylko Łysiak, który w 31. minucie zmienił Żwira. Na ławce rezerwowych pozostaje już tylko Kun.
45' Koniec pierwszej połowy spotkania. Po 45 minutach Stomil przegrywa z ekstraklasową Jagiellonią 0:1.
39' GOL - Adam Dźwigała. Jagiellonia zdobyła gola po szybkiej kontrze, Jakub Tosik podał do Adama Dźwigały, który nie miał problemów z pokonaniem Dawida Mieczkowskiego.
36' Nadal bez bramek, spotkanie wyrównane, w drużynie Stomilu swoją sytuację miał Tomasz Bzdęga, jednak uderzył nad bramką.
31' Za Żwira wszedł Łysiak.
19' Do tej pory celny strzał na bramkę oddali tylko raz gracze z Ekstraklasy, w jednej z sytuacji Martin Baran z trzech metrów nie trafił w światło bramki. Stomil próbował dwukrotnie, ale niecelnie - m.in. Yasuhiro Katō trafił z rzutu wolnego z około 35 metrów w mur.
10' Kolejne pięć minut i nadal brak emocji. Gra toczy się głównie w środku pola, Stomil miał swoją jedną sytuację, ale po dośrodkowaniu Marcina Warcholaka, nikt z olsztyńskich piłkarzy nie potrafił zagrozić Krzysztofowi Baranowi.
5' Pięć minut gry za nami, na razie żadna z drużyn nie stworzyła sobie bramkowej sytuacji.
1' Początek meczu we Władysławowie. DO BOJU STOMIL!

We wtorek (21 stycznia) o godzinie 14:00 we Władysławowie na Stadionie Lekkoatletycznym COS OPO Cetniewo piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrają kolejne spotkanie sparingowe. Ich rywalem będzie ekstraklasowa Jagiellonia Białystok.

Białostoczanie rozegrali do tej pory trzy spotkania kontrolne i wszystkie z nich wygrali. Najpierw 3:1 z Gryfem Wejherowo, następnie 4:1 z Kaszubią Kościerzyna oraz w ostatnim spotkaniu 2:0 z Arką Gdynia.

W sparingu ze Stomilem w Jagiellonii nie wystąpi Dawid Plizga, który obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski. W olsztyńskiej drużynie będą gotowi do gry młodzieżowcy, którzy w sobotę nie pojawili się na boisku z racji studniówki.