Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Kolejarz Stróże

godz. 17:00

Stomil Olsztyn 2:3 Kolejarz Stróże
1:0
14' Paweł Piceluk
53' Paweł Baranowski
Bramki 38' Marcin Stefanik
59' Kamil Kurowski
80' Kamil Nitkiewicz
Adam Giesa ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 3. Rafał Remisz, 5. Paweł Baranowski, 27. Kamil Hempel - 13. Dominik Kun (67 9. Łukasz Suchocki), 31. Michał Glanowski (74 77. Paweł Łukasik), 21. Łukasz Jegliński, 55. Grzegorz Lech, 6. Paweł Kaczmarek - 11. Paweł Piceluk.
Kolejarz Stróże: 2. Marcin Zarychta - 13. Witold Cichy, 10. Krzysztof Markowski, 5. Dawid Szufryn, 6. Kamil Nitkiewicz - 2. Rafał Pietrzak (71, 8. Adam Giesa), 23. Cheikh Niane (46, 11. Łukasz Bocian), 7. Marcin Stefanik, 14. Marcin Adamek (57, 21. Kamil Kurowski), 27. Janusz Wolański - 19. Maciej Kowalczyk.
Szczegóły sędziował: Erwin Paterek (Lublin).
widzów: 1100.

Walczący o utrzymanie w pierwszej lidze Stomil Olsztyn przegrał ważne spotkanie na własnym stadionie. Mimo, że "biało-niebiescy" dwukrotnie obejmował prowadzenie, to Kolejarz Stróże wygrał w Olsztynie 3:2.

Przed spotkaniem minutą ciszy uczciliśmy pamięć Patryka Hermana, młodego piłkarza i wiernego kibica Stomilu. Patryk długo walczył z chorobą nowotworową, zmarł dziś nad ranem.

PATRYK HERMAN - NA ZAWSZE W NASZEJ PAMIĘCI!

Mecz bardzo dobrze ułożył się dla olsztyńskiej drużyny. Na prowadzenie podopieczni Zbigniewa Kaczmarka wyszli po strzale Pawła Piceluka. Olsztyński napastnik dobrze wykończył rzut rożny egzekwowany przez Pawła Kaczmarka. Warto zaznaczyć, że Stomil rożnego wywalczył po ładnym rajdzie lewą stroną Kamila Hempela. Niestety "biało-niebiescy" nie dowieźli prowadzenia do przerwy. Z lewej strony w pole karne wpadł Marcin Stefanik i oddał strzał. Piłkę z linii próbował jeszcze wybić Hempel, ale niestety się nie udało. Jeszcze przy stanie 1:0 powinniśmy prowadzić dwiema bramkami. W idealnej sytuacji Lech odegrał do Kuna, a pomocnik Stomil strzelił mocno niecelnie.

Po przerwie Stomil ruszył do ataków. Druga bramka padła znowu po stałym fragmencie. Paweł Kaczmarek dośrodkował w pole karne z rożnego, a najwyżej do piłki wyskoczył Paweł Baranowski i kibice Stomilu mogli się cieszyć z prowadzenia swojej drużyny. I gdy już wszyscy myśleli, że nasz zespół pójdzie za ciosem i strzeli kolejne bramki to stała się rzecz nie wytłumaczalna. Kolejorz strzelił najpierw bramkę numer dwa, a potem bramkę numer trzy.

Za nim to się jednak stało arbiter główny Erwin Paterek pokazał kolejny raz, że I liga to dla niego za wysokie progi. Paweł Piceluk wpadł w pole karne i zostaje powalony przez bramkarza Marcina Zarychtę. Wszyscy na trybunach cieszą się z wywalczonego rzutu karnego. Radość jest jednak przedwczesna bo arbiter wyciąga żółtą kartkę i pokazuje ją naszemu napastnikowi. I żeby była jasność! Oglądaliśmy tą sytuację trzykorotnie na kamerze! Nasze pretensje są poparte konkretnymi argumentami! Po meczu sytuację widział także delegat spotkania, ale nie chciał/nie mógł komentować całej sytuacji.

Chwilę później Stomil traci bramkę na 2:2. Autorem gola okazał się Kamil Kurowski, który kilka sekund wcześniej pojawił się na boisku. Stomil się otworzył i ruszył do ataku. W konsekwencji straciliśmy kolejną bramkę i ostatecznie mecz przegraliśmy 2:3. Stracilibyśmy resztkę obiektywizmu, gdybyśmy napisali, że przegraliśmy dzisiaj przez sędziego, bo wystarczyło, że w 33. minucie Lech lub Kun strzeliliby na 2:0 i byłoby po zawodach. ALE NA BOGA! Po co tacy amatorzy arbitrzy przejeżdżają sędziować? PO CO? O tyle dobrze, że teraz PZPN płaci pensje sędziom... i nie idzie to z biletów.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 13:45:03

90+3' Koniec meczu. Stomil przegrywa 2:3 z Kolejarzem Stróże. II liga coraz bliżej...
90+2' Łukasik upomniany żółtą kartką.
90' Żółta kartka dla Giesy za przedłużanie gry.
90' Trzy minuty nadziei na remis.
88' Kaczmarek w polu karny, ale za słabo, ZA SŁABO!
87' Kolejny rożny... Stomil walczy do końca!
86' Suchocki próbował szczupakiem strzelić bramkę. Wywalczył rzut rożny.
83' Ulewa nad stadionem... Olsztyn płacze, Olsztyn czeka na zdobycie trzeciej bramy...
80' Kolejarz wychodzi na prowadzenie po bramce Nitkiewicza.
80' GOOOOOL!
79' Żółta kartka dla Wolańskiego.
76' Żółta kartka dla Cichego za faul na Suchockim.
75' Kaczmarek ostro centruje w pole karne. Bramkarz gości ratuje swój zespół od utraty bramki.
74' Paweł Łukasik wchodzi za Michała Glanowskiego.
74' Walczyć STOMIL walczyć!
73' Rafał Remisz ujrzał żółtą kartkę za faul na Kowalczyku.
71' Adam Giesa wchodzi za Rafała Pietrzaka.
70' Suchocki z wolnego prosto w bramkarza.
67' Łukasz Suchocki wchodzi za Dominika Kuna.
66' Bocian fauluje Piceluka i sędzia ukarał go żółtą kartką.
65' Suchocki szykuje się do wejścia.
64' Glanowski mocno z 30 metrów, ale piłka mija spojenie słupka z poprzeczką.
60' Sędzia nie dyktuje dla nas kolejnego karnego!
59' Bramkę dla gości strzelił Kamil Kurowski, który kilka sekund wcześniej wszedł na boisko.
59' GOOOOOOL!
58' Żółtą kartką ukarany Michał Glanowski.
57' Kamil Kurowski wchodzi za Marcina Adamka.
55' Piceluk faulowany w polu karny, a sędzia pokazuje naszemu napastnikowi żółtą kartkę za symulowanie.
53' Bramkę dla Stomilu strzelił Paweł Baranowski!
53' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!
48' Skiba ratuje nas od utraty bramki!
47' Kaczmarek ukarany żółtą kartką.
46' Łukasz Bocian wszedł za Cheikh Niane.
46' Początek drugiej połowy.
45+1' Koniec pierwszej części spotkania. Stomil remisuje 1:1 z Kolejarzem Stróże.
45' Erwin Paterek przedłuża pierwszą połowę o 60 sekund.
45' Nitkiewicz sam zszedł z boiska, noszowi biegli na darmo.
44' Na boisku leży zawodnik Kolejarza. Potrzebna pomoc lekarza.
42' Kowalczyk fauluje w polu karnym Skibę.
38' Z lewej strony w pole karne wpadł Marcin Stefanik i oddał strzał. Piłkę z linii próbował jeszcze wybić Hempel, ale niestety się nie udało.
38' GOOOOOOOOOOL!
37' Na rozgrzewkę wyszli: Żwir, Kaźmierowski oraz Niewulis.
37' Hempel wbiega w pole karne, ale arbiter boczny dopatrzył się spalonego.
36' Skiba pewnie łapie piłkę i po zagrożeniu ze stałego fragmentu gry.
35' Baranowski faulem powstrzymuje atak gości.
35' Kowalczyk próbował z 25 metrów zaskoczyć Skibę. Piłka przeleciała obok słupka.
33' Dobra akcja dwójki Lech - Kun. Niestety Dominik z sześciu metrów pudłuje... Powinno być 2:0!
28' Kaczmarek na spalonym.
27' Piceluk wywalczył rzut rożny
26' Wrzutka w pole karne Kolejarza, ale brakarz gości pewnie łapie piłkę.
25' Kowalczyk oddaje strzał, ale mocno się myli.
23' A na trybunach doping na dwie trybuny. Kto wygra mecz? STOMIL!
23' Skiba wychodzi na 20 metr i wyjaśnia sytuację.
21' Adamek dotyka piłkę ręką i atak Kolejarza przerwany.
21' Sandecja doprowadziła do remisu z meczy z GKS Tychy.
18' Dobra wrzutka Kaczmarka z rzutu wolnego, ale nie było komu wykończyć akcji.
17' Zatrzymana akacja Kolejarza.
14' Bramkę dla Stomilu Olsztyn strzelił Paweł Piceluk. Napastnik Stomilu wykończył dobrze wykonany rzut rożny.
14' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!
13' Kamil Hempel wywalczył rzut rożny.
11' Groźna akcja gości. Skiba pewnie łapie piłkę.
10' Kun z 25 metrów strzela na bramkę. Trafia prosto w bramkarza.
8' Faulowany Kun. 30 metrów od bramki gości.
7' Kolejny faul na zawodniku Stomilu.
7' 40 metrów od bramki faulowany Kaczmarek.
7' Dośrodkowanie Kaczmarka, ale Piceluk przegrywa główkowy pojedynek z bramkarzem Kolejarza.
6' Faul na Lechu. Około 30 metrów od bramki Kolejarza.
5' Dobra akcja poszła skrzydłem, ale Piceluk dośrodkował w pole karne beznadziejnie.
4' 150 osób czeka pod kasami w kolejce za biletami...
1' Kibice Stomilu Olsztyn rozpoczynają doping od skandowania: PATRYK HERMAN!
1' Początek spotkania! Do boju OKS!
Faul w ataku Łukasza Jeglińskiego.
Kibice oraz kibice uczcili minutą ciszy pamięć Patryka Hermana, młodego piłkarza Stomilu Olsztyn, który przegrał walkę z chorobą nowotworową.
Piłkarze wychodzą na boisko.
Olimpia Grudziądz wygrywa do przerwy 1:0 w Poznaniu z Wartą.
Dolcan Ząbki wygrał 5:0 z Bogdanką Łęczna!
Piłkarze wrócili do szatni.
KOLEJARZ: 12. Marcin Zarychta - 2. Rafał Pietrzak, 5. Dawid Szufryn, 6. Kamil Nitkiewicz, 7. Marcin Stefanik, 10. Krzysztof Markowski, 13. Witold Cichy, 14. Marcin Adamek, 23. Cheikh Niane, 27. Janusz Wolański, 19. Maciej Kowalczyk
STOMIL: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 3. Rafał Remisz, 5. Paweł Baranowski, 27. Kamil Hempel - 13. Dominik Kun, 31. Michał Glanowski, 21. Łukasz Jegliński, 55. Grzegorz Lech, 6. Paweł Kaczmarek - 11. Paweł Piceluk.
Rezerwy niestety przegrywają 1:4.
Witamy ze stadionu Stomilu Olsztyn. Piłkarze obydwu drużyn na rozgrzewce. Za chwilę przedstawimy składy.

Piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę zagrają z Kolejarzem Stróże. W klubie zapewniają, że mecz na pewno się odbędzie. Niestety nie będzie dogodnych warunków do gry, ale pocieszające jest to, że boisko będzie takie same dla dwóch drużyn.

- Mecz na pewno się odbędzie. Pracownicy OSiR-u starają się jak najlepiej przygotować boisko do gry. Obecnie na płycie zebrała się woda, którą staramy się usunąć - mówi Andrzej Królikowski, dyrektor Stomilu Olsztyn.

Zbigniew Kaczmarek bardzo chce rozegrać to spotkanie. - Mój zespół jest w formie i dlatego chcemy zagrać i wygrać spotkanie z Kolejarzem Stróże - powiedział nam w czwartek trener Kaczmarek.

W tym tygodniu lżej z zespołem trenowali: Paweł Kaczmarek, Łukasz Suchocki, Łukasz Jegliński oraz Tomasz Strzelec. - Nie są to jakieś poważne urazy i dlatego wierzę w to, że będę mogli oni w sobotę zagrać - powiedział Zbigniew Kaczmarek.

Początek spotkania na stadionie Stomilu w sobotę o godzinie 17:00. Nasz serwis przeprowadzi relację na żywo z meczu!