Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Legia II Warszawa

Stomil Olsztyn 2:0 Legia II Warszawa
0:0
52' Paweł Łukasik
79' Piotr Głowacki
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc (46, 17. Adrian Korzeniewski), 87. Arkadiusz Czarnecki (46, 24. Witalij Berezowśkyj), 24. Tomasz Wełnicki (46, 23. Arkadiusz Koprucki), 55. Tomasz Wełna (46, 51. Naoya Shibamura) - 10. Piotr Darmochwał (46, 14. Roman Maczułenko), 18. Łukasz Jegliński (46, 7. Paweł Głowacki), 16. Dawid Szymonowicz (60, 15. Arkadiusz Mroczkowski), 12. Michał Trzeciakiewicz (60, 18. Łukasz Jegliński), 5. Yasuhiro Katō (60, 8. Piotr Głowacki) - 3. Marko Rajić (46, 77. Paweł Łukasik).
Legia II Warszawa:

Piłkarze Stomilu Olsztyn w Ostródzie pokonali w Ostródzie Legię II Warszawa 2:0. Bramki dla podopiecznych Mirosława Jabłońskiego strzelali: Paweł Łukasik oraz Piotr Głowacki. Dwie asysty zaliczył Roman Maczułenko.

W drugiej połowie meczu wynik spotkania otworzył Paweł Łukasik, który wykorzystał dobre podanie Romana Maczułenki. Ten sam zawodnik z Ukrainy asystował przy bramce na 2:0, którą strzelił Piotr Głowacki.

- Był to dla nas pożyteczny sparing. Cieszę się, że z tyłu zagraliśmy na zero z tyłu. Oczywiście do gry można mieć jeszcze sporo zastrzeżeń, ale piłkarze zaczęli już realizować to, co im przekazuję na treningach. Niestety, ale jeszcze wszystko to idzie za wolno. Piłkarze za dużo na boisku myślą, a jest za mało automatyzmu w naszej grze. Mamy problem, jeżeli chodzi o napastników, skrzydłowych. Trzeba pracować i przekonać zawodników do troszkę innego sposobu grania. W pierwszej połowie większość chłopaków była z pierwszego składu. Nie zapadła jeszcze moja ostateczne decyzja w tym temacie - powiedział po meczu trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 10:45:41

90' Koniec meczu.
88' Zawodnik Legii trafia w spokojnie słupka z poprzeczką. Uff.
86' Bardzo ładna akcja Romana Maczułenki. Strzelił minimalnie nad poprzeczką.
79' GOOOL! Piotr Głowacki pokonuje bramkarza Legii. Asystuje Roman Maczułenko.
77' Koprucki strzela bramę z podania Piotra Głowackiego, ale niestety był na pozycji spalonej.
73' Berezowśkyj podaje do Maczułenko ale niestety łapie bramkarz Legii.
56' Piotr Skiba ratuje nas od utraty bramki po błędzie obrońców.
52' GOOOL! Bramkę strzela Paweł Łukasik po podaniu Romana Maczułenko.
49' Roman Maczułenko marnuje "setkę".
46' W drugiej połowie wyszliśmy w składzie: Piotr Skiba - Adrian Korzeniewski, Witalij Berezowśkyj, Arkadiusz Koprucki, Naoya Shibamura - Roman Maczułenko, Paweł Głowacki, Arkadiusz Mroczkowski, Łukasz Jegliński, Piotr Głowacki - Paweł Łukasik.
46' Początek drugiej połowy.
45+2' Przerwa. Po 45 minutach wynik 0:0.
42' Zawodnik Legii zdecydował się na strzał z 20 metrów. Na szczęście uderzenie mu nie wyszło.
39' Trzeciakiewicz nie dochodzi do prostopadłego podania od Darmochwała.
39' Ogólnie nas korespondent nudzi się na meczu...
35' Yasuhiro Katō strzela minimalnie niecelnie!
35' Piotr Skiba ratuje zespół od straty bramki!
32' Ładna kombinacyjna akcja Stomilu przerwana przez... bramkarza Legii.
30' Janusz Bucholc wrzuca w pole karne, ale obrońcy Legii wyjaśniają sytuację.
27' Tomasz Wełna strzela w kierunku braki, ale za słabo, żeby pokonać bramkarza Legii.
26' Stomil przeprowadził bardzo ładną akcję prawą stroną, ale nie zakończyła się ona strzałem.
25' Przerwa na uzupełnienie płynów.
24' W drugiej połowie Stomil będzie testował nowego zawodnika. Na boisku pojawi się Witalij Berezowśkyj.
21' Przez dwadzieścia pierwszych minut Stomil nie stworzył sobie żadnej stuprocentowej sytuacji. Zespół oddał tylko dwa niecelne strzały. Legia tylko raz próbował wejść w pole karne Stomilu.
1' Ruszyli!
Stomil wybiegnie w następującym składzie: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełnicki, Tomasz Wełna - Piotr Darmochwał, Dawid Szymonowicz, Łukasz Jegliński, Michał Trzeciakiewicz, Yasuhiro Katō - Marko Rajić.
Witamy ze stadionu w Ostródzie!

W sobotę (26 lipca) o godzinie 12:00 w Ostródzie na Stadionie Miejskim piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrają przedostatnie spotkanie sparingowe przed startem rozgrywek I ligi. Rywalem "biało-niebieskich" będą trzecioligowe rezerwy Legii Warszawa.

Podopieczni Mirosława Jabłońskiego w ostatnim sprawdzianie z MKS-em Korsze zaprezentowali się ze słabej strony. Kibiców niepokoi forma strzelecka napastników Stomilu, a w szczególności sprowadzonego Marko Rajicia, którego zakontraktowanie może okazać się największym błędem nowego zarządu olsztyńskiego klubu.