Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Legionovia Legionowo

godz. 15:00

Stomil Olsztyn 2:3 Legionovia Legionowo
1:1
17' Piotr Głowacki
75' (k) Paweł Łukasik
Bramki Marcin Stańczyk (k) 44'
Konrad Karaszewski 50'
Marcin Stańczyk 77'
Bramki Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński - Adrian Korzeniewski (60 Filip Francuz), Dawid Kucharski (60 Arkadiusz Mroczkowski), Rafał Remisz (60 Wiktor Abramczyk), Piotr Głowacki (60 Paweł Łukasik) - Patryk Kun, Dawid Szymonowicz, Piotr Łysiak (46 Bartosz Bartkowski), Grzegorz Lech, Piotr Wypniewski (80 Michał Wiśniewski) - Rafał Śledź (46 Mateusz Jurczak).
Legionovia Legionowo:
Szczegóły widzów: 60.

Stomil Olsztyn przegrał w spotkaniu sparingowym z drugoligową Legionovią Legionowo 2:3 (1:1). Bramki dla "biało-niebieskich" zdobyli Piotr Głowacki oraz Paweł Łukasik (z karnego).

W sobotę olsztynianie zagrają kolejny mecz sparingowy, tym razem zmierzą się w Płocku z miejscową Wisłą. W spotkaniu ma zagrać teoretycznie silniejsza "jedenastka".

- Trzeba szukać pozytywów po takich sparingach. Mogliśmy dzisiaj zagrać z zespołem z III lub IV ligi. Tylko jaka by była z tego korzyść oprócz wysokiego zwycięstwa? Tak zagrali z dobrym zespołem. Solnie i na miarę obecnie swoich możliwości. Kibic Stomilu by chciał, żeby jego drużyna wygrywała każdy mecz. Prawdziwe mecze zaczynają się w następny piątek i wtedy musimy zacząć wygrywać. Nie chce nikogo chwalić po dzisiejszym meczu. Wyróżnił się bardzo Grzegorz Lech - powiedział po meczu Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 14:38:39

90' Koniec meczu, przegrywamy z drugoligową Legionovią Legionowo 2:3. Dziękujemy za uwagę.
80' Wiśniewski wszedł w miejsce Wypniewskiego.
77' GOOOL - Marcin Stańczyk. Stomil cieszył się z remisu tylko dwie minuty, w zamieszaniu w polu karnym najlepiej zachował się Stańczyk i skierował piłkę do bramki.
75' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL - PAWEŁ ŁUKASIK! Napastnik Stomilu pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kunie, dość kontrowersyjna decyzja sędziego, chyba nie było "jedenastki".
60' Cztery zmiany w Stomilu, z boiska zeszli: Korzeniewski, Kucharski, Remisz oraz Głowacki, a weszli: Francuz, Mroczkowski, Abramczyk i Łukasik.
50' GOOL - Konrad Karaszewski! Błąd olsztyńskiej obrony, piłkę przejmuje Konrad Karaszewski i w sytuacji sam na sam nie daje szans Leszczyńskiemu.
46' W Stomilu w przerwie dwie zmiany, z boiska zeszli Śledź i Łysiak, a weszli Jurczak oraz Bartkowski.
46' 16:01 - początek drugiej połowy.
44' GOOOLLL - Marcin Stańczyk. Piotr Wypniewski fauluje w polu karnym, do piłki ustawionej na "jedenastym" metrze podchodzi Stańczyk i doprowadza do remisu.
32' Goście wyszli z kontrą jednak dobrze w tej sytuacji zachował się Leszczyński.
17' GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL - PIOTR GŁOWACKI. Zawodnik Stomilu zdobył bramkę bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego.
13' Mamy przerwę w grze, na boisku pojawił się... pies :). Po trzydziestu sekundach sędzia wznawia spotkanie.
1' 15:02 - początek spotkania.
Stomil zagra dzisiaj w następującym składzie: Michał Leszczyński - Adrian Korzeniewski, Dawid Kucharski, Rafał Remisz, Piotr Głowacki - Patryk Kun, Dawid Szymonowicz, Piotr Łysiak, Grzegorz Lech, Piotr Wypniewski - Rafał Śledź.
Piłkarze obu klubów już na rozgrzewce.
Michał Leszczyński wyszedł już na rozgrzewkę.

Dwa ostatnie sparingi przed ligą zagrają piłkarze Stomilu Olsztyn. W piątek podopieczni Adama Łopatki zagrają z Legionovią Legionowo, a w sobotę z Wisłą Płock.

W piątek zagra teoretycznie słabsza jedenastka. Piłkarze, którzy pojawią się na Dajtkach, prawdopodobnie nie zagrają w pierwszym ligowym spotkaniu. W tym spotkaniu zagra Grzegorz Lech, który w Rybniku nie zagra z powodu żółtych kartek. Początek meczu o godzinie 15:00.

W sobotę Adam Łopatko przymierzy się do wyjściowej jedenastki. Formę olsztyńskiego zespołu sprawdzi Wisła Płock. Początek meczu na wyjeździe zaplanowano na godzinę 13:30.

- W piątek część zagra w Olsztynie, druga pojedzie do Płocka, na ostatni sprawdzian przed ligą. Rozpoczynamy tym samym typowy meczowy mikrocykl. W niedzielę mamy trening regeneracyjny, w poniedziałek wolne, we wtorek i środę trening, a w czwartek po rozruchu wyjedzie do Rybnika - mówi Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn.