Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Miedź Legnica

13 września 2014 r.
godz. 16:00

Stomil Olsztyn 1:2 Miedź Legnica
0:0
71' Piotr Darmochwał Bramki Wojciech Łobodziński 58'
Adrian Woźniczka 73'
ż Wołodymyr Kowal
ż Berezowśkyj
kartki Adrian Woźniczka ż
Wojciech Łobodziński ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 16. Dawid Szymonowicz (95. Arkadiusz Mroczkowski, 79), 27. Tomasz Wełna - 21. Łukasz Jegliński, 8. Piotr Głowacki (77. Paweł Łukasik, 55), 22. Roman Maczułenko - 10. Piotr Darmochwał, 11. Wołodymyr Kowal
Miedź Legnica: 30. Aleksander Ptak - 8. Adam Cierpka, 24. Tomasz Midzierski, 13.Kevin Lafrance - 5. Adrian Woźniczka, 9. Szymon Zgarda, 29. Marcin Garuch, 10. Yannick Kakoko, 33. Damian Lenkiewicz, 77. Patryk Szymański, 4. Wojciech Łobodziński

W 8. kolejce piłkarskiej Pierwszej Ligi Stomil Olsztyn przegrał na własnym stadionie z Miedzią Legnica 1:2 (0:0) czym zakończył serię siedmiu meczów bez porażki w tym sezonie.

Na brak emocji nie mogli narzekać kibice, któzy zjawili się w sobotnie popołudnie na stadionie Stomilu. Obie drużyny zagrały otwartą piłkę i strworzyły sobie sporo okazji do zdobycia gola. W marnowaniu sytuacji zdecydowanie lepsi okazali się Olsztynianie i dzięki nim pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo. Dwa razy w poprzeczkę trafił Kowal, a Piotrk Głowacki zmarnował idealną sytuację.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Stomilu, jednak to goście objęli prowadzenie. W akcji bramkowej obrona Stomilu pozwoliła Miedzi na zbyt wiele, co wykorzystał w 58 minucie Wojciech Łobodziński. W 70 minucie w polu karnym faulowany zostaje wychodzący na czystą pozycję Kowal. Karnego na bramkę chwilę później zamienił Piotr Darmochwał.

Kiedy nie opadły emocje po golu dla Stomilu, dwie minuty po wyrównaniu akcję konstruują goście. Błąd Skiby wykorzystuje Adrian Woźniczka i wyprowadza Miedź na prowadzenie.

Niestety, wynik meczu do końca nie uległ zmianie i po raz pierwszy od dawna Stomil schodzi pokonany z własnej murawy.

- Oglądaliśmy dziś bardzo dobry mecz w wykonaniu obydwu zespołów. Miedź miała przewagę w posiadaniu piłki, a my w stwarzaniu sytuacji podbramkowych. Było ich sporo. W żadnym meczu nie graliśmy jeszcze tak dobrze w ofensywie. I za to muszę pochwalić swój zespół. Natomiast za skuteczność należy się nam duży minus. Musimy nad tym popracować. Potrzebna jest nam zimna głowa, aby ostatnie podanie było tak wypieszczone, żeby przeciwnik nie miał szans wyjść z niego obronną ręką. Dziękuję zespołowi za walkę i grę do końca - powiedział po meczu trener Stomilu Olsztyn Mirosław Jabłoński.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 19:29:55

96' Koniec meczu. Przegrywamy z Miedzią 1:2.
93' Stomil próbuje jeszcze skonstruować jakąś akcję bramkową. Piłkarze Miedzi muszą odczuwać trudy tego spotkania, bo co chwilę padają na boisko.
90' 5 minut potrwa jeszcze to spotkanie
90' Skiba w parze ze słupkiem ratują Stomil przed utratą trzeciej bramki.
89' Bramka Miedzi zaczarowana, Kowal minimalnie niecelnie!
84' Boisko opuszcza Jegliński, w jego miejsce Trzeciakiewicz.
81' Piłka wybita niemal z bramki Miedzi po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.
79' Boisko opuszcza Dawid Szymonowicz, w jego miejsce Arek Mroczkowski.
77' Rzut rożny pozostawimy bez komentarza.
77' Kowal tuż obok bramki. Rzut rożny.
76' Żółtą kartką ukarany Wojciech Łobodziński. Rzut wolny dla Stomilu sprzed pola karnego. Który to już?
73' Szybka odpowiedź Miedzi. Adrian Woźniczka wykorzystuje błąd bramkarza Stomilu.
71' Piotr Darmochwał!
71' Do piłki podchodzi faulowany Darmochwał...
70' Rzut karny dla Stomilu!
69' Krótkie rozegranie, bez efektu.
69' Rzut rożny wykonany zbyt głęboko. Będzie kolejny.
68' Kolejny rzut wolny dla Stomilu po zagraniu ręką, dośrodkowanie i wybijają na rzut rożny obrońcy.
66' Łukasik strzela sprzed pola karnego tuż obok bramki!
66' Mocny strzał Maczułenki piąstkuje bramkarz Miedzi.
65' Kolejny rzut wolny, tym na wysokości 30 metrów.
64' Rzut wolny dla Stomilu z lewej strony boiska. Wybijają obrońcy.
62' Bramka zezłościła olsztyńskich kibiców, którzy rozpoczęli doping na dwie trybuny.
58' Bramka dla drużyny gości. Obrona Stomilu totalnie dała swobodę Miedzi w konstruowaniu akcji, ostatecznie nieatakowany Łobodziński strzela obok interweniującego Skiby.
56' Łukasik miał szansę przy pierwszym kontakcie skierować piłkę do bramki, zabrakło jednak kilku centymetrów, żeby mógł sięgnąć piłkę.
54' Paweł Łukasik na boisku, z boiska zszedł kontuzjowany Piotr Głowacki.
53' Wybija Bucholc, kolejne dośrodkowania fatalnie wykonywane przez Miedź.
52' Rzut rożny dla gości.
52' DO gry przygotowywany Paweł Łukasik, który wrócił do składu po kontuzji.
51' Głowacki opatrywany poza boiskiem.
49' Kowal wycofuje do Darmochwała na 5 metr, ten jednak pilnowany nie zdołał oddać celnego strzału.
48' Faulowany Kowal przed polem karnym. Dobre uderzenie poszkodowanego z rzutu wolnego z 19 metrów z trudem wybija bramkarz Miedzi.
47' Groźne dośrodkowanie, wybijają obrońcy.
46' Faulowany Bucholc, będzie rzut wolny z prawej strony pola karnego.
46' Rozpoczynamy drugą połowę.
46' Piłkarze Stomilu i sędziowie na boisku od minuty. Nie widać gości.
45+2' Koniec pierwszej połowy.
45+1' Strzał Cierpki broni Skiba.
45+1' Dwie minuty potrwa jeszcze ta połowa.
45' Prostopadłe podanie do Kowala, zatrzymane, jednak Głowacki przejmuje piłkę i wychodzi na sam na sam, jednak fatalnie strzela!
44' Czując zagrożenie pod własną bramką obrońcy Miedzi wybijają na rożny. Bez zagrożenia po dośrodkowaniu.
43' Rzut rożny dla Stomilu, zamieszanie w polu karnym. Nie udało się oddać strzału.
43' Znowu Kowal w idealnej sytuacji z główki po podaniu Bucholca. Strzał pod poprzeczkę wybija Ptak.
41' Żółtą kartką ukarany Adrian Woźniczka.
41' Na boisku leży dwóch zawodników, po jednym z każdej z drużyn.
40' Szybka kontra gospodarzy, faulowany Kowal.
39' Żółtą kartką ukarany Witalij Berezowśkyj, za faul taktyczny podczas kontry gości.
38' Jegliński zostawił dwóch obrońców, podał do Darmochwała, jednak zbyt mocno, by ten mógł coś z tą piłką zrobić.
34' Ależ podanie otrzymał Kowal, nie zdołał jednak wyjść na dobrą pozycję z piłką, zatrzymany przez obrońców.
34' Żółtą kartką ukarany Wołodymyr Kowal.
33' Po rzucie rożnym na spalonym zawodnik gospodarzy.
32' Rzut rożny dla Stomilu. nIeco za głęboki. Będzie rzut rożny z drugiej strony.
32' Darmochwał bliski płaskiego dośrodkowania, na pozycji czekał Kowal.
31' Dośrodkowanie z rzutu wolnego pewnie łapie bramkarz Stomilu.
31' Witalij Berezowśkyj fauluje na 30. metrze. Musi uważać, bo kolejna kartka oznacza dla niego karę pauzy.
28' Patryk Szymański leży na boisku, chwila przerwy w grze.
28' Roman Maczułenko szukał prawej nogi przed polem karnym, jego strzał zablokowany.
27' W pole karne wpadł Głowacki, mocna centra mija kilka metrów bramkę Ptaka.
26' Rzut rożny dla Miedzi. Piłka w rękach Skiby.
26' Piłka odbita od Bucholca, wydawałoby się, że za linią, będzie rzut rożny.
23' Rzut wolny dla gości z okolicy prawego narożnika pola karnego, piąstkuje Skiba na 10. metrze.
20' Poprzeczka! Kowal dostał idealne podanie na głowę i mocnym strzałem minimalnie przestrzelił.
19' Wołodymyr Kowal, zdaniem sędziego, faulował Aleksandra Ptaka. Miedź od własnej bramki.
19' Rzut rożny dla Stomilu.
17' Piotr Głowacki opatrywany na murawie.
17' Kontra gości, 3 na 4 zatrzymana.
15' Ręką z prawej strony pola karnego zagrywa zawodnik Miedzi. Będzie rzut wolny.
14' Na trybunie gości w słońcu opala się grupka ok 30 kibiców Miedzi. Jedynie kilkuktornie zaznaczyli swoją obecność dopingiem.
13' Rzut rożny dla Stomilu, wybijają obrońcy. Kontra gości zatrzymana.
12' Faulowany Głowacki na 45m. Krótkie rozegranie zakończone dośrodkowanie. Będziemy mieć rzut rożny.
11' Stomil w ataku pozycyjnym zachęca gości do wejścia na swoją połowę, po czym z pominięciem pomocników, długim podaniem próbuje uruchomić atak.
9' Kontra Stomilu, Kowal podaje do wychodzącego na czystą pozycję Darmochwała, ten uprzedzony przez obrońcę. Akcja zakończona słabym strzałem Kowala.
7' Obie drużyny aktywne od początku, Miedź stosuje pressing już od linii pola karnego gospodarzy.
6' Dobra akcja Stomilu, dośrodkowanie Maczułenki z prawej strony nieco niedokładne, ale trafia do Głowackiego, ten dośrodkowuje z lewej strony, bramkarz gości nie bez problemu łapie piłkę.
2' Pierwszy atak gości, strzał Lenkiewicza zablokowany.
1' Stomil rozpocznie na północnej połowie boiska, atakować będzie pod słońce.
Gramy!
Olsztynianie w biało-błękitnych, Miedź w ciemnych, niebieskich strojach.
Piłkarze wchodzą na murawę, przywitani znanym od lat utworem.
Na trybunie honorowej m.in. prezes Piłkarskiej Ligi Polskiej i były prezes PZPN - Michał Listkiewicz.
Koniec rozgrzewki, piłkarze schodzą do szatni. Za chwilę rozpoczynamy!
Od strony sektora gości wjechał na stadion autokar z kibicami gości.
Miedź: 30. Aleksander Ptak - 8. Adam Cierpka, 24. Tomasz Midzierski, 13.Kevin Lafrance - 5. Adrian Woźniczka, 9. Szymon Zgarda, 29. Marcin Garuch, 10. Yannick Kakoko, 33. Damian Lenkiewicz, 77. Patryk Szymański, 4. Wojciech Łobodziński
Stomil dzisiaj, jak na gospodarza przystało, z dwójką napastników: Kowalem i Darmochwałem. Liczymy na dużo ofensywnych akcji!
Stomil: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 16. Dawid Szymonowicz, 27. Tomasz Wełna - 21. Łukasz Jegliński, 8. Piotr Głowacki, 22. Roman Maczułenko - 10. Piotr Darmochwał, 11. Wołodymyr Kowal
Witamy ze stadionu Stomilu w Olsztynie. Piłkarze na rozgrzewce, znamy już składy obu drużyn.

W sobotę piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają z Miedzią Legnica. Początek meczu o godzinie 16:00. Na mecz wicelidera, chyba nie trzeba specjalnie zapraszać, dlatego można spodziewać w sobotę kompletu na trybunach.

Stomil Olsztyn nadal kontynuuje wspaniałą serię w tym sezonie. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego po siedmiu kolejkach są wiceliderami I ligi. Miedź Legnica jest daleko za nami, bo na piętnastym miejscu w tabeli.

Wojciech Stawowy, trener Miedzi Legnica jest świadomy, czego może spodziewać się po grze olsztyńskiego zespołu. Olsztyński Stomil jeżeli chce wygrać sobotnie spotkanie będzie musiał czymś zaskoczyć.

Z powodu kontuzji w zespole Stomilu nie zagra Irakli Meschia. W osiemnastce meczowej może znaleźć się Paweł Łukasik, który już w zeszłą sobotę grał w zespole rezerw.