Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Okocimski KS Brzesko

Ligowa passa przerwana. Stomil przegrał 1:2 z Okocimskim KS

28 kwietnia 2012 r.
godz. 17:00

Stomil Olsztyn 1:2 Okocimski KS Brzesko
0:2
57' (k) Paweł Łukasik Bramki Piotr Darmochwał 16'
Piotr Skiba (s) 35'
ż Krzysztof Filipek kartki Mateusz Urbański ż
Paweł Pyciak ż
Radosław Jacek 56' cz
Damian Szymonik ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 8. Igor Biedrzycki, 13. Radosław Stefanowicz - 9. Łukasz Suchocki, 11. Robert Tunkiewicz (60, 10. Daniel Michałowski), 21. Łukasz Jegliński, 26. Dominik Kun, 12. Tomasz Strzelec (63, 20. Michał Świderski) - 27. Paweł Łukasik (63, 6. Krzysztof Filipek).
Okocimski KS Brzesko: 1. Dawid Mieczkowski - 44. Damian Szymonik, 32. Radosław Jacek, 25. Mateusz Urbański, 4. Mateusz Wawryka - 16. Paweł Pyciak (66, 26. Tomasz Baliga), 77. Dawid Dynarek, 11. Wojciech Wojcieszyński (61, 18. Rafał Cegliński), 8. Piotr Darmochwał (83, 21. Konrad Wieczorek), 17. Iwan Łytwyniuk (46, 99. Michał Oświęcimka) - 10. Paweł Smółka.
Szczegóły sędziował: Paweł Malec (Łódź).

Padła olsztyńska twierdza. Stomil przegrał z Okocimskim KS Brzesko Każda passa się kiedyś kończy. Stomil Olsztyn po blisko dwóch latach przegrał na własnym stadionie w ligowym spotkaniu. Mający już awans do I ligi Okocimski KS Brzesko wygrał w Olsztynie 2:1.

Stomil przez ponad trzydzieści minut grał w przewadze jednego zawodnika. To niestety nie wystarczyło, żeby wywalczyć w sobotę chociaż remis. Przegraliśmy ten mecz przez fatalne 45 minut w pierwszej połowie. - Zespół w pierwszej połowie był za bardzo spięty. Błędy, które popełniliśmy przy stracie bramek, nie powinny zdarzyć się zespołowi, który myśli o grze w I lidze - mówił na konferencji prasowej Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Przy pierwszej bramce zawiniła defensywa. - Piłkę trzeba było wybić na aut - mówił po meczu Kaczmarek. Żaden z obrońców tego nie zrobił i piłka wpadła pod nogi Piotra Darmochwała, a ten nie miał kłopotów w pokonaniem olsztyńskiego bramkarza. Przy drugiej bramce olsztyński bramkarz Piotr Skiba... pokonał się sam. - Tutaj piłkę wystarczyło wybić. Jak się nie jest pewnym złapania, to się tego po prostu nie robi - ocenia sytuację Kaczmarek.

Nikt by o tych błędach nie pamiętał gdyby Stomil wygrał to spotkanie. A sytuacje były. Od 56. minuty graliśmy w przewadze jednego zawodnika. Czerwoną kartkę ujrzał Radosław Jacek za faul w polu karnym na Łukaszu Suchockim. Rzut karny pewnie wykonał Paweł Łukasik.

Od tego momentu Stomil rozpoczął ataki, po których powinny paść przynajmniej trzy bramki. Najpierw idealnej sytuacji nie wykorzystał Krzysztof Filipek, który z dwóch metrów do pustej bramki wycelował w słupek! Następnie po jego strzale z głowy piłka wylądowała na poprzeczne. Michał Świderski także miał sytuację, po której powinna paść bramka. I jakby tego było mało to nasz najlepszy zawodnik - Łukasz Suchocki nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Mini-relacja live:

90+4' - Koniec spotkania. Stomil Olsztyn przegrywa 1:2 z Okocimskim KS Brzesko.

90' - Żółta kartka dla Krzysztofa Filipka.

83' - Konrad Wieczorek wchodzi za Piotra Darmochwała.

73' - Żółta kartka dla Damiana Szymonika.

66' - Tomasz Baliga wchodzi za Pawła Pyciaka.

63' - Podwójna zmiana w Stomilu. Michał Świderski wchodzi za Tomasza Strzelca, a Krzysztof Filipek za Pawła Łukasika.

61' - Rafał Cegliński wchodzi za Wojciech Wojcieszyńskiego.

60' - Daniel Michałowski wchodzi za Roberta Tunkiewicza.

57' - GOOL! Rzut karny pewnie wykonał Paweł Łukasik.

56' - Czerowona kartka dla Radosława Jacka. Rzut karny dla Stomilu!

54' - Paweł Pyciak otrzymał żółtą kartkę.

46' - Początek drugiej połowy. Michał Oświęcimka wchodzi za Iwan Łytwyniuka.

45+1' - Koniec pierwszej połowy.

35' - GOOL! Goście prowadzą już 2:0. Fatalny błąd Piotra Skiby, który strzelił samobójczą bramkę...

28' - Urbański z Brzeska otrzymał żółtą kartkę.

16' - GOOL! Okocimski KS obejmuje prowadzneie po bramce Piotra Darmochwała.

1' - Początek meczu.

W sobotę (28 kwietnia) o godzinie 17:00 piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają w meczu ligowym z liderem tabeli - Okocimskim KS Brzesko. Drużyna z Małopolski jako pierwsza z drugiej ligi zapewniła sobie awans klasę wyżej.

Stomil do spotkania przystąpi bez kontuzjowanego od dłuższego czasu Arkadiusza Kopruckiego. Uraz wykluczy z meczu także Pawła Głowackiego, który naciągnął mięsień przywodziciela. Jego miejsce w wyjściowej "jedenastce" zajmie najpewniej Tomasz Strzelec.

- Chcemy udowodnić trenerowi i kibicom, że nasz wynik z Brzeska to tylko wpadka - mówi Tomasz Strzelec. - Mecz z Okocimskim KS chcemy i musimy wygrać. Do spotkania podejdziemy bardzo zmotywowani - dodaje.

W osiemnastce meczowej w porównaniu z meczem w Łowiczu nastąpiła tylko jedna zmiana. Miejsce Głowackiego zajął Michał Świderski.

W drużynie z Brzeska występuje wychowanek Pisy Barczewo Dawid Mieczkowski. Zawodnik w lidze jest niepokonany od 975 minut. - Dla mnie to szczególny mecz, mam nadzieję, że będę miał okazję zagrać "u siebie" i pokazać się z dobrej strony rodzinie, znajomym i kibicom. Na stadionie pojawi się zapewne spora ilość kibiców, a to dodatkowy smaczek dla tego meczu - mówi na łamach oficjalnego serwisu brzeskiego klubu Dawid Mieczkowski.

Tak zagrają? Skiba - Bucholc, Baranowski, Biedrzycki, Stefanowicz - Suchocki, Tunkiewicz, Jegliński, D.Kun, Strzelec - Łukasik.