Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Okocimski KS Brzesko

ż Paweł Łukasik
ż Karol Żwir
kartki Radosław Jacek ż
Piotr Darmochwał ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba (72, 25. Dawid Mieczkowski) - 18. Janusz Bucholc, 4. Dawid Kucharski (90, 15. Arkadiusz Mroczkowski), 3. Rafał Remisz, 27. Kamil Hempel - 21. Łukasz Jegliński, 7. Paweł Głowacki, 55. Grzegorz Lech, 13. Dominik Kun - 9. Tomasz Bzdęga, 77. Paweł Łukasik (51, 24. Karol Żwir).
Okocimski KS Brzesko: 30. Marek Pączek - 22. Konrad Wieczorek, 23. Radosław Jacek, 21. Arkadiusz Ryś, 6. Bartosz Sobotka - 9. Patryk Stefański (69, 17. Robert Smoliński), 26. Bruno Żołądź (46, 87. Michał Szewczyk), 91. Michał Nawrot, 20. Damian Buras (75, 7. Konrad Cebula), 8. Piotr Darmochwał - 11. Wojciech Wojcieszyński.
Szczegóły sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).
widzów: 1500.

Piłkarze Stomilu Olsztyn wygrali przed własną publicznością z Okocimskim KS Brzesko 2:0 . Bramki dla Stomilu strzelali: Paweł Głowacki oraz Dominik Kun.

Bardzo dobrze ułożył się początek spotkania dla Stomilu Olsztyn. Już w siódmej minucie podopieczni Adama Łopatko objęli prowadzenie. Przed polem karnym sfaulowany został Dominik Kun. Do piłki podszedł Paweł Głowacki i uderzył tak precyzyjnie, że bramkarz gości nie miał innego wyjścia jak skapitulować.

Już dawno nie było w Olsztynie takiego meczu, żeby Stomil podwyższył wynik jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Dokonał tego będący w chyba w życiowej formie Dominik Kun. W polu karnym oddał taki strzał, że piłka wylądowała w okienku. Asystę zaliczył przy tym golu kapitan Janusz Bucholc. Na trybunach szał radości i doping na dwie trybuny.

Jak padały bramki? Zobacz na skrócie Orange Sport

W drugiej połowie nie było już tak efektownie, ale nudą nie wiało. Goście mieli kilka sytuacji, ale dobrze bronił Piotr Skiba. W 72 minucie olsztyński bramkarz z powodu urazu musiał opuścić boisko. Godnie zastąpił go Dawid Mieczkowski.

Przerwa powstała z powodu kontuzji olsztyńskiego bramkarza spowodowała, że sędzia musiał przedłużyć spotkanie. Nikt jednak nie spodziewał się, że stopery olsztyńskich dziennikarzy dobiją do stu minut.

Podsumowując Stomil rozegrał dobrą pierwszą połowę, słabszą trochę drugą, ale liczy się końcowy efekt, czyli zasłużone zwycięstwo!

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 07:58:02

90+10' Koniec! Zwycięstwo! SPW!
90+9' Bzdęga sam na sam, ale nie ma bramki...
90+6' Rezerwy już tylko 2:4.
90+5' Rezerwy przegrywają 1:4.
90+4' Mroczkowski wchodzi za Kucharskiego.
90+3' Żółta kartka dla Żwira.
90' DZIEWIĘĆ minut potrwa druga połowa spotkania!
90' Darmochwał szaleje w polu karnym, ale strzela niecelnie.
88' Do wejścia szykuje się Daniel Michałowski.
88' Bramka dla gości, ale zawodnik z Brzeska na spalonym.
87' Tym razem Paweł Głowacki próbował po ziemi, ale wyszło to delikatnie mówiąc słabo.
86' Darmochwał - żółta kartka.
86' Jegliński faulowany na 20 metrze przed polem karnym. 3:0?
85' Żółta kartka dla Jacka.
78' W Łukcie rezerwy przegrywają już 3:1.
78' Kun ładnie podaje do Bzdęgi, a ten minimalnie za wysoko nad poprzeczką.
76' Piotrek Skiba będzie musiał zejść z boiska, czekamy na wejście Dawida Mieczkowskiego.
75' Buras schodzi, wchodzi Cebula. Była to ostatnia zmiana w drużynie gości.
68' Smoliński wszedł za Stefańskiego.
68' Piotrek Skiba potrzebuje pomocy lekarskiej.
56' Bzdęga strzela mocno w polu karnym. Bramkarz gości broni.
53' Skiba to jest gość! Ratuje Stomil od utraty bramki!
52' Karol Żwir wchodzi za Pawła Łukasika
50' Żółta kartka dla Pawła Łukasika.
46' Rozpoczęcie drugiej połowy. Hej STOMIL GOL!
45' Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Stomil pewnie prowadzi 2:0.
45' Głowacki wrzuca w pole karne z rzutu wolnego, ale nikt nie doskakuje do dośrodkowania.
43' Stomil wyszedł z kontrą. Ładnie akcję wyprowadził Lech, ale Bzdęga fatalnie dośrodkował w pole karne.
42' Rezerwy w Łukcie prowadzą 1:0 po bramce Borawskiego.
35' Buras strzela, ale mocno niecelnie.
35' Bzdęga był blisko zdobycia trzeciej bramki dla Stomilu.
27' Drugą bramkę dla Stomilu strzelił Dominik Kun!
27' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!
26' To powinno być 2:0 dla Stomilu. Ładna akcja olsztyńskiego zespołu. Strzały Lecha oraz Łukasika zostały zablokowane i nadal mamy 1:0.
25' Łukasik przyjmuje piłkę, ale sędzia dopatrzył się zagrania ręki.
21' Juniorzy prowadzą w Łodzi 1:0! Bramkę zdobył Rafał Śledź.
18' Bramkarz gości z kłopotami, ale broni dośrodkowanie piłkarza Stomilu.
18' Ajj, gdyby to Bzdęga utrzymał.
16' W Łodzi nadal 0:0, w Łukcie taki sam wynik.
15' Kontra Stomilu. Bzdęga lewą stronę zagrywa do Łukasika. Napastnik Stomilu jednak ma problemy z przyjęciem górnej piłki.
13' Kucharski wybija na rzut rożny.
12' Okocimski z daleka, ale mocno niecelnie.
7' Bramkę z rzutu wolnego strzela Paweł Głowacki !!!!!!!!!!!!
7' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!
6' Łukasik faulowany metr przed polem karny. Szansa na bramkę!
6' Brzesko strzela, ale Skiba pewnie broni.
1' Pierwszy kontakt z piłką ma Piotr Skiba.
1' Zaczęli!
Piotrek Skiba żegnany wielkimi brawami!
W Łukcie remis 1:1. Bramkę strzela były gracz Stomilu Tomasz Osenkowski.
Za chwilę okrzyk i jedziemy!
Piłkarze wychodzą na boisko.
Piłkarze już w tunelu czekają na wyjście.
Piłkarze zeszli już do szatni.
Mamy także nasłuch z Łodzi oraz będziemy mieli z Łukty. Póki co juniorzy Stomilu remisują 0:0. Karnego w meczu obronił Michał Przyborowski.
Głos zabrał Andrzej Brzozowski, spiker meczu, a to oznacza, że do pierwszego gwizdka pozostało 20 minut.
Skład gości: 30. Marek Pączek - 6. Bartosz Sobotka, 23. Radosław Jacek, 21. Arkadiusz Ryś, 22. Konrad Wieczorek, 9. Patryk Stefański, 91. Michał Nawrot, 26. Bruno Żołądź, 8. Piotr Darmochwał, 20. Damian Buras, 11. Wojciech Wojcieszyński.
SKŁAD STOMILU: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 4. Dawid Kucharski, 3. Rafał Remisz, 27. Kamil Hempel - 7. Paweł Głowacki, 13. Dominik Kun, 21. Łukasz Jegliński, 55. Grzegorz Lech - 77. Paweł Łukasik, 9. Tomasz Bzdęga.
Witamy serdecznie ze stadionu Stomilu Olsztyn. Za chwilę rozpoczniemy relację na żywo z meczu Stomil - Okocimski KS Brzesko. Piłkarze obydwu drużyn już są na rozgrzewce. Co chwilę pada lekki deszcz. Tylko zwycięstwo!

Piłkarze Stomilu Olsztyn w sobotę o 14 staną przed kolejną szansą zdobycia trzech punktów na własnym stadionie. Podopieczni Adama Łopatko zagrają z Okocimskim KS Brzesko.

Rywal naszemu zespołowi ostatnio "nie leży". W ostatnich czterech spotkaniach Stomil Olsztyn z "Piwoszami" zdobył tylko jeden punkt. Jak mówi jednak przysłowie "co było, a nie jest...", nie należy patrzeć w przeszłość, a w przyszłość.

Jak wygląda przyszłość? Wiemy na pewno, że w sobotę na boisku nie zobaczymy: Arkadiusza Kopruckiego (pauza za żółte kartki), Patryka Kuna (pojedzie na mecz z juniorami do Łodzi), Bartosza Papki, Wojciecha Dziemidowicza i Dawisza Szymonowicza (cała trójka zagra w rezerwach). Reszta zawodników jest do dyspozycji trenera Stomilu.

Taktyka będzie zapewne podobna do spotkania z Flotą Świnoujście, czyli olsztyński zespół będzie grał odważnie, zdecydowanie i co najważniejsze ofensywnie. Oczywiście, wszystko z umiarem, tak żeby nie dać się wypunktować.

- Myślę, że najgroźniejszą bronią Okocimskiego jest druga linia, a w szczególności Piotr Darmochwał i Wojciech Wojcieszyński. Razem strzelili ponad połowę bramek z dorobku całej drużyny. Słabiej Okocimski prezentuje się w defensywie i właśnie w niepewnej postawie zawodników tej formacji upatrywałbym okazji do zwycięstwa w najbliższym meczu - mówi Dawid Mieczkowski, były zawodnik klubu z Brzeska, a obecnie rezerwowy bramkarz Stomilu Olsztyn.