Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz

3 marca 2016 r.
godz. 13:00

Stomil Olsztyn 1:1 Olimpia Grudziądz
0:1
75' Rafał Kujawa Bramki Nildo 23'
kartki Kamil Kurowski ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 3. Rafał Remisz, 27. Tomasz Wełna, 4. Jarosław Ratajczak - 9. Łukasz Suchocki (60, 8. Piotr Głowacki), 21. Łukasz Jegliński, 5. Grzegorz Lech (82, 77. Paweł Łukasik), 22. Tsubasa Nishi (46, 7. Paweł Głowacki), 11. Karol Żwir - 88. Rafał Kujawa.
Olimpia Grudziądz: 26. Bartosz Fabiniak - 25. Damian Ciechanowski, 24. Matic Žitko, 19. Mariusz Malec, 27. Marcin Woźniak - 9. Marcin Kaczmarek, 28. Michal Piter-Bučko (63, 14. Dariusz Kłus), 8. Kamil Kurowski, 99. Sebastian Bartlewski (85, 13. Rafał Babul), 6. Adam Banasiak (68, 16. Piotr Darmochwał) - 12. Nildo.
Szczegóły sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

W meczu 20. kolejki Pierwszej Ligi, inaugurującym ligowy 2016 rok, Stomil Olsztyn zremisował na własnym stadionie z Olimpią Grudziądz 1:1 (0:1). Bramkę dla  Stomilu zdobył Rafał Kujawa.

Trudy przerwy zimowej widać było na boisku, pierwsza połowa słaba w wykonaniu naszej drużyny, która nie potrafiła poważnie zagrozić bramce Olimpii. Pierwsza bramka padła po kontrze, França Júnior w 23. minucie gry przelobował głową Piotra Skibę. Obrońcy próbowali jeszcze wybić piłkę z lini bramkowej, jednak zabrakło centymetrów, piłka przekroczyła linię bramkową.

W drugiej połowie obraz niewiele się zmienił, jednak mimo kilku groźnych akcji gości, to Stomil zdobył bramkę. W 75. minucie nardzo dobre dośrodkowanie Janusza Bucholca głową na bramkę zamienił Rafał Kujawa, który z bliska pokonał bramkarza gości.

Pomimo żywszej końcówki bramki w tym meczu już nie padły. Tylko jeden punkt na inaugurację, chociaż z przebiegu gry powinniśmy być z tego punktu zadowoleni. Kolejne spotkanie ligowe już w najbliższy piątek, na wyjeździe zagramy z Rozwojem Katowice.

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 12:31:09

94' Koniec meczu.
93' Krótkie rozegranie, ale bronimy.
93' Rzut wolny dla Olimpii z ok 30 metrów. 738
92' Dobra akcja Stomilu, strzał Łukasika sprzed pola karnego, jednak minimalnie obok bramki. 1
91' 3 minuty do końca spotkania.
88' Poprzeczka po strzale z dystansu na bramkę Skiby! 738
85' Boisko opuszcza Sebastian Bartlewski, w jego miejsce Rafał Babul 738
83' Bucholc wzdłuż linii pola karnego, uderzył płasko, ale niecelnie. 1
82' Boisko opuszcza Grzegorz Lech, w jego miejsce Paweł Łukasik. 1
82' Nieco ożywienia na murawie wprowadziła ta bramka.
76' Bardzo dobre dośrodkoanie Bucholca wprost na głowę Kujawy, który z bliska pokonuje bramkarza gości. 1
75' GOOOOOOOOOL! RAFAŁ KUJAWA! 1
73' Nie udało się rozpocząć kontry, zacznie Skiba. 1
73' Jeszcze groźniejszy strzał i znowu piłka za końcową linią. 738
72' Groźny strzał, i będzie kolejny rożny. 738
72' Ponownie rzut rożny dla gości 738
71' Rzut rożny dla Olimpii 738
71' Wielki błąd w obronie, Nildo na sam ze Skibą, górą jednak nasz bramkarz. 738
67' Boisko opuszcza Adam Banasiak, w jego miejsce Piotr Darmochwał 738
67' Płaski strzał Piotra Głowackiego, metr obok bramki... 1
65' Dobre dośrodkowanie Głowackiego, zabrakło niewiele żeby strącić piłkę w kierunku bramki. 1
64' Rzut rożny dla Stomilu 1
63' Boisko opuszcza Michal Piter-Bučko, w jego miejsce Dariusz Kłus 738
60' Boisko opuszcza Łukasz Suchocki, w jego miejsce Piotr Głowacki 1
58' Coraz częściej gościmy w okolicach pola karnego gości, jednak ciągle brakuje celności i ostatniego uderzenia. 1
57' Adam Banasiak w dobrej sytuacji przed bramką, mocne uderzenie, ale niecelne. 738
49' ...i faul zatrzymuje kontrę gości. 738
48' Rzut rożny dla Stomilu 1
46' Gramy! 1
46' Jedna zmiana w Stomilu: boisko opuścił Tsubasa Nishi, w jego miejsce Paweł Głowacki. 1
45+1' Koniec pierwszej połowy.
45' Minuta do zakończenia tej części gry.
44' Kamil Kurowski miał przed sobą tylko Skibę, mocno uderza z bliska, jednak niecelnie.
40' Nildo bliski podwyższenia wyniku, ponownie głową. Niecelnie z bliskiej odległości.
32' Michal Piter-Bučko próbowal głową, ale Piotr Skiba na posterunku. 738
31' Bez mocy Stomil w ostatnich minutach. Faul Lecha przed polem karnym, będzie rzut wolny.
23' Kontra gości, dużo miejsca w polu karnym, główka i... wydawało się że piłka została wybita z bramki, zdaniem sędziego minęła linię bramkową. França Júnior Nildo zdobywcą bramki. 738
22' Łukasz Jegliński przedarł się w pole karne, wycofał piłkę, ale tylko rzut rożny. 1
22' Żółtą kartką ukarany Kamil Kurowski 738
21' Jeszcze raz Lech z rożnego, ale dalej bez zagrożenia... 1
21' Rzut rożny dla Stomilu, próbował Bucholc. 1
18' Rzut rożny, piąstkuje Bartosz Fabianiak 1
17' Dobre dośrodkowanie Lecha, będzie powtórka. 1
17' Rzut rożny dla Stomilu 1
16' Rzut rożny dla drużyny gości., ruszamy z kontrą... 738
16' Rzut wolny dla gości, wykonany jednak beznadziejnie. Mimo to, będzie pierwszy rzut rożny. 738
15' Tsubasa Nishi efektownie wypracował sobie pozycję do strzału, jednak sam strzał już tak efektowny nie był. 1
8' Dużo swobody miał w polu karnym Sebastian Bartlewski, uderzył głową, niecelnie. 738
3' Pierwsza akcja Stomilu, Suchocki jednak trochę za nisko dośrodkowuje. 1
1' 15 sekund i pierwsza groźna akcja gości, zakończona silnym, ale niecelnym strzałem. 738
Gramy! 738
Mała ceremonia przed meczem, Piotr Gajewski, przedstawiciej serwisu dwadozera.pl, wręczył dwie nagrody: Najlepszy trener województwa w 2015 roku: Mirosław Jabłoński, najlepszy piłkarz: Piotr SKiba 1
Olimpia Grudziądz: 26. Bartosz Fabianiak - 25. Damian Ciechanowski, 24. Matic Žitko, 19. Mariusz Malec, 28. Michal Piter-Bučko, 27. Marcin Woźniak - 9. Marcin Kaczmarek, 8. Kamil Kurowski, 6. Adam Banasiak, 99. Sebastian Bartlewski - 12. França Júnior Nildo 738
Zaczniemy w zestawieniu: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 4. Jarosław Ratajczak, 3. Rafał Remisz, 27. Tomasz Wełna - 21. Łukasz Jegliński, 5. Grzegorz Lech, 22. Tsubasa Nishi, 9. Łukasz Suchocki, 11. Karol Żwir - 88. Rafał Kujawa 1
Witamy po długiej przerwie na stadionie Stomilu. Jesteśmy na miejscu, podobnie jak piłkarze, którzy rozgrzewają się na murawie.

Stomil powraca na ligowe boiska. Na "dzień dobry" zagramy z broniącą się przed spadkiem Olimpią Grudziądz. Początek meczu o godz. 13. WSZYSCY NA STADION!

W jakich warunkach zespół przygotowywał się do rundy wiosennej wszyscy wiemy. Jeszcze w styczniu istniała realna groźba wycofania się klubu z rozgrywek I ligi, ale na szczęście przy zaangażowaniu wszystkich sympatyków naszego klubu udało się nie podzielić losu Dolcanu Ząbki.

Z olsztyńskiego zespołu odeszło kilku piłkarzy. Do Jagiellonii Białystok został sprzedany Dawid Szymonowicz. Dzięki temu na koniec roku piłkarze Stomilu otrzymali część zaległych pieniędzy. Jako pierwszy w 2016 roku z klubu odszedł Arkadiusz Czarnecki, zawodnik wybrał spokojne życie w Bytovii Bytów. Tomasz Chałas chciał grać w Dolcanie Ząbki, ale ostatecznie musiał zadowolić się kontraktem w Zniczu Pruszków. Jeszcze w grudniu z Polski do Gruzji wyjechał Irakli Meschia. Piłkarz nie będzie już reprezentował barw Stomilu, chociaż jeden portal ogólnopolski twierdzi, że zawodnik był widziany na początku stycznia w Olsztynie.

Kto w zamian? Hitem transferowym można określić powrót do Olsztyna Piotra Klepczarka. O jego przydatności do klubu nie trzeba nikogo przekonywać. Po kontuzji powraca Łukasz Jegliński, a trener Mirosław Jabłoński olbrzymie nadzieje pokłada w Rafale Śledzie. Młodzieżowy napastnik Stomilu nie trenował ostatnio z powodu drobnego urazu, ale w rundzie wiosennej otrzyma szansę pokazania się na boiskach I ligi. Do zespołu z wypożyczenia powrócił Piotr Karłowicz, który oczywiście nie powiedział ostatnio słowa, ale raczej więcej czasu będzie grał w rezerwach Michała Alancewicza.

- Jesteśmy świadomi, że nasi kibice podnosili nas z kolan, nie tylko na boisku. Bardzo liczymy na wszystkich kibiców, bo tworzymy taką fajną Stomilowską rodzinę, to rzadkie zjawisko w skali krajowym. My też się chcemy pokazad z jak najlepszej strony i odwdzięczymy się wszystkim, którzy chociażby złotówkę na nas poświęcili - zapowiada kapitan Stomilu Olsztyn Janusz Bucholc.

Olimpia Grudziądz w przedmeczowej zapowiedzi spotkania odgraża się, że jedzie do Olsztyna jak po swoje. Goście chcą wygrać i jak najszybciej wydostać się ze strefy spadkowej. W zespole Olimpii gra były piłkarz Stomilu Piotr Darmochwał. Z ciekawostek należy także przypomnieć, że w barwach Olimpii w jednym ze sparingów zagrał... Rafał Remisz.