Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz

ż Paweł Głowacki
ż Daniel Michałowski
kartki Adam Banasiak ż
Piotr Ruszkul ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 4. Dawid Kucharski, 23. Arkadiusz Koprucki, 27. Kamil Hempel - 8. Bartosz Papka (78, 24. Karol Żwir), 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 55. Grzegorz Lech, 9. Tomasz Bzdęga (72, 10. Daniel Michałowski) - 87. Szymon Kaźmierowski.
Olimpia Grudziądz: 26. Bartosz Fabiniak - 22. Robert Pisarczuk, 28. Michal Piter-Bučko, 13. Marcin Staniek, 6. Adam Banasiak - 19. Maciej Rogalski, 14. Dariusz Kłus, 11. Marcin Smoliński (81, 8. Łukasz Suchocki; 88, 33. Adrian Frańczak), 16. Dariusz Gawęcki, 10. Maciej Kowalczyk (80, 9. Piotr Ruszkul) - 18. Adam Cieśliński.
Szczegóły sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).
widzów: 1200.

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali 0:1 z Olimpią Grudziądz. Jedyną bramkę w meczu strzelił z rzutu karnego Adam Cieśliński. Olsztyńscy piłkarze na własnym stadionie ostatni raz wygrali w październiku zeszłego roku.

Pierwsza połowa w wykonaniu obydwu drużyn była bardzo słaba. Kibice zgromadzeni na olsztyńskim stadionie byli znudzeni, bo na boisku praktycznie nic ciekawego się nie działo. Stomil na początku stworzył dwie sytuacje, ale zabrakło umiejętności w ich wykończeniu (nie mylić tego z brakiem szczęścia - red.). Najlepszą okazję do strzelenia bramki stworzył sobie zespół gości, ale na szczęście w bramce mamy Piotra Skibę, który zwycięsko wyszedł z pojedynku z napastnikiem gości.

W drugiej połowie było zdecydowanie więcej emocji. Stomil powinien wygrywać, ale przy jednej sytuacji rzeczywiście zabrakło szczęścia. Piłka po strzale Grzegorza Lecha uderzyła w słupek. Pod koniec meczu doszło do kuriozalnej sytuacji, po której w konsekwencji tracimy bramkę. Dochodzi do starcia Hempela z Suchockim. Dwóch piłkarzy leży na boisku. Przy piłce Daniel Michałowski. Piłka zamiast wylądować na aucie, to... ląduje w polu karnym Stomilu. Zawodnik Stomilu nie zdecydował się przerwać gry. W zamieszaniu w polu karnym arbiter dopatrzył się przewinienia i podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Adam Cieśliński.

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 23:14:17

90+4' Koniec meczu. Porażka !!!!!!!!!!!!!!!
90+3' Kaźmierowski z głowki, mamy rożny, może teraz?
90+2' Michałowski dostał żółtą kartkę za to, że się wywrócił... choć nie domagał się nawet żadnego karnego.
90' Cztery minuty szans na remis.
88' Ruszkul ukarany żółtą kartką za symulowanie karnego.
85' Bramkę z rzutu karnego strzela Adam Cieśliński.
85' GOOOOOOOOL
83' Rzut karny dla Olimpii. Wcześniej na aut piłkę powinien wybić Daniel Michałowski, bo na boisku kontuzjowany leżał Kamil Hempel oraz Łukasz Suchocki.
80' Ciśliński z daleka, było groźnie.
79' Podwójna zmiana w drużynie gości. Na boisku wchodzi Piotr Ruszkul oraz Łukasz Suchocki. Schodzą: Maciej Kowalczyk oraz Marcin Smoliński.
76' Karol Żwir wchodzi za Bartosza Papkę.
70' Daniel Michałowski wchodzi za Tomasza Bzdęgę.
68' Kowalczyk z wolnego, ale nie był to zbyt precyzyjny strzał.
67' Michałowski za chwilę wejdzie na boisko.
65' Papka strzela z 35 metrów. W Budowlanych Olsztyn ten strzał by się sprawdził. WYSOKO ponad poprzeczką.
64' Bzdęga kolejny raz strzela, tym razem mamy rożny.
62' Bzdęga znowu aktywnie w polu karnym. Fabiniak łapie bez problemów.
59' Bzdęga blisko strzelenia bramki dla Stomilu.
57' Szybka odpowiedź gości. Cieślińki minimalnie się pomylił.
56' Dobra akcja Stomilu. Prawą stroną pobiegł Bucholc, dośrodkował na głowę Lecha, ale piłka odbiła się od słupka.
52' Lech w pole karne. Z główki strzela, tfu, podaje bramkarzowi Kaźmierowski.
48' Banasiak trafia w słupek.
46' Początek drugiej połowy meczu. Bez zmian w obydwu drużynach.
45+1' Koniec pierwszej STRASZNIE NUDNEJ połowy meczu.
45' Papka w polu karnym strzelił mega fatalnie i bramki w pierwszej połowie już raczej nie zobaczymy.
45' Głowacki ma w następny weekend wolne, bo była to jego czwarta żółta kartka.
45' Paweł Głowacki ukarany żółtą kartką.
41' Olimpia honorowo oddaje piłkę.
40' Stomil z szansą na kontrę, ale Lech wybija piłkę na aut, bo na boisku leży zawodnik gości.
35' Młodzi piłkarze Stomilu idą na rozgrzewkę. Idą takim tempem jakby wiedzieli, że na wejście mają małe szanse.
34' Staniek w polu karnym Stomilu, ale strzela jakby wcześniej wypił trzy browary.
33' Kibice z sektora ŁBN skandują w tym momencie: Łukasz Suchocki. "Suchy" bije im symboliczne brawa.
31' Na rozgrzewkę udali się piłkarze gości, a wśród nich Łukasz Suchocki, który zebrał gromkie brawa z krytej.
30' Odpowiedź Stomilu. Ale nie była to jakaś poważna sytuacja. Lech dośrodkował w pole karne i Fabianiak nie miał żadnych kłopotów ze złapaniem piłki.
29' Pierwsza poważna sytuacja w polu karnym Stomilu. Kowalczyk w akcji sam na sam przegrywa z Piotrkiem Skibą. Ufff.
26' Gawęcki zablokowany w polu karnym przez Jeglińskiego.
25' Ładna wrzutka Papki w pole karne. Z główki strzela Bzdęga. Fabiniak na posterunku.
24' Lech faulowany na środku boiska.
23' Hempel wyprzedza Smolińskiego i akcja gości przerwana przed polem karnym.
20' Banasiak ukarany żółtą kartką.
19' Bucholc podaje do Kaźmierowski. Nasz napastnik strzela, ale ZA LEKKO, ZA LEKKO żeby padła bramka.
13' Groźna akcja gości, sytuację wyjaśnia Kucharski.
8' Kowalczy w polu karnym, zablokowany przez Głowackiego.
7' Jegliński sprytnie mija obrońcę, strzela, ale Fabiniak broni.
2' Kaźmierowski strzela z główki, ale za lekko.
1' Zaczęli!
Tradycyjne KTO WYGRA MECZ już za nami.
Piłkarze już na środku boiska.
Nasi piłkarze jako drudzy schodzą do szatni
Na ławce rezerwowych u nas: Mieczkowski, Żwir, Szymonowicz, Dziemidowicz, Michałowski, Łysiak oraz P. Kun. Praktycznie sama młodzież. To chyba dzisiaj, któryś z nich dostanie większą szansę na grę niż 3 minuty.
Obecnie trwa rozgrzewka, na trybuny powoli schodzą się kibice, na trybunie dziennikarskich już też spory ruch.
Na ławce rezerwowych Olimpii m.in. Łukasz Suchocki i Piotr Ruszkul. Byli piłkarze Stomilu.
Skład Olimpii Grudziądz: 26. Bartosz Fabiniak - 6. Adam Banasik, 13. Marcin Staniek, 28. Michał Bućko, 28. Michal Piter-Bučko, 22. Robert Pisarczuk, 14. Dariusz Kłus, 11. Marcin Smoliński, 16. Dariusz Gawęcki, 19. Maciej Rogalski, 18. Adam Cieśliński, 10. Maciej Kowalczyk.
Skład Stomilu Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 23. Arkadiusz Koprucki, 4. Dawid Kucharski, 27. Kamil Hempel - 8. Bartosz Papka, 21. Łukasz Jegliński, 7. Paweł Głowacki, 55. Grzegorz Lech, 9. Tomasz Bzdęga - 87. Szymon Kaźmierowski.
W pierwszej jedenastce brak Rafała Remisza. Podstawowy obrońca ma naciągnięty mięsień dwugłowy. W jego miejsce trener Kaczmarek desygnował Arkadiusza Kopruckiego.
Witamy serdecznie ze stadionu Stomilu w Olsztynie. Rozpoczynamy specjalnie dla Was relację na żywo z meczu Stomilu Olsztyn z Olimpią Grudziądz.

W sobotę piłkarze Stomilu Olsztyn staną przed kolejną szansa odczarowania olsztyńskiego stadionu. Tak długo na to wszyscy czekają, że nie pozostaje nam nic innego jak w sobotę zjawić się na stadionie i pomóc naszym piłkarzom w zdobyciu trzech punktów.

Pierwszy raz w tym sezonie zawodnicy naszego klubu mogli w miarę spokojnie przygotowywać się do ligowego meczu. Nie musieli zbytnio rozpamiętywać ostatniego ligowego spotkania. Przypomnijmy, że "Biało-niebiescy" z Chojnic przywieźli komplet punktów. Zwycięstwo zapewnił strzałem z rzutu karnego Grzegorz Lech.

W meczu nie zobaczymy kontuzjowanych Dominika Kuna oraz Pawła Łukasika. Ich miejsce trener Zbigniew Kaczmarek zapewne wstawi Bartosza Papkę oraz Szymona Kaźmierowskiego.

- Kibice tak długo czekają na zwycięstwo, że żadnej remis nas nie interesuje. Liczy się tylko zwycięstwo - zapowiedział w Radiu Olsztyn Łukasz Jegliński, pomocnik Stomilu Olsztyn.

W drużynie Olimpii Grudziądz występuje trzech były piłkarzy Stomilu: Piotr Ruszkul, Adam Cieśliński oraz Łukasz Suchocki. Ten ostatni jeszcze w czerwcu biegał po murawie olsztyńskiego stadionu. Patrząc na składy Olimpii z poprzednich spotkań to wątpliwe, żeby były skrzydłowy Stomilu wybiegł na boisko od pierwszej minuty. A może to będzie tajna broń trenera Tomasza Kafarskiego?

Przekonamy się już w najbliższą sobotę. Początek spotkania o godzinie 17:00. Ze spotkania przeprowadzimy relacją na żywo!