Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Arka Gdynia

ż Hempel
ż Łukasik
kartki Pruchnik ż
Sobieraj ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 4. Dawid Kucharski (78, 23. Arkadiusz Koprucki), 3. Rafał Remisz, 27. Kamil Hempel - 8. Bartosz Papka (83, 13. Dominik Kun), 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 55. Grzegorz Lech, 9. Tomasz Bzdęga - 87. Szymon Kaźmierowski (80, 77. Paweł Łukasik)
Arka Gdynia: 13. Michał Szromnik - 6. Dawid Kubowicz, 33. Tomasz Jarzębowski, 3. Krzysztof Sobieraj, 7. Piotr Tomasik - 8. Marcus Vinícius (75, 11. Michał Szubert), 15. Radosław Pruchnik, 14. Mateusz Szwoch, 9. Łukasz Jamróz (81, 19. Michał Rzuchowski), 20. Marcin Radzewicz (70, 2. Gláuber) - 11. Arkadiusz Aleksander
Szczegóły sędzia: Marek Karkut (Warszawa).

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 18:40:54

94' Koniec meczu. Bez bramek w Ostródzie.
93' Dobre dośrodkowanie Jeglińskiego w pole karne. Łukasik jednak pomagał sobie ręką, rzut wolny dla Arki.
90' Uderzenie sprzed pola karnego na bramkę Stomilu, pewnie Skiba.
89' Zółta kartka dla Łukasika.
88' Więcej szybszej gry w końcówce.
83' Ostatnia zmiana także w Stomilu. Dominik Kun za Bartosza Papkę.
81' I ostatnia zmiana w Arce: za Michał Rzuchowski za Łukasza Jamroza.
80' Na boisku pojawia się Paweł Łukasik, z boiska schodzi Łukasz Kaźmierowski.
78' Zmiana w Stomilu. Kontuzjowanego Dawida Kucharskiego zastępuje Arkadiusz Koprucki.
76' Groźnie wyglądająca akcja gości, strzał Jamroza ląduje za boczną linią boiska.
75' Druga zmiana gości, schodzi Marcus da Silva, Michał Szubert na boisku.
70' Zmiana w Arce: Glauber Souza Couto za Radzewicza.
66' Indywidualna akcja Silvy, broni Skiba.
56' Rzut rożny dla Stomilu. Bucholc bliski zaskoczenia bramkarza Arki strzałem z bliższego słupka.
52' Ponownie sporo miejsca przed polem karnym Stomilu. Strzał na bramkę gospodarzy celny, ale zbyt słaby.
46' Rzut wolny z prawej strony gości, trzy podania i groźny strzał głową z siedmiu metrów z kłopotami broni bramkarz Stomilu.
46' Faul i żółta kartka Hempela.
46' Drugą połowę rozpoczynają goście.
45' Koniec pierwszej połowy. Powolne tempo spotkania i mało dobrych sytuacji bramkowych.
44' Rzut rożny dla Stomilu. Kaźmierowski niecelnie...
41' Faul taktyczny Papki i żółta kartka.
38' Groźne dośrodkowanie Próchnika, piłka strącona głową w polu karnym, minimalnie mija bramkę Skiby.
38' Rzut wolny z ok 30 m dla Arki. Żółta Kartka dla Dawida Kucharskiego.
32' Krotko rozegrany rzut rożny Arki, zakończony groźnym strzałem Tomasika, piłkę na kolejny rzut rożny wybija Bucholc. Coraz groźniej pod naszą bramką.
31' Na sam na sam z bramkarzem wychodził Kaźmierowski. Po długim zawahaniu sędzia odgwizduje spalonego.
30' Rzut rożny dla gości. Bez większego zagrożenia.
29' Plażowe tempo spotkania. Dużo przetrzymywania piłki i mało długich podań.
19' Dobra akcja Stomilu, dobre dośrodkowanie Hempela, strzał Papki jednak niecelny.
16' Rzut rożny dla Stomilu, Bzdęga uderza głową pod poprzeczką, broni bramkarz gospodarzy, dobitka odbija się od spojenia słupka i poprzeczki.
14' Gorąco pod bramką Stomilu. Radzewicz jeden na jednego z Piotrem Skibą, słupek ratuje gospodarzy przed utratą bramki.
4' Początek meczu spokojny, Arka w ataku pozycyjnym, Stomil nastawiony na grę z kontry. Po jednej z nich, rzut rożny dla Stomilu, jednak bez większego zagrożenia pod bramką gości.
1' Gramy!
Mecz poprzedzony minutą ciszy poświęconą Piotrowi "Pechowi" Prątnickiemu
Niespełna dwa miesiące temu Stomil pokonał Arkę w Gdyni. Dzisiaj gra w innym składzie, niemniej jednak oczekujemy podobnego wyniku.
Na trybunie odkrytej zasiedli kibice gości, nieco liczniej niż na początku roku kibice z Krakowa.
W Ostródzie piękna, słoneczna, plażowa pogoda. Idealne warunki do oglądania meczu, do grania - może nieco mniej.

Pora na ligowe emocje w sezonie 2013/14. Stomil Olsztyn swój pierwszy mecz rozegra na obcym stadionie. W sobotę (27 lipca) w Ostródzie o godzinie 16:00 jako gospodarz zmierzy się z Arką Gdynia.

Po letnich roszadach w składzie "biało-niebiescy" w opinii ekspertów, m.in. dziennikarzy stacji Orange Sport, która specjalizuje się pierwszą ligą, są głównym kandydatem do spadku. Nisko oceniani są pozyskani przez Stomil piłkarze - Dawid Kucharski, Tomasz Bzdęga oraz Bartosz Papka.

Wracając jednak do meczu z Arką i pozostałych w tej rundzie, wydaje się jedno być pewne - podopieczni Zbigniewa Kaczmarka będą bardzo przewidywalną drużyną. Brak środków na zatrudnienie większej ilości zawodników spowodował, że Stomil w każdym meczu będzie grał bowiem praktycznie takim samym składem, taktyka, ustawienie są rywalom doskonale już znane po sparingach. Największą bolączką drużyny wydaje się być jednak brak rasowego napastnika, bo Szymon Kaźmierowski i Paweł Łukasik ostatnimi czasy zawodzili.

Zatem wydaje się, że w Ostródzie Stomil rozpocznie mecz składem Skiba - Bucholc, Kucharski, Remisz, Hempel - Papka, Jegliński, Głowacki, Lech, Bzdęga - Kaźmierowski.