Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Bruk-Bet Termalica Nieciecza

17 kwietnia 2014 r.
godz. 17:00

Stomil Olsztyn 2:0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
2:0
10' Piotr Darmochwał
17' Grzegorz Lech
ż Tomasz Bzdęga kartki Krzysztof Kaczmarczyk ż
Łukasz Pielorz ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 4. Dawid Kucharski, 87. Arkadiusz Czarnecki, 51. Marcin Warcholak - 55. Grzegorz Lech (80, 9. Tomasz Bzdęga), 16. Dawid Szymonowicz, 21. Łukasz Jegliński, 5. Yasuhiro Katō - 10. Piotr Darmochwał (90, 8. Piotr Głowacki), 77. Paweł Łukasik (68, 7. Paweł Głowacki).
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 12. Sebastian Nowak - 29. Łukasz Pielorz, 5. Jakub Czerwiński, 3. Bartosz Kopacz, 27. Dariusz Jarecki - 9. Dariusz Pawlusiński, 19. Krzysztof Kaczmarczyk, 2. Dawid Sołdecki (82, 21. Emil Drozdowicz), 16. Piotr Piekarski (63, 23. Szczepan Kogut), 11. Damian Piotrowski (46, 20. Jakub Biskup) - 25. Rafał Kujawa.

W 25. kolejce piłkarskiej I ligi Stomil wygrał 2:0 z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania.

Mecz fantastycznie zaczął się dla Stomilu, po 17 minutach na tablicy wyników widniało już 2:0. Po dośrodkowaniach Janusza Bucholca piłkę do bramki skierowali w 10. minucie Piotr Darmochwał główką oraz 7 minut później dokładnym strzałem Grzegorz Lech.

Emocji w pierwszej połowie było więcej, w 33. minucie po zaskakującej decyzji sędziego goście wykonywali rzut karny. Piotr Skiba obronił jednak strzał Pawlusińskiego.

W drugiej połowie działo się już mniej. Połowa wyrównana bez dogodnych sytuacji z obu stron. Cenne trzy punkty zostały w Olsztynie.

- Graliśmy dzisiaj z bardzo dobrym zespołem. To zwycięstwo to przeogromny sukces chłopaków, bo byli bardzo zdeterminowani. Graliśmy do końca, na sto procent, nie było mowy o żadnym odpuszczaniu. Zrealizowaliśmy założenia przedmeczowe. Wiedzieliśmy, że musimy strzelić bramkę w pierwszej fazie spotkania, jeżeli chcieliśmy wygrać. Cieżko powiedzieć, czy był karny. Mi się wydaje, że nie. Dobrze, że Piotrek Skiba tak się zachował. W poprzednich spotkaniach wpuścił pięć bramek, to musiał się zrehabilitować. Fajnie, że zagraliśmy na zero z tyłu. To jest taki spokój dla nas i dla naszych rodzin. Chciałbym dedykować to zwycięstwo swojej mamie, która trochę choruje. To jest ważne zwycięstwo dla nas. Wszyscy wiedzą w jakiej jesteśmy sytuacji. Teraz jedziemy do Bełchatowa, potem gramy z GKS-em Tychy. Czekają nas ciężkie mecze, dlatego spokojnie podchodzimy do zwycięstwa, ale te trzy punkty bardzo nas cieszą - powiedział trener Stomilu Adam Łopatko.

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 14:14:54

90+4' Koniec! Trzy punkty nasze!
90+3' Tomasz Bzdęga, żółta kartka.
90+2' Piotr Darmochwał opuszcza boisko, Piotr Głowacki w jego miejsce.
90' 4 minuty do końca meczu.
81' 10 minut do końca, boisko opuszcza Dawid Sołdecki, w jego miejsce Emil Drozdowicz.
80' Grzegorz Lech zmieniany przez Tomasza Bzdęgę.
78' Rzut wolny z lewej strony boiska dla Stomilu, piłka jednak kilka metrów obok bramki gości.
74' Daleki rzut wolny dla gości, mocny strzał na raty broni Skiba.
70' Grzegorz Lech wchodził w pole karne, ale nie zdecydował się na strzał.
69' Grzegorz Lech próbował główką pokonać bramkarza po dośrodkowaniu Bucholca.
67' Zmęczony Paweł Łukasik opuszcza boisko, w jego miejsce Paweł Głowacki.
63' Zmiana w Termalice, Szczepan Kogut za Piotra Piekarskiego.
58' Rzuto rożny, tym razem dla Stomilu. Górą obrońcy z południa Polski.
55' Rzut rożny dla Niecieczy.
54' Rzut wolny dla gości z 25m od bramki, prosto w mur gospodarzy.
54' Strzał Łukasika, piłka w rękach Nowaka.
52' Rzut rożny, tym razem z lewej strony, mocny strzał z 30 m Dariusza Pawlusińskiego ponad bramką.
50' Kolejny rzut rożny gości, niska piłka i fatalny strzał gości po którym piłka pod nogami olsztyńskich obrońców.
49' Po rzucie rożnym piłka wysoko ponad bramką Stomilu.
48' Mocny strzał Rafała Kujawy, piąstkuje Skiba.
47' Krzysztof Kaczmarczyk nieprzepisowo zatrzymywał Pawła Łukasika, za co ukarany żółtą kartką.
46' Boisko w przerwie opuścił Dariusz Jarecki, w jego miejsce Jakub Biskup.
45' Koniec pierwszej połowy. DWA ZERO!
45' Szybka akcja Stomilu, zatrzymany przed linią pola karnego Kato, który nie podnosi się z boiska.
43' Znowu dośrodkowanie Bucholca i Stomil przed szansą, minimalnie niecelny strzał Darmochwała.
41' Akcja przeniosła się w środkowe częsci boiska, przez dłuższą chwilę nie ma zagrożenia pod żadną z bramek.
33' Bramkarz Stomilu wyciągnął się jak struna i wybił piłkę idącą tuż przy słupku na rzut rożny.
33' Broni Piotrek Skiba!
32' Karny dla gości. Skiba mija się z wysoką piłką, któryś z obrońców prawdopodobnie dotyka piłki ręką...
31' Rzut rożny dla Stomilu, bez zagrożenia.
30' Rzut wolny dla gospodarzy z 35m z lewej strony boiska, piąstkuje Sebastian Nowak.
27' Groźna akcja gości, główka na szczęście niecelna.
26' Bucholc ponownie próbował skutecznie dośrodkować w pole karne, jednak przy nim pojawia się trzech obrońców.
24' Mocny strzał Kujawy sprzed pola karnego, obok bramki.
16' Goooooooooooool! Grzegorz Lech dostaje piłkę pod nogi w środku pola karnego i nie pozostaje mu nic innego jak skierować piłkę do bramki!
11' Goooooooooooool! Dośrodkowanie Bucholca trafia prosto na główkę Piotra Darmochwała, który trafia idealnie do bramki!
8' Stomil odważniej w ataku, bez dogodnych sytuacji na razie.
4' Rzut rożny dla Niecieczy, fatalnie wykonany.
2' Skiba wybiega na 30 metr i zatrzymuje wybiciem kontrę gości.
1' Rozpoczyna Stomil. Gospodarze na biało-niebiesko, goście w pomarańczowych strojach.
Rozpoczynamy drugą połowę.
Piłkarze przywitani brawami, gramy.
Piłkarze już w szatni, zaraz początek spotkania...
Brak w pierwszej osiemnastce: Remisza oraz Korzeniewskiego. Zagrają jutro w rezerwach Stomilu.
Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Łukasz Bednarek z Koszalina.
Ławka gości: 22. Maciej Pochroń. 14. Piotr Ceglarz, 15. Jakub Kiełb, 17. Dalibor Pleva, 20. Jakub Biskup, 21. Emil Drozdowicz, 23. Szczepan Kogut.
Stomil na rozgrzewce.
Termalica: 12. Sebastian Nowak - 2. Dawid Sołdecki, 3. Bartosz Kopacz, 5. Jakub Czerwiński, 9. Dariusz Pawlusiński, 11. Damian Piotrowski, 16. Piotr Piekarski, 19. Krzysztof Kaczmarczyk, 25. Rafał Kujawa, 27. Dariusz Jarecki, 28. Łukasz Pielorz.
Ławka rezerwowych Stomilu: 33. Dawid Mieczkowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 8. Piotr Głowacki, 7. Paweł Głowacki, 9. Tomasz Bzdęga, 14. Piotr Łysiak, 15. Arkadiusz Mroczkowski.
Piłkarze gości na rozgrzewce.
STOMIL: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 4. Dawid Kucharski, 51. Marcin Warcholak - 10. Piotr Darmochwał, 16. Dawid Szymonowicz, 21. Łukasz Jegliński, 55. Grzegorz Lech, 5. Yasuhiro Kato - 77. Paweł Łukasik.
Za chwilę podamy składy drużyn.
Juniorzy młodsi Stomilu przegrali na Dajtkach z Polonią W. 0:2.
Na rozgrzewce są już bramkarze obydwu drużyn.
Witamy ze stadionu Stomilu. Rozpoczynamy relację na żywo z meczu STOMIL - Nieciecza.

Już w czwartek piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają kolejne ligowe spotkanie. Do Olsztyna przyjeżdża szósta drużyna I ligi - Termalika Bruk-Bet Nieciecza. Początek meczu o godzinie 17:00.

Termin spotkania został zmieniony na wiosek sztabu szkoleniowego olsztyńskiej drużyny. - Dzięki temu będziemy mieli więcej czasu na treningi przed wyjazdem do Bełchatowa - argumentuje olsztyński szkoleniowiec.

- Liczę, że zagramy bez błędu i się uda wygrać. Najgorzej, że w głowach siedzi ta porażka z Chojniczanką. Ta pierwsza połowa. Jeżeli wtedy byśmy zagrali lepiej to i w Grudziądzu mógłby być inny wynik - mówi przed meczem Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn.

Po tym spotkaniu w piątek zespół ma trening regeneracyjny. W sobotę i niedzielę piłkarze mają wolne. Do zajęć Stomilowcy wrócą w poniedziałek popołudniu. We wtorek rano trening i zespół rusza do Bełchatowa na mecz z GKS-em.