Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Bytovia Bytów

godz. 13:00

Stomil Olsztyn 2:0 Bytovia Bytów
2:0
24' Wołodymyr Kowal
44' Łukasz Jegliński
Bramki
ż Janusz Bucholc
ż Karol Żwir
kartki Radosław Jasiński ż
Michał Jakubowski ż
Marko Bajic ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 27. Tomasz Wełna - 22. Roman Maczułenko, 16. Dawid Szymonowicz, 4. Ihor Skoba (77, 7. Paweł Głowacki), 21. Łukasz Jegliński, 24. Karol Żwir (88, 8. Piotr Głowacki) - 11. Wołodymyr Kowal (81, 77. Paweł Łukasik).
Bytovia Bytów: 87. Wojciech Pawłowski - 21. Tadeusz Socha, 3. Łukasz Wróbel, 28. Kamil Juraszek, 19. Radosław Jasiński - 18. Daniel Mąka (46, 14. Mateusz Michalski), 8. Chris Jastrzembski, 20. Marko Bajić (75, 29. Paweł Buzała), 4. Shōhei Okuno (58, 16. Robert Mandrysz), 10. Michał Jakóbowski - 11. Janusz Surdykowski.
Szczegóły sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).
widzów: 1517.

Pomimo ciężkiej przerwy zimowej, piłkarze Stomilu nadal w wysokiej formie. W sobotnim meczu, na własnym stadionie, pewnie pokonali Bytovię Bytów 2:0.

Stomil tradycyjnie zaczął bardzo ostrożnie, przez pierwszą część gry wydawało się, że to goście mają przewagę. Z przewagi tej jednak nie wynikało za wiele. W 25. minucie po szybkiej akcji Stomilu, Janusz Bucholc z prawej strony dograł na czysto do Wołodymyra Kowala, nie po raz ostatni w tym meczu niepewnie interweniował bramkarz Bytovii, po uderzeniu Kowala piłka wturlała się do bramki gości.

Tuż przed przerwą Łukasz Jegliński wykorzystuje doskonałe, prostopadłe podanie w pole karne i płaskim, lekkim strzałem pokonuje Pawłowskiego. Do przerwy Stomil schodzi z prowadzeniem 2:0.

W drugiej połowie obrońcy nie dali więcej swobody zawodnikom gości. Rezultat nie zmienił się i dzięki temu Stomil pięknie otworzył pierwszoligową wiosnę. Wielkie słowa uznania dla zawodników Stomilu!

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 09:45:57

94' Koniec meczu. Trzy punkty zostają w Olsztynie!
92' Mateusz Michalski wchodzi w pole karne, niecelny strzał minimalnie obok słupka.
88' Boisko opuszcza Karol Żwir, w jego miejsce Piotr Głowacki.
87' Grę przerwał dopiero faul, będzie rzut wolny dla Bytovii z 35 metrów od bramki.
86' Żółtą kartką ukarany Karol Żwir
86' Na boisku leży Roman Maczułenko, goście nie przerwali gry.
85' Próbują jeszcze swoich sił piłkarze Bytovii, jednak nie są w stanie sforsować dobrze zorganizowanej obrony Stomilu.
81' Boisko opuszcza Kowal, w jego miejsce Paweł Łukasik.
80' Dośrodkowanie w pole karne Stomilu, Piotr Skiba na posterunku.
77' Boisko opuszcza Ihor Skoba, w jego miejsce Paweł Głowacki.
76' Boisko opuszcza Marko Bajic, w jego miejsce Paweł Buzała.
74' Żółtą kartką ukarany Marko Bajic.
72' Rzut rożny dla Stomilu. Tym razem wysoko w środek pola karnego, jednak nikt nie zdołał strzelić na bramkę.
68' Żółtą kartką ukarany Michał Jakubowski.
68' Ten przyjął na 25. metrze, był też tam Pawłowski, nasz napastnik nie zdołał z odpowiednią mocą uderzyć na bramkę.
67' Rzut rożny dla gości, kilka główek, Skiba i dalekie wybicie do Kowala.
66' Na czystą pozycję wyszedł piłkarz gości, piłka po strzale odbija się od obrońcy, będzie rzut rożny.
65' Kolejne niskie dośrodkowanie, piłka na aucie.
64' Rzut rożny dla Stomilu.
61' Żółtą kartką ukarany Radosław Jasiński
58' Boisko opuszcza Shohei Okuno w jego miejsce Robert Mandrysz.
56' Kowal strzela z 18m, obok bramki.
52' Strzał Bucholca z 50m, w rękach bramkarza Bytovii.
51' Maczułenko faulowany w niedużej odległości od narożnika pola karnego, będzie rzut wolny.
50' Strzał z dystansu Maczułenki, piłka daaaleko obok bramki,.
49' Rzut wolny z prawej strony pola karnego, mocne dośrodkowanie, niewiele zabrakło żeby któryś z piłkarzy Stomilu uderzył głową.
48' Kowal popędził w pole karne, zrobił zwód i przegrał z dwoma obrońcami, gdyby tylko mocniej trącił piłkę ta mogłaby się znaleźć w bramce, bo niepewnie interweniował Pawłowski.
46' Jedna zmiana w drużynie gości. Daniel Mąka zmieniony przez Mateusza Michalskiego.
46' Piłkarze już na boisku. Rozpoczynamy drugą połowę.
46' Podczas przerwy nowy prezes Stomilu - Mariusz Borkowski - podziękował kibicom za zbiórkę środków finansowych oraz firmie Fitness Clubu Sylwetka za wsparcie klubu w trudnej sytuacji.
45+1' Koniec pierwszej połowy. Chcieliśmy napisać, że sennej i mało atrakcyjnej, ale druga bramka całkowicie zmieniła odbiór tego meczu. Doskonały wynik do przerwy.
45' Łukasz Jegliński wykorzystuje doskonałe, prostopadłe podanie w pole karne i płaskim, lekkim strzałem pokonuje Pawłowskiego.
44' Dwa-zero! Jegliński!
41' Ponowne dośrodkowanie w pole karne Stomilu z autu, z obroną strzału głową Skiba nie miał jednak problemów.
35' Groźna wymiana podań w polu karnym Stomilu, niedokładne podanie zawodnika Bytovii i wychodzimy z kontrą.
34' Akcja Stomilu, piłka wycofana trafia do Jeglińskiego, ten strzela wysoko ponad bramką.
32' Bardzo dobre dośrodkowanie, w po lu karnym przewraca się Wełna, zdaniem sędziego to zawodnik Stomilu faulował obrońcę Bytovii.
31' Rzut rożny dla Stomilu.
31' Rzut wolny z prawej strony pola karnego, ponownie Kowal za nisko dośrodkowuje.
27' Daaalekie dośrodkowanie z rzutu z autu, łapie Skiba.
26' Rzut wolny dla Stomilu z prawej strony, jednak słabe dośrodkowanie Kowala, szybka kontra gości zatrzymana dopiero w polu karnym Stomilu.
25' Szybka akcja Stomilu, Bucholc z prawej strony dogrywa na czysto do Kowala, myli się bramkarz Bytovii, a Kowal dosłownie wpycha piłkę do bramki.
24' Gooool! Kowal!
22' Stomil odpowiada strzałem Kowala, ale płaskim, słabym i niecelnym.
22' Poprzeczka po strzale głową, piłka odbija się jeszcze od Skiby (?)! Dużo szczęścia w tej sytuacji.
21' Rzut rożny dla Bytovii.
20' Inicjatywę powoli przejmują goście, gra toczy się częściej na połowie Stomilu, a ten próbuje akcji z kontry.
19' Głośny doping na dwie trybuny na olsztyńskim stadionie.
18' Bytovia: 87. Wojciech Pawłowski - 20. Marko Bajic, 10. Michał Jakubowski, 19. Radosław Jasiński, 8. Chris Jastrzembski, 28. Kamil Juraszek, 18. Daniel Mąka, 4. Shohei Okuno, 21. Tadeusz Socha, 11. Janusz Surdykowski, 3. Łukasz Wróbel
17' Dośrodkowanie z lewej strony z rzutu wolnego w pole karne Stomilu, niecelna główka i bramkarz Olsztynian wybije piłkę z linii bramkowej.
16' Żółtą kartką ukarany Janusz Bucholc
15' Dla uzupełnienia skład Stomilu: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 27. Tomasz Wełna - 16. Dawid Szymonowicz, 21. Łukasz Jegliński, 4. Ihor Skoba, 24. Roman Maczułenko, 22. Karol Żwir - 11. Wołodymyr Kowal
14' Akcja gości, głębokie dośrodkowanie, Skiba pewnie łapie piłkę.
12' Na razie gra głównie w środku pola, akcje obu drużyn kończą się w okolicach pola karnego.
11' Dobra frekwencja na stadionie, widać że przerwa zimowa wzmogła apetyt na piłkę w mieście.
1' Gramy!
Z drobnym poślizgiem witamy ze Stadionu Stomilu.

Przygotowania olsztyńskiego zespołu były bardzo burzliwe. Miał być zagraniczny obóz i gra z silnymi sparingpartnerami, a skończyło się na treningach w lesie, czy w rozlatującej się hali przy Sybiraków. Podobnie jak przed rundą jesienną piłkarze Stomilu Olsztyn do formy będą dochodzić w trakcie rozgrywek.

- Jeżeli chodzi o przygotowanie fizyczne, to wszystko jest w porządku. Poza tym mieliśmy sporo zajęć z piłką, ale na murawie sztucznej, na której inaczej się gra - mówi Mirosław Jabłoński.

Do samego spotkania piłkarze Stomilu Olsztyn trenowali na naturalnej nawierzchni, ale... na bocznym boisku Stomilu. Wchodzili tam na własne ryzyko, bo przecież boiskiem treningowym za bardzo tego nie można nazywać.

- Będzie to bardzo trudny mecz. Bytovia nie zmarnowała ani jednego dnia, bardzo mocno się wzmocnili, ale my w poprzedniej rundzie pokazaliśmy jacy jesteśmy mocni i silni jako drużyna i u siebie nie biorę innego wyniku pod uwagę jak nasze zwycięstwo. To Bytovia musi się odkrywać, musi się martwic w każdym kolejnym meczu. Grają tak naprawdę od początku z nożem na gardle, o utrzymanie, a my doskonale wiemy jak się funkcjonuje cały czas walcząc o utrzymanie. Wcale im nie zazdroszczę. Wiem, że wiąże się to z dużą nerwowością i na pewno będą podpięci do prądu, a my to musimy wykorzystać - mówi przed meczem kapitan zespołu Janusz Bucholc.

Tekstową relację ze spotkania przeprowadzi portal stomil.olsztyn.pl!