Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Flota Świnoujście

Flota traci punkty w Olsztynie. Stomil zremisował 1:1

23 września 2012 r.
godz. 12:30

Stomil Olsztyn 1:1 Flota Świnoujście
1:1
11' Łukasz Suchocki Bramki Sebastian Olszar 26'
Piotr Kieruzel ż
Bramki Stomil Olsztyn: 29. Tomasz Ptak - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 9. Łukasz Suchocki, 31. Michał Glanowski, 11. Robert Tunkiewicz (85, 15. Arkadiusz Mroczkowski), 21. Łukasz Jegliński, 17. Tomasz Strzelec (88, 95. Radosław Stefanowicz) - 8. Mindaugas Kalonas (83, 87. Szymon Kaźmierowski).
Flota Świnoujście: 1. Grzegorz Kasprzik - 3. Radosław Jasiński, 5. Ivan Udarević, 2. Sebastian Zalepa, 6. Marek Opałacz (68, 14. Patryk Fryc) - 11. Sebastian Olszar, 8. Marek Niewiada, 15. Daniel Chyła (46, 4. Piotr Kieruzel), 18. Krzysztof Bodziony, 19. Mateusz Wrzesień (71, 22. Bartłomiej Niedziela) - 20. Ensar Arifović.
Szczegóły sędziował: Erwin Paterek (Lublin).
widzów: 999.

W 9. kolejce I ligi Stomil Olsztyn podjął na własnym stadionie bardzo wymagającego rywala, a zarazem aktualnego lidera tabeli - Flotę Świnoujście. Niezwykle zacięty i kontrowersyjny mecz zakończył się wynikiem 1:1 (1:1).

Na ten mecz czekało wielu kibiców, jednak nie wszyscy mogli obejrzeć ten mecz na stadionie przy al. Piłsudskiego. Na stadion bowiem wejść mogło tylko 999 osób, a reszta kibiców zmuszona była dopingować swoją drużynę przed telewizorami. Wszystko to za sprawą wojewody warmińsko-mazurkiego Mariana Podziewskiego, który zdecydował, że Stomil nie może zorganizować imprezy masowej. To władze klubu po konsultacjach z prawnikami i PZPN zdecydowały się na organizację imprezy niemasowej. Od taki pstryczek w nos wojewody.

Stomil Olsztyn na mecz z liderem tabeli wyszedł w identycznym ustawieniu, jak w spotkaniu w Niecieczy z miejscową Termaliką. Od pierwszego gwizdka sędziego na boisku rozpoczęła się bardzo zacięta walka, która toczyła się głównie w środkowej części boiska. Ambitna postawa podopiecznych Zbigniewa Kaczmarka zaowocowała bramką "biało-niebieskich" już w 12. minucie spotkania. Wówczas Łukasz Suchocki wykonał dośrodkowanie z rzutu różnego w pole karne przeciwników. Stamtąd jak najszybciej wybić piłkę chcieli defensorzy Floty, jednak zrobili to w taki sposób, ze futbolówka trafiła pod nogi Michała Glanowskiego, który oddał strzał na bramkę Grzegorza Kasprzika. Strzał okazał się jednak niecelny i wydawałoby się, że piłka opuści po prostu plac gry, lecz bramkarz gości zdążył wygarnąć ją z końcowej linii wprost pod nogi Łukasza Suchockiego, który zdecydowanym strzałem posłał piłkę w długi słupek.

Zdobywca pierwszego gola dysponował naprawdę dobrą formą w tym spotkaniu, a piłkarze Floty nie byli w stanie czysto zatrzymywać "Suchego", który był notorycznie faulowany. Warto tutaj wspomnieć również o mało sprawiedliwym sędziowaniu Erwina Patereka, który powinien ukarać Marka Opałacza czerwoną kartką za kolejny faul na pomocniku Stomilu Olsztyn. Kilka minut później bardzo bliski podwyższenia wyniku był Łukasz Jegliński, którego mocny strzał z trudem obronił Grzegorz Kasprzik. Mimo nienajgorszej gry olsztynian, drużyna ze Świnoujścia także stwarzała niebezpieczne sytuacje pod bramką Tomasza Ptaka. Po jednym z wyprowadzonych kontrataków Floty, lewym skrzydłem ruszył Marek Opałacz, który minął aż czterech piłkarzy Stomilu, po czym wbiegł w pole karne gospodarzy i zagrał piłkę do Sebastiana Olszara. Ten bez większych problemów skierował futbolówkę do pustej bramki Tomasza Ptaka. Od tego momentu na boisku zaczęli dominować podopieczni Dominika Nowaka, którzy kreowali coraz więcej groźnych akcji.

Druga połowa niedzielnego spotkania rozpoczęła się atakami piłkarzy z Olsztyna, jednakże wszystkie z nich okazały się być bezskuteczne. Zawodnicy obu drużyn prezentowali się dosyć dobrze, ale jednocześnie dużo faulowali, czego efektem były częste interwencje sędziego oraz jedenaście żółtych kartek oraz jedna czerwona (dla Michała Glanowskiego). W 60. minucie spotkania ponownie ładną akcją popisał się Marek Opałacz, który kolejny raz minął obrońców gospodarzy i oddał strzał na długi słupek. Na całe szczęście olsztynian Tomasz Ptak wybił piłkę na rzut rożny, tym samym zaliczając niezłą interwencję. "Biało-niebiescy" mieli idealną okazję na podwyższenie wyniku w 80 minucie, kiedy to Tomasz Strzelec otrzymał prostopadłe podanie od Roberta Tunkiewicza i wbiegł w pole karne, lecz tam został już zastopowany przez obrońców gości. Do ostatniego gwizdka meczu pojedynek stawał się coraz to bardziej zacięty i emocjonujący, jednak wynik spotkania się już nie zmienił. Tym samym Stomil Olsztyn przerwał imponującą passę ośmiu zwycięstw z rzędu Floty Świnoujście, jednocześnie dzieląc się punktami ze swoim rywalem.

mw

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 08:12:11

90+3' Koniec meczu! Stomil zremisował 1:1 z Flotą Świnoujście.
90+2' Tomasz Ptak za dyskusje z arbitrem zobaczył żółtą kartkę.
90' Żółta kartka dla Pawła Głowackiego za faul przed polem karnym.
90' Mecz potrwa trzy minuty dłużej.
90' Zupełnie niekryty w polu karnym napastnik Floty marnuje idealną sytuację. Tomasz Ptak pewnie łapie.
88' Radosław Stefanowicz wszedł za Tomasza Strzelca.
86' Do zmiany szykuje się Radosław Stefanowicz.
84' Arkadiusz Mroczkowski wszedł za Roberta Tunkiewicza.
83' Do wejścia na boisku szykuje się Arkadiusz Mroczkowski.
82' Szymon Kaźmierowski wszedł za Mindaugasa Kalonasa.
78' Robert Tunkiewicz ładnie wypuszcza Tomasza Strzelca, a nasz pomocnik marnuje idealną sytuację na bramkę.
73' Ensar Afrivic groźnie uderza. Dobrze broni Tomasz Ptak.
70' Bartłomiej Niedziela wszedł za Mateusza Wrzesienia.
70' Żółta kartka dla Kalonasa.
68' Patryk Fryc wszedł za Marka Opałacza.
65' Kolejna groźna akcja Stomilu. Janek Bucholc wpada w pole karne. Podaje, ale strzał Pawła Baranowskiego zostaje zablokowany.
63' Mieliśmy szansę na bramkę. Kalonas wpadł w pole karne, ale podał prosto do bramkarza gości.
62' Suchocki z Kalonasem wychodzą z naszej połowy, ale kontra nam nam nie wyszła.
58' Uffff. Flota nie wykończyła akcji i nadal mamy remis 1:1.
58' Żółta kartka dla Radosława Jasińskiego.
48' Żółta kartka dla Michała Glanowskiego. Była to jego druga i nasz zawodnik musi puścić boisko.
46' Piotr Kieruzel wszedł za Marka Opałacza.
46' Początek drugiej połowy.
45+2' Koniec pierwszej połowy. Stomil remisuje 1:1 z Flotą Świnoujście. Byliśmy wczoraj na meczu IV ligi, jesteśmy teraz na I lidze. Czym się różni sędziowanie w tych ligach? Niczym. Poziom słaby.
45' Dwie minuty złużej potrwa pierwsza połowa meczu.
43' Na boisku leży Łukasz Jegliński. Na pewno jednak wróci na boisko.
42' Krzysztof Bodziony ukarany żółtą kartką.
41' Marek Niewiada fauluje Łukasz Suchockiego. Sędzia nie pokazuje mu za ten faul żółtej kartki. A powinien! Uzasadnione pretensje całego zespołu. Niewiada w tym momencie powinien opuścić boisko!
40' Suchocki wpadła w pole karne, upadł... ale sędzia nie dał się nabrać.
36' Sebastian Zalepa fauluje na środku boiska Łukasza Suchockiego. Sędzia pokazuje mu żółtą kartkę.
35' Arifović na spalonym. Kibice odetchnęli z ulga.
29' Żółtą kartkę zobaczył Marek Niewiada.
29' Przed polem karnym faulowany Łukasz Suchocki
26' Obrońcy Stomilu zostali dziecinnie ograni i Sebastian Olszar trafia do pustej bramki.
26' GOOOOL. Niestety dla Floty.
26' Żółta kartka dla Michała Glanowskiego
24' Ładne dośrodkowanie w pol karne. Obrońca Floty uprzedził Kalonasa.
23' Janusz Bucholc faulowany w narożniku boiska.
22' Co robił w tej sytuacji Ptak? Dobrze, że nie skończyło się to bramką dla Floty.
17' Fatalne wykonanie rzutu rożnego przez Flotę
12' Żółtą kartką za dyskusję z arbitrem ukarany Grzegorz Kasprzik, bramkarz Floty.
11' Błąd bramkarza Floty. Łukasz Suchocki z ostrego kąta posyła piłkę do siatki!
11' GOOOOL!
8' Słabo wykonany stały fragment gry przez Stomil.
8' Suchocki faulowany przed polem karnym.
7' Słabe podanie Kalonasa do Suchockiego.
5' Zamieszanie w polu karnym Floty. Strzelec najpierw źle podaje, później Suchocki oraz Tunkiewicz oddają nieprecyzyjne strzały.
1' Od środka zaczął Stomil Olsztyn
Stomil na "biało-niebiesko, Flota na czerwono.
Piłkarze wychodzą na murawę.
Piłkarze Stomilu zeszli już do szatni. Za 12 minut początek spotkania.
Prezes Stomilu Olsztyn - Jacek Czałpiński oraz "szef rady sponsorów" Andrzej Bogusz "ostro jadą" po wojewodzie Marianie Podziewskim. Wieczorem przedstawimy cały zapis konferencji prasowej.
Flota zagra w składzie: Grzegorz Kasprzik - Radosław Jasiński, Ensar Afrivic, Krzysztof Bodziony, Daniel Chyła, Marek Niewiada, Sebastian Olszar, Marek Opałacz, Ivan Uderevic, Mateusz Wrzesień, Sebastian Zalepa.
Stomil zagra w takim składzie jak ostatnio, czyli: 29. Tomasz Ptak - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 9. Łukasz Suchocki, 31. Michał Glanowski, 11. Robert Tunkiewicz, 21. Łukasz Jegliński, 17. Tomasz Strzelec - 8. Mindaugas Kalonas.
Witamy ze stadionu Stomilu Olsztyn. Za chwilę odbędzie się konferencja prasowa zorganizowana przez władze klubu.

Przed sezonem nikt nie zakładał, że mecz z Flotą Świnoujście będzie spotkaniem z liderem I ligi i rozegranym do tego przy pustych trybunach. To pokazuje jak przewrotne jest piłkarskie życie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:30. Bezpośrednią relację ze spotkania przeprowadzi Orange Sport.

Analizując dwa ostatnie wyjazdowe spotkania Stomilu Olsztyn (z Kolejarzem Stróże oraz Termalicą Bruk-Bet Nieciecza) można dojść do wniosku, że nasi piłkarze grają lepiej przy minimalnej widownii. To może i będzie tak z liderem I ligi? Wygrana byłaby idealną nagrodą dla wszystkich, którzy zasłużyli na cieszenie się z wygranych swojego klubu.

Niedzielne spotkanie obejrzą ze stadionu tylko akredytowani dziennikarze. - W trakcie meczu z Flotą nie będziemy mogli również przyjąć przedstawicieli miasta oraz wszystkich tych, którzy posiadają identyfikatory "gość klubu" – mówi Andrzej Królikowski, dyrektor Stomilu Olsztyn.

- Zagraliśmy w środę z Termalicą bardzo dobrze i grając tak możemy wygrywać ligowe spotkania. Flota Świnoujście to fenomen tej ligi, to niesamowity rywal. Ja wierzę jednak, że zagramy ponownie dobrze i w końcu to zwycięstwo w Olsztynie przyjdzie - mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

3.33
4. Mindaugas Kalonas