Relacja z meczu Stomil Olsztyn - GLKS Nadarzyn

2010/2011 - Druga Liga Olsztyn - stadion Stomilu
Stomil Olsztyn 2:0 GLKS Nadarzyn
0:0
57' Michał Renusz
75' (k) Jakub Kowalski
kartki Przemysław Sztybrych ż
Adam Centkowski ż
Bramki Stomil Olsztyn: 33. Rafał Gikiewicz - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 7. Paweł Głowacki - 87. Jakub Kowalski (86, 6. Krzysztof Filipek), 11. Robert Tunkiewicz (89, 17. Piotr Głowacki), 10. Daniel Michałowski, 24. Michał Renusz - 21. Mateusz Różowicz (55, 22. Eduardo), 14. Bogdan Miłkowski (55, 9. Łukasz Suchocki).
GLKS Nadarzyn: 1. Maciej Łykowski - 19. Jarosław Łowicki, 4. Adam Centkowski, 14. Artur Wolski, 2. Maciej Goliński - 17. Michał Wrzesiński, 18. Przemysław Sztybrych (84, 6. Michał Kaleta), 10. Przemysław Grajek, 9. Andrzej Dzierżawski (58, 5. Arkadiusz Oziewicz), 16. Tomasz Oliwa (64, 11. Jakub Wojtczak) - 8. Piotr Bajera.
Szczegóły Sędzia: Tomasz Tobiański (Gdańsk).
Widzów: 1.000.

Po pięknych meczach piłkarze OKS-u 1945 zwykle we frajerski sposób tracili punkty. Dziś przy al. Piłsudskiego swoją grą na kolana nie rzucali, jednak dzięki pewnej, spokojnej i rozsądnej postawie w drugiej połowie zapewnili sobie komplet punktów.

O pierwszych 45 minutach można by w ogóle nie pisać, bo właściwie to nic się nie działo. Dopiero w ostatnich kilku minutach OKS dwa razy trafił w słupek. Poprzednie akcje wszystkich zawodników ofensywnych kończyły się przed polem karnym Nadarzyna.

Do roboty olsztynianie wzięli się w drugiej połowie i choć może nie stwarzali zbyt wielu groźnych okazji, to stworzyli takie, po których padły bramki. Najpierw akcję ze środka pola wyprowadził zmiennik Eduardo i podał do niepilnowanego Michała Renusza, którego w polu karnym powalili obrońcy GLKS-u do spółki z bramkarzem. Gdy się już wydawało, że sędzia podyktuje rzut karny dla gospodarzy, Renusz, leżąc na murawie, zdołał umieścić piłkę w siatce. W 75. minucie rajd prawą stroną przeprowadził Łukasz Suchocki, po czym został ewidentnie sprowadzony do parteru przez obrońcę Nadarzyna. Jakub Kowalski podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze i... na szczęście futbolówka znalazła się w bramce, chociaż otarła się o ręce bramkarza rywali. Na szczęście doszło do przerwania passy pięciu (!) niestrzelonych rzutów karnych z rzędu. Oby od teraz było już tylko lepiej.

Autor: kom

Po pucharowym spotkanie z Ruchem Chorzów teraz czas na kolejne ligowe zmagania. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka zagrają z beniaminkiem GLKS-em Nadarzyn. To spotkanie trzeba wygrać, nie ma innej możliwości!

Zawodnicy OKS 1945 Olsztyn w środowym spotkaniu z rywalem z Ekstraklasy udowodnili, że stać ich na bardzo dobrą grę. O tym, że nasi piłkarze potrafią grać dobrze w piłkę nożną udowadniali nam już wielokrotnie w tej lidze. Teraz jednak trzeba wykazać się ponownie dobrą skutecznością. Taką samą jaką w meczu ze Stalą Stalowa Wola, gdzie wygraliśmy z liderem 3:2. Do końca rundy jesiennej zostały tylko trzy spotkania i w tym pojedynkach OKS 1945 musi zdobyć jak najwięcej oczek. Inaczej zima w olsztyńskim obozie będzie nerwowa. Chyba nikt nie chce powtórki z rozrywki z poprzedniego sezonu.

Do kadry pierwszego zespołu powraca Eduardo. Już w meczu z Ruchem Chorzów Brazylijczyk pokazał, że jest mocnym punktem drużyny. W kadrze próżno będzie szukać kontuzjowanych Łukasza Tumicza i Radosława Stefanowicza. Pod znakiem zapytania stoi występ obrońcy Pawła Baranowskiego.