Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Górnik Zabrze

13 maja 2017 r.
godz. 19:45

Stomil Olsztyn 2:4 Górnik Zabrze
2:0
12' Jarosław Ratajczak
20' Tsubasa Nishi
Bramki Rafał Kurzawa 68'
Igor Angulo 71'
Igor Angulo 79'
Szymon Żurkowski 90'
ż Piotr Klepczarek
ż Paweł Wojowski
Bramki Stomil Olsztyn: 13. Michał Leszczyński - 3. Marcel Ziemann, 6. Piotr Klepczarek, 31. Tomasz Wełnicki, 4. Jarosław Ratajczak - 23. Patryk Kun, 16. Jakub Piotrowski, 21. Łukasz Jegliński, 5. Grzegorz Lech (80, 15. Paweł Wojowski), 14. Tsubasa Nishi - 10. Krzysztof Szewczyk (76, 11. Karol Żwir).
Górnik Zabrze: 1. Tomasz Loska - 3. Adam Wolniewicz, 2. Bartosz Kopacz, 15. Dani Suárez, 14. Bartłomiej Olszewski - 7. Rafał Kurzawa, 22. Szymon Matuszek, 27. Szymon Żurkowski, 25. Łukasz Wolsztyński (74, 8. Konrad Nowak), 21. Sandi Arčon (58, 11. David Ledecký) - 17. Igor Angulo (88, 24. Meik Karwot).
Szczegóły sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).

W 30. kolejce Nice I ligi Stomil Olsztyn przegrał na własnym stadionie 2:4 z Górnikiem Zabrze mimo prowadzenia 2:0 po pierwszej połowie. Bramki dla Stomilu zdobyli Jarosław Ratajczak i Tsubasa Nishi.

Przepełnione trybuny, głośny doping, sportowe emocje na murawie, było niemal wszystko - zabrakło jednak zdobytych punktów.

Mecz rozpoczął się w szybkim tempie, obie drużyny grały wysokim presingiem, a piłkarze nie odstawiali nóg. Pierwsza bramka padła już w 12. minucie, Jarosław Ratajczak wykorzystał dośrodkowanie w pole karne Marcela Ziemanna i głową skierował piłkę do bramki gości. Osiem minut później było już 2:0. Tsubasa Nishi nie odpuścił straconej piłki, nacisnął obrońcę, przejął piłkę przed polem karnym, pobiegł na bramkę Tomasza Loski, kiwnął jeszcze obrońcę i umieścił piłkę w siatce bezradnego bramkarza. Stomil kontrolował przebieg gry do końca pierwszej połowy i na drugą schodził z dwubramkowym prowadzeniem.

Niestety, prowadzenie te Stomil stracił w przeciągu trzech minut. Dwie podobne akcje drużyny gości, odpuszczenie krycia przez obrońców Stomilu i dwa strzały z dystansu tuż przy lewym słupku i dwa razy Michał Leszczyński musiał wyjmować piłkę z siatki. Strzelcami bramek w 67. minucie Rafał Kurzawa, w 71. Igor Angulo. W 79. minucie goście wyszli na prowadzenie, Igor Angulo wykorzystał dośrodkowanie i z 11. metrów technicznym strzałem w okienko bramki pokonał olsztyńskiego bramkarza. Wynik na 2:4 w doliczonym czasie gry ustalił Szymon Żurkowski.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra na wyjeździe w najbliższą środę, 17 maja, z MKS Kluczbork. Margines błędu się skończył, aby zachować minimalny dystans nad strefą spadkową ten mecz trzeba wygrać!

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 16:27:18

94' Koniec meczu.
91' Czwarta bramka dla gości. Szymon Żurkowski. 85
91' Trzy minuty do końca.
88' Boisko opuszcza Igor Angulo, w jego miejsce Meik Karwot 85
80' Boisko opuszcza Grzegorz Lech, w jego miejsce Paweł Wojowski 1
79' Trrzecia bramka dla gości, dośrodkowanie Ledecky'ego, Igor Angulo kieruje piłkę w okienko bramki Stomilu. 85
77' Rzut wolny dla Stomilu, na wprost bramki Górnika, strzaał Piotrowskiego, ale na raty broni Loska. 1
76' Boisko opuszcza Krzysztof Szewczyk, w jego miejsce Karol Żwir 1
74' Boisko opuszcza Łukasz Wolsztyński, w jego miejsce Konrad Nowak 85
74' ...a rzut wolny w okolicach lewego narożnika pola karnego mają goście. 85
73' Żółtą kartką ukarany Piotr Klepczarek 1
71' Niestety, drugi taki sam strzał i mamy 2:2. Tym razem Igor Angulo 85
68' Kontaktowa bramka gości, Rafał Kurzawa pokonuje pięknym strzałem z dystansu Michała Leszczyńskiego. 85
67' Dużo walki, niedokładności i rwanej gry w ostatnich minutach.
67' Dośrodkowanie Lecha z rzutu wolnego w pole karne, tam piłkę wyłapuje Tomasz Loska 1
61' Dośrodkowanie Ziemanna, nie było tam nikogo, ale nie ryzykowali obrońcy. Wybili ba rzut rożny. 1
60' ...dobry strzał na bramkę, broni Leszczyński. 85
60' Rzut wolny dla Górnika, okolice 30.metra... 85
58' Boisko opuszcza Sandi Arčon, w jego miejsce Boisko opuszcza , w jego miejsce David Ledecký 85
58' Szybka akcja Stomilu, podanie w pole karne do Kuna, zablokowany strzał, tylko rzut rożny. 1
53' Strzelał Kun bezpośrednio na bramkę z rzutu wolnego, nie miał problemów z wyłapaniem piłki Loska. 1
53' Faulowany Kun po prawej stronie pola karnego, będzie okazja na dośrodkowanie. 1
51' Groźne dośrodkowanie w pole karne Stomilu, piłka minęła dwóch zawodników gości i ostatecznie wyszła za linię końcową w niedalekiej odległości od słupka bramki Leszczyńskiego. 85
46' Gramy! 85
45+3' Koniec pierwszej połowy.
45' Trzy minuty potrwa jeszcze ta część spotkania
44' Mocny strzał Piotrowskiego, piłka minimalnie ponad poprzeczką. 1
42' ...wybija Leszczyński 1
41' Rzut rożny dla Górnika 85
39' ...ale słabe dośrodkowanie Lecha, nic z tej akcji nie będzie. 1
38' Faul na 30. metrze, będzie rzut wolny dla Stomilu. Przed piłką Grzegorz Lech i Jarosław Ratajczak, szansa na dośrodkowanie. 1
31' Dobra wrzutka Ratajczaka, będzie rzut rożny. 1
26' Kolejna celna główka, bramkę asekuruje Ratajczak. 85
26' Główka z 5 metrów, końcówką rekawicy na rożny wybija Leszczyński! 85
25' Rzut rożny dla Górnika 85
20' GOOOOOOOL! 2:0! Tsubasa Nishi! Nacisnął obrońcę, przejął piłkę przed polem karnym, pobiegł na bramkę Loski, kiwnął obrońcę i umieścił piłkę w siatce bezradnego bramkarza! 1
19' Rzut wolny na 40. metrze, goście dośrodkowują w pole karne, tam małe zamieszanie, ale łapie piłkę Leszczyński. 85
18' Bardzo ładna akcja Stomilu, Nishi raz z lewej, po chwili z prawej strony pola karnego. Nie udaje się jednak uderzyć na bramkę. 1
17' Szybka kontra Stomilu, 4 na 4, Kun mija obrońcę, ale zablokowane jego podanie na wysokości linii pola karnego. Szkoda tej akcji! 1
15' W odpowiedzi groźna akcja gości, strzela Dani Suárez, ale jego strzał słaby i niecelny. 85
12' GOOOOOOOOOOOL! 1:0! Jarosław Ratajczak wykorzystuje dośrodkowanie Ziemanna w pole karne i głową kieruje piłkę do bramki gości! 1
12' NIepewnie wybija Loska, piłka trafia za boczną linię. Aut dla Stomilu. 1
11' Rzut rożny dla Stomilu 1
10' Krótkie rozegranie rożnego, dośrodkowanie Kuna, ale wybijają obrońcy. 1
9' Rzut rożny dla Stomilu. 1
6' Jegliński otrzymał podanie od Kuna na 18 metr, ale jego strzał fatalny... 1
3' NIecelna główka Suáreza, od bramki zacznie Michał Leszczyński 85
2' Duży presing gości, po dośrodkowaniu wywalczyli rzut rożny. 85
Gramy! 1
Piłkarze wchodzą na murawę, trzymając w rękach nową flagę poświęconą ś.p. Andrzejowi Biedrzyckiemu.
Na mecz wyprzedano wszystkie wejściówki, także wszystkie miejsca, jakie jeszcze pozostały na olsztyńskim zabytkowym obiekcie, będą dzisiaj zajęte. Przed trybuną gości także pokaźna grupa kibiców, prawdopodobnie i ten sektor zostanie zapełniony do ostatniego miejsca.
Górnik Zabrze: 1. Tomasz Loska - 3. Adam Wolniewicz, 2. Bartosz Kopacz, 15. Dani Suárez, 14. Bartłomiej Olszewski - 7. Rafał Kurzawa, 22. Szymon Matuszek, 27. Szymon Żurkowski, 21. Sandi Arčon - 25. Łukasz Wolsztyński, 17. Igor Angulo 85
Stomil: 13. Michał Leszczyński - 3. Marcel Ziemann, 6. Piotr Klepczarek, 31. Tomasz Wełnicki, 4. Jarosław Ratajczak - 23. Patryk Kun, 16. Jakub Piotrowski, 21. Łukasz Jegliński, 5. Grzegorz Lech, 14. Tsubasa Nishi - 10. Krzysztof Szewczyk 1
Witamy w pogodny wieczór ze stadionu Stomilu. Znamy już składy w jakich rozpoczną obie drużyny.

Piłkarzy Stomilu Olsztyn czeka ciężkie zadanie, ale cel mają jasny. W spotkaniu z Górnikiem Zabrze będą chcieli zdobyć komplet punktów i zrealizować plan jakim jest #PokonacLegende.

W miniony piątek Górnik Zabrze rozgromił 6:1 na własnym stadionie Chojniczankę Chojnice. Mecz na żywo oglądał sztab szkoleniowy.

- Wiemy jak zespół z Zabrza strzela bramki. Górnik dysponuje bardzo dobrymi stałymi fragmentami gry, z czego strzelili dwie bramki i trzecią z kontynuacji gry po stałym fragmencie. Mecz im tak się ułożył, że mogli grać z kontry, czyli to, co lubią i potrafią - mówi trener Stomilu Olsztyn Adam Łopatko.

W najbliższym meczu za żółte kartki pauzować będzie Arkadiusz Czarnecki oraz Wiktor Biedrzycki. Szczególnie ten drugi w Nowym Sączu rozegrał solidne spotkanie i mógłby być pewny występu przed własna publicznością.

- Ja się cieszę, że po takich przeżyciach dobrze się pokazał. W ostatnim meczu grało dwóch młodzieżowców, więc z tym problemów nie będzie. Czterech, pięciu zawodników będzie musiało zagrać, którzy dysponują dobrymi warunkami fizycznymi - dodaje olsztyński szkoleniowiec.

Początek meczu o godz. 19:45. Mecz obejrzy komplet publiczności, w Olsztynie spodziewana jest także solidna liczba kibiców Górnika Zabrze.