Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Huragan Morąg

3:0
14' Zahorski
18' Niestatek
25' Lech
Bramki Stomil Olsztyn: Grygorowicz Gabrusewicz Łachacz Żakowski [80' Zega] Żytkiewicz Niestatek Ruszkiewicz [83' Czerwiński] Lech Spychała Zahorski [52' Lewandowski] Radziszewski [49' Łazar]
Huragan Morąg: Pysera Przybyliński Kulpaka Lipka Kraszewski Misiura [46' Kusiak] Gagat Kierstan [76' Mędrzycki] Borysionek Zmiarowski Żurawel [84' Roszkowski]
Szczegóły Sędzia: Zdzisław Bakaluk (Iława)
Widzów: 300

Zawodnicy z Morąga, którzy słyną ze swojej solidności, tym razem nie pokazali się z dobrej strony na stadionie przy alei Piłsudskiego. Już w 12. minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Tomasz Zahorski. Olsztyniacy nie zdążyli się nacieszyć prowadzeniem, a Szymon Niestatek dał kolejne powody do radości, pokonując golkipera z Morąga. Bardzo dobrze w obydwu sytuacjach spisał się Grzegorz Żytkiewicz, który najpierw zaliczył asystę, a później jego rajd wzdłuż linii bocznej zaowocował podwyższeniem wyniku. Mimo dwubramkowej przewagi OKS nadal atakował i trzecia bramka dla gospodarzy była tylko kwestią czasu. W 25. minucie na osiemnastym metrze faulowany był Tomasz Zahorski, a Grzegorz Lech pięknym strzałem z rzutu wolnego pogrążył rywali.

W drugiej połowie kibice zobaczyli zupełnie inną drużynę Huraganu. Rywale próbowali odrobić straty, ale ich ataki skutecznie rozbijali olsztyńscy obrońcy. Także zawodnicy OKS-u mogli uzyskać większe prowadzenie, ale na posterunku stał dobrze spisujący się w tym pojedynku Grzegorz Pysera. Jednak wynik do końca nie zmienił się i kolejne trzy punkty pozostały w Olsztynie.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Piłkarze OKS 1945 Olsztyn pod dowództwem Andrzeja Nakielskiego jeszcze nie przegrali spotkania w IV lidze. W sobotę o godz. 15:00 zagrają przeciwko Huraganowi Morąg.

Trzy zwycięstwa i dwa remisy - taki jest dorobek obecnego trenera OKS-u Andrzeja Nakielskiego. W ostatnim spotkaniu olsztyńscy piłkarze wygrali 2:0 w wyjazdowym spotkaniu z Mrągowią Mrągowo. Bramki strzelali: Grzegorz Lech oraz Sebastian Spychała. W najbliższym spotkaniu trener Olsztynian zapowiada kolejną wygraną. Nie będzie to takie łatwe, ponieważ do Olsztyn przyjeżdża zespół Huragana Morąg, prowadzonego przez byłego piłkarza Stomilu Olsztyn - Czesława Żukowskiego. W tabeli goście są wyżej o jedną pozycję, mając dwa punkty przewagi na OKS-em. W Olsztynie zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie, w którym może paść każdy wynik.