Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Jeziorak Iława

25 marca 2012 r.
godz. 14:00

Stomil Olsztyn 1:0 Jeziorak Iława
0:0
80' Łukasz Suchocki Bramki
ż Arkadiusz Koprucki kartki Tomasz Kolibowski ż
Piotr Skokowski ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 5. Paweł Baranowski, 23. Arkadiusz Koprucki, 13. Radosław Stefanowicz - 26. Dominik Kun, 11. Robert Tunkiewicz, 21. Łukasz Jegliński, 14. Piotr Łysiak (64, 20. Michał Świderski), 9. Łukasz Suchocki (90, 4. Ángel Segarra) - 27. Paweł Łukasik (88, 10. Daniel Michałowski).
Jeziorak Iława: 1. Dawid Kręt - 26. Paweł Żuraw (46, 3. Jewhenij Chorolśkyj), 14. Arkadiusz Wietecha, 2. Mohammed Eid, 16. Tomasz Sedlewski - 17. Tomasz Kolibowski (72, 21. Roman Kretow), 24. Hubert Otręba (77, 19. Sebastian Zajączkowski), 11. Arkadiusz Żaglewski, 23. Łukasz Kuśnierz, 6. Piotr Skokowski - 22. Aleksander Kowalczyk (63, 20. Iwo Zubrzycki).
Szczegóły sędziował: Zbigniew Zych (Lublin).
widzów: 3.500.

Stomil Olsztyn wygrał 1:0 z Jeziorakiem Iława. Jedyną bramkę w spotkaniu strzelił Łukasz Suchocki. Idealnym dośrodkowaniem przy tej akcji popisał się Łukasz Jegliński.

Stomil Olsztyn od początku meczu przeważał na boisku. Zespół Zbigniewa Kaczmarka stwarzał bardzo dużo sytuacji, ale cały czas brakowało porządnego wykończenia akcji. Ta jedyna bramka meczu padła na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Prawą stroną z piłką pobiegł Łukasz Jegliński, dośrodkował w pole karne, a tam do wrzutki idealnie wyskoczył Łukasz Suchocki i głową wpakował piłkę do siatki.

Trybuny oszalały. Spotkanie oglądało ponad trzy tysiące widzów. W pierwszej połowie cały czas dochodzili widzowie. Wydłużyła się sprzedaż wejściówek. Takie było zainteresowanie kibiców. Wniosek? Warto kupić bilet wcześniej lub zainwestować w karnet!

- Suchocki potwierdził tym meczem, że jest obecnie najlepszym piłkarzem na Warmii i Mazurach - mówił na konferencji prasowej Piotr Zajączkowski, trener Jezioraka Iława. - Wiedzieliśmy, że nasza konsekwentna gra musi przynieść efekt - powiedział po meczu autor bramki.

Chwilę przed meczem Suchocki od kibiców Stomilu otrzymał pamiątkową statuetkę za wygranie plebiscytu "piłkarz rundy jesiennej". - Dziękuje jeszcze raz za wszystkie głosy. Tą bramką odwdzięczam się za poparcie wśród kibiców - mówi Suchocki.

- Mój zespół był zdecydowanie lepszy. Zasłużyliśmy na zwycięstwo. Muszę pochwalić zespół Jezioraka, który umiejętnie się bronił. Chciałem pogratulować swoim piłkarzom konsekwentnej gry - mówił po meczu Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn.

Mini-relacja live:

90' - Koniec! Trzy punkty zostają w Olsztynie!

89' - Łukasz Suchocki schodzi z boiska w oklaskach z trybun. Na boisku pojawia się Ángel Segarra.

87' - Druga zmiana w Stomilu, Michałowski za Łukasika. Gra gospodarzy spokojniejsza, goście próbują tylko ze stałych fragmentów.

80' - GOOOL! Piękne uderzenie głową Łukasza Suchockiego!

76' - Jeziorak zamknięty na własnej połowie, ataki Stomilu ciągle nieskuteczne.

65' - Na boisku pojawia się Michał Świderski, boisko opuszcza Piotr Łysiak.

59' - Ciekawe akcje gospodarzy, brakuje jednak ostatniego uderzenia lub idealnie broni bramkarz Jezioraka.

53' - Groźne sytuacje po obu stronach, rzut wolny dla Stomilu po prawej stronie i z linii 16m dla Jezioraka. Coraz szybsza gra, ciągle bez bramek.

46' - Piłkarze obu drużyn już na boisku, zaczynamy drugą połowę. Jedna zmiana - w drużynie gości.

45' - Koniec pierwszej połowy, chociaż Stomil jest bliżej strzelenia bramki, bezbramkowy remis dobrze odzwierciedla sytuację na boisku w pierwszej części gry.

32' - Coraz groźniej gospodarze, po akcji i strzale Łukasza Suchockiego na posterunku golkiper gości.

30' - Na boisku dalej bez bramek i dobrych sytuacji. Dużo walki i gry w środku pola. Goście nastawieni na grę z kontry.

20' - Kryta trybuna pełna, kibice gości ciągle mają problem z dostaniem się na trybuny. Gorąco przed wejściem na sektor gości.

15' - Spokojny początek spotkania. Stomil w ataku pozycyjnym z próbami konstruowania szybkich akcji.

1' - Początek meczu.

0' - Na stadionie słoneczna, ale i wietrzna pogoda. Trybuna główna zapełniona dzisiaj niemal kompletem publiczności. Łukasz Suchocki (piłkarz roku oraz rundy jesiennej), Piotr Łysiak (odkrycie roku) i Zbigniew Kaczmarek (trener roku) odebrali nagrody od stomil.olsztyn.pl i dwadozera.pl.

zic

Już w niedzielę oczy całej Warmii i Mazur będą zwrócone na Olsztyn na stadion przy al. Piłsudskiego. Tam w ramach 22. kolejki drugiej ligi Stomil zagra z Jeziorakiem Iława. To spotkanie dla zawodników to coś więcej niż kolejny ligowy mecz, to okazja do udowodnienia, kto jest najlepszą drużyną na Warmii i Mazurach.

- Jesteśmy w trakcie mikrocyklu, który ma odbudować nasz zespół. Piłkarze mocno przeżyli porażkę w Stalowej Woli. Na mecz z Jeziorakiem będziemy jednak odbudowani i w pełnej gotowości do walki o zwycięstwo. Trzy punkty są nam bardzo potrzebne - zapowiada przed meczem trener Zbigniew Kaczmarek. Do treningów z drużyną wrócili Arkadiusz Koprucki i Piotr Łysiak, nadal kontuzjowani są Krzysztof Filipek i Paweł Głowacki.

- Arek i Piotrek będą brani przy ustalaniu wyjściowej jedenastki. Krzysiek i Paweł niestety muszę pauzować jeszcze przez tydzień - dodaje szkoleniowiec. W sobotę piłkarze po raz pierwszy odbędą zajęcia na stadionie przy al. Piłsudskiego. - Będzie to dobre przetarcie przed meczem - kończy szkoleniowiec.

Jeziorak to aktualnie jedenasta drużyna w ligowej tabeli. Podopieczni Piotr Zajączkowskiego na inaugurację wiosny zremisowali w Suwałkach z Wigrami 1:1. Zimą w klubie doszło do wielu zmian. Ekipę zasilili m.in. Paweł Żuraw (Olimpia Elbląg), Sebastian Zajączkowski (GKS Wikielec) oraz Jakub Sierzputowski (Mrągowia Mrągowo). Włączono do kadry także najzdolniejszą młodzież, z której Michał Jankowski zdołał zadebiutować w lidze.

Trener Zajączkowski w niedzielę będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodników, żaden z nich nie musi pauzować za żółte kartki.

Ciekawie będzie również na trybunach. Stomilowcy podczas tego meczu będą świętowali powrót do nazwy Stomil, z tej okazji zaprezentują specjalnie przygotowaną przez grupę ultras oprawę. Zachęcamy wszystkich kibiców do głośnego wspierania, swojej ukochanej drużyny, dopingiem. Wszyscy widzimy się na sektorze 1.

Tak zagrają? Skiba - Bucholc, Baranowski, Koprucki, Stefanowicz - Suchocki, Tunkiewicz, Jegliński, Łysiak, D. Kun - Łukasik.