Relacja z meczu Stomil Olsztyn - Miedź Legnica

I liga 2017/2018 Koniec Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn 2:0 Miedź Legnica
1:0
38' Milen Gamakow
64' Wołodymyr Tanczyk
ż Paweł Baranowski
ż Ernest Dzięcioł
kartki Mladen Bartulović ż
Paweł Zieliński ż
Przemysław Mystkowski ż
Paweł Kapsa ż
Bramki Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 16. Łukasz Sołowiej, 23. Paweł Baranowski, 44. Adrian Karankiewicz - 5. Grzegorz Lech (82, 6. Dani Ramírez), 97. Wiktor Biedrzycki (85, 31. Ernest Dzięcioł), 14. Daniel Mikołajewski, 19. Milen Gamakow, 3. Marcel Ziemann - 34. Wołodymyr Tanczyk (78, 10. Piotr Głowacki).
Miedź Legnica: 33. Paweł Kapsa - 23. Paweł Zieliński, 28. Kornel Osyra, 24. Tomislav Božić, 5. Frank Adu Kwame - 8. Marquitos (60, 4. Wojciech Łobodziński), 7. Łukasz Garguła, 6. Rafał Augustyniak (71, 9. Fabian Piasecki), 21. Przemysław Mystkowski (67, 10. Michał Bartkowiak), 11. Mladen Bartulović - 17. Jakub Vojtuš.
Szczegóły sędziował: Piotr Idzik (Poznań).
widzów: 2348.

W meczu 9. kolejki Nice I Ligi Stomil Olsztyn wygrał na własnym stadionie z liderującą do tej pory Miedzią Legnica 2:0 (1:0). Bramki dla Stomilu zdobyli Milen Gamakow i Wołodymyr Tanczyk. Było to 4. kolejne zwycięstwo olsztynian na stadionie przy Piłsudskiego.

Stomil dość niespodziewanie prowadził po pierwszej połowie 1:0. Niespodziewanie, bo to goście częściej prowadzili grę i stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych. Pod bramką gości odnotać jednak należy doskonałą okazję Grzegorza Lecha, który w trudnej sytuacji, z 11. metrów trafił w poprzeczkę bramki Pawła Kapsy. Stomil objął prowadzenie w 38. minucie, po rzucie rożnym ciekawie rozegranym przez Olsztynian bramkę zdobył Milen Gamakow (strzał nożycmi oddał Baranowski, a lot piłki zmienił Gamakow).

W drugiej połowie taktyka nie zmieniła się, Stomil ostrożnie czekał na własnej połowie na gości, szukając swoich szans w kontrataków. W 64. minucie Stomil podwyższył prowadzenie po bramce Wołodomyra Tanczyka, który wykorzystał dobre podanie, naciskany przez obrońców wpadł w pole karne i skierował piłkę obok bezradneg bramkarza gości. Goście do ostatnich minut nie mieli pomysłu na sforsowanie dobrze grającej obrony Stomilu, dzięki czemu Olsztynianie utrzymali miano drużyny własnego stadionu, gdzie w tym sezonie zdobywali komplet punktów w każdym spotkaniu.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra na wyjeździe, za tydzień rywalem Olsztynian będzie Puszcza Niepołomice.

zic

Relacja live Ostatnia aktualizacja: 15:41:35

95' Koniec meczu.
94' Żółtą kartką ukarany Ernest Dzięcioł 1
93' Stomil w presingu w ataku, udaje się wywalczyć aut. 1
91' Rzut rożny dla Miedzi. Udało się wybić, ale nie skontrować. 1497
91' 4 minuty do końca
88' Główka Baranowskiego odbija się od obrońcy, będzie powtórka z drugiej strony. 1
87' Rzut rożny dla Stomilu 1
87' Dośrodkowanie Głowackiego, piłka mija zawodników i tuż przy słupku opuszcza boisko. 1
87' Faulem zatrzymana kontra Stomilu, piłkarze idą pod pole karne, będzie dośrodkowanie w pole karne Miedzi. 1
85' Boisko opuszcza Wiktor Biedrzycki, w jego miejsce Ernest Dzięcioł 1
84' Bezpośredni strzał na bramkę, Skiba kontrolował bieg piłki, która wyszła za linię końcową. 1497
83' Faul przed polem karnym Stomilu, żółtą kartką ukarany Paweł Baranowski. Będzie dobra okazja dla gości. 1
82' Boisko opuszcza Grzegorz Lech, w jego miejsce Ramirez 1
78' Boisko opuszcza Wołodymyr Tanczyk, w jego miejsce Piotr Głowacki. 1
77' Strzał Łobodzińskiego, z trudem wybija mokrą piłkę Skiba. 1497
76' Tanczyk widać, że ucierpiał w tym starciu, z trudnością udaje mu się biegać. 1
74' Rzut wolny, Grzegorz Lech... Wybite dośrodkowanie. 1
73' Tanczyk opatrywany na murawie po starciu z bramkarzem. 1
73' Żółtą kartką ukarany Paweł Kapsa, który musiał interweniować wślizgiem na 25. metrze, gdzie do piłki dochodził w sytuacji sam na sam Tanczyk. 1497
72' Mżawka nad stadionem zmienia się w obfity deszcz.
71' Boisko opuszcza Rafał Augustyniak, w jego miejsce Fabian Piasecki 1497
69' Rzut wolny dla Stomilu. Dośrodkowanie w pole karne, udało się tam Mikołajewskiemu uderzyć, ten jednak na spalonym. 1
67' Boisko opuszcza Przemysław Mystkowski, w jego miejsce Michał Bartkowiak. 1497
64' GOOOOOOOL! Wołodymyr Taaaaaaaanczyk dostał idealną piłkę przed polem karnym, naciskany przez 3 obrońców zdołał pokonać bramkarza gości i mamy 2:0! 1
63' Żółtą kartką ukarany Przemysław Mystkowski 1497
62' Główka Mikołajewskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z trudem wybita przez bramkarza gości 1
61' Rzut rożny dla Stomilu 1
60' Boisko opuszcza Marquitos, w jego miejsce Wojciech Łobodziński 1497
60' Żółtą kartką ukarany Paweł Zieliński 1497
58' Tanczyk wywalczył rzut rożny dla Stomilu. Dośrodkowanie Lecha wyłapane przez Kapsę. 1
55' Stomil cofnięty, nastawiony na obronę korzystnego rezultatu. Na razie bezbłędnie.
49' Zablokowany strzał z dystansu, będzie kolejny rzut rożny dla gości. 1497
48' Bucholc wybija na rzut rożny. 1497
47' Rzut wolny na wysokości 30. metra dla Miedzi. 1497
46' Gramy! 1497
45+2' Koniec pierwszej połowy.
45+1' Rzut wolny dla gości na wysokości 35. metra. Dośrodkowanie w pole karne, skozłowana piłka wychodzi za linię nad poprzeczką bramki interweniującego Skiby. 1497
40' Od kliku minut nad stadionem mamy mżawkę, miejmy nadzieję, że nie zamieni się w intensywny deszcz, który utrudni grę.
38' GOOOOOOL! Paweł Baranowski strzałem kieruje piłkę do bramki Kapsy! 1
37' Rzut rożny dla Stomilu. 1
31' Rzut rożny dla gości, głębokie dośrodkowanie. Od bramki zacznie Skiba. 1497
31' Tanczyk przejął piłkę w środku pola, rozpoczął szybką akcję Stomilu, jednak w ostatniej fazie przejęli piłkę obrońcy. 1
26' W odpowiedzi groźna sytuacja po stronie Miedzi, Gamakow wybija piłkę z linii bramkowej po strzale na bramkę Skiby. Dobitka gości na pustą bramkę nad poprzeczką. 1497
24' To powinna być bramka! Dośrodkowanie Tanczyka w pole karne, przejmuje na 11. metrze Lech, uderza z woleja i trafia... w poprzeczkę! 1
18' Faul w ataku Miedzi, mocno ucierpiał tam Sołowiej, a Mladen Bartulović ukarany żółtą kartką. 1497
14' Źle wykonany rzut wolny, zbyt niskie dośrodkowanie Lecha i piłkę przejmuje Miedź. 1
12' Faul na 25. metrze, będzie rzut wolny dla Stomilu i okazja na dośrodkowanie. 1
11' Groźna akcja gości, płaski strzał Vojtuša na bramkę, piłka mija słupek w niewielkiej odległości. 1497
8' Pierwszy strzał na bramkę Skiby, ten bez problemu wyłapuje piłkę. 1497
5' Goscie w ataku pozycyjnym, Stomil próbuje swoich sił w szybkich kontrach, na razie jednak bez sytuacji podbramkowych z obu stron. 1497
Gramy! 1
Na ławce Stomilu dzisiaj zasiedli Michał Leszczyński, Ramirez, Piotr Glowacki, Wojciech Dziemidowicz, Tomasz Zając, Ernest Zając, Paweł Abott 1
Miedź Legnica: 33. Paweł Kapsa - 28. Kornel Osyra, 24. Tomislav Božić, 5. Frank Adu Kwame, 23. Paweł Zieliński - 7. Łukasz Garguła, 6. Rafał Augustyniak, 21. Przemysław Mystkowski, 8. Marquitos, 11. Mladen Bartulović - 17. Jakub Vojtuš 1497
20 minut do rozpoczęcia spotkania. Stomil rozpocznie w składzie: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 16. Łukasz Sołowiej, 23. Paweł Baranowski, 44. Adrian Karankiewicz - 3. Marcel Ziemann, 97. Wiktor Biedrzycki, 19. Milen Gamakow, 14. Daniel Mikołajewski, 5. Grzegorz Lech - 34. Wołodymyr Tanczyk 1

Piłkarze Stomilu Olsztyn czwarty raz w tym sezonie zagrają przed własną publicznością. Tym razem przy Piłsudskiego 69A oprócz "biało-niebieskich" w akcji zobaczymy lidera I ligi - Miedź Legnicę.

- Gramy na własnym stadionie, u siebie punktujemy i tego się trzymamy. Doping niesie piłkarzy i będziemy chcieli zapunktować. Mam plan na to spotkanie, ale nie chciałbym za dużo o tym mówić - mówi trener Stomilu Tomasz Asensky.

W meczu nie będzie mógł zagrać Artur Siemaszko, który w ostatnim meczu przeciwko Pogoni Siedlce otrzymał czerwoną kartkę. Wydział Dyscypliny PZPN-u zdyskwalifikował olsztyńskiego piłkarza na trzy spotkania. W akcji zobaczymy go dopiero w październiku.

Kto może zastąpić Siemaszkę w ataku? Kandydatów jest dwóch: Tomasz Zahorski oraz Paweł Abbott, ale... - Mamy taką kadrę, że są piłkarze, którzy z linii pomocy mogą zagrać w napadzie - tłumaczy trener Tomasz Asensky. Mowa tutaj o Hiszpanie Danim Ramirezie, który grał na szpicy przez część spotkania w Siedlcach dopóki na boisku nie pojawił się Zahorski. Swego czasu, za trenera Jerzego Budziłka, z przodu nieźle radził sobie Grzegorz Lech.

Do zajęć po wyrwaniu zęba powrócił Michał Leszczyński, ale nie wydaje się, żeby powrócił do podstawowej jedenastki. Piotr Skiba nie popełnił żadnego błędu w Siedlcach.

W poprzednim spotkaniu prosto ze stadionu do szpitala musiał udać się Milen Gamakow, który został kopnięty przez własnego kolegę z drużyny Adriana Karankiewicza. Nie doszło na szczęście do złamania szczęki i skończyło się tylko na zszyciu rany na policzku.